ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.08.2014
ÎNSCRIS: 05.07.10
JUL-2014

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Divertiland? Ma mai gandesc!

La Divertiland am fost marti 21.07.2014. Am ajuns pe la 11.00. Coada foarte mare la intrare. S-a mers relativ repede, mi se pare ca erau vreo 4 sau 5 case deschise. Ni s-au dat bratarile pentru intrare si un pliant despre Divertiland.

Abia ieri l-am citit si am vazut ca de fapt era o lunga lista de regului din Divertiland. Unele reguli sunau mai degraba a contract. Lunga lista trebuia sa o citesc la intrarea in parc, dar la cat de lunga era chiar daca mi-as fi dat seama ca-s reguli nu as fi avut rabdare sa o citesc atunci.

Am intrat, super aglomeratie, sezlongurile cu distanta f mica intre ele. Mi-am gasit 2 sezlonguri dupa care hai cu copilu l (de 9ani jumate) la tobogane ca nu mai avea rabdare.

La tobogane am gasit cu greu colace pentru o persoana, cele pentru 2 persoane erau parca inexistante. Ca sa te dai pe tobogan trebuia sa stai la coada cam 20 minute. Ne-am dat pe tobogan dupa care hai sa mergem la bazinul cu valuri. Acolo mare inghesuiala. Ala mic s-a bagat dar eu nu am intrat ca nu era loc, multa lume pe centimetrul patrat.

Mi-am zis ca „hai sa ma duc pe raul lenes” si acolo inghesuiala in asemena hal ca daca te urcai pe unul din poduri nu aveai unde sa arunci un ac sa cada-n apa.

M-am dus la barul de pe plaja, cred ca-i zice Copa Banana, sa-mi iau un cafe frappe si sa platesc cu cardul. Nu le functionau POS-urile.

M-am dus la unul din restaurante. Acolo se putea plati cu cardul dar nu aveau cafe frappe cu toate ca-l aveau afisat deasupra tejghelei. Asta e! Mi-a trecut. M-am dus la bar cu ceva bani lichizi si mi-am luat niste sucuri. M-am asezat la pe sezlong la umbra.

As mai avea de spus mai multe dar o sa incerc sa fiu cat mai „scurt”. Ce mi-a placut la Divertiland au fost cuaratenia si apa foarte curata.

Despre mancarea tip fast food ce pot sa spun? Nici buna nici rea.

Salvamatrii fluierau intr-una. Nici nu stiam daca am gresit ceva sau fluierau la altu’. Uneori se fluierau intre ei ca sa-si comunice cine stie ce mesaje.

A, era sa uit ce m-a amuzat la „Regulament intrare si utilizare a facilitatilor” dat la intrare. El era tiparit pentru 2013 dar avea o stampila cu „valabil pentru 2014”. Bravo lu’ domnu’ sau doamna manager! Buna ideea! Conform acelui regulament, tu clientule, nu ai voie sa faci poze in incinta parcului decat cu aprobarea lu’ Divertiland, dar ei au voie sa te pozeze si sa-ti posteze imaginea pentru reclama pe Facebook, in campaniile de publicitate.

Ca o concluzie finala, preturile din Divertiland sunt mult prea mari fata de calitatea serviciilor oferite.

Trimis de cos68 in 03.08.14 10:31:25
Validat / Publicat: 03.08.14 13:58:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 2552 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cos68); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.08.14 14:00:56]

• Alte impresii din această RUBRICĂAquapark Divertiland [Chiajna]: