ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.08.2014
JUL-2014

Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Odihna

Dupa ceva experienta la turci (Iberostar, Miracle, Kervansaray), am ales Side pentru un concediu last minute cu sotia. Pret bun, distanta acceptabila, reviewuri destul de prietenoase. 5 stele, UAI... deci sperante cat incape...

Am ajuns la hotel si primul soc - vreti seif? Doi euro pe zi. Ok, nu am lucruri de valoare, deci nu. Vreti prosoape de plaja? Un euro pe zi per capita. deci 12 in total. Daca iei prosopul de la camera si mergi la plaja, 15 euro amenda.

Vreti dus in camera? Sampoanele se termina rapid, nu mai vine nimeni sa aduca. M-am auto-servit din cosul doamnei cu curatenia.

Hotel mic, destul de linistit. Camere destul de mari, curate, ni se aranja patul in fiecare zi. Piscina mica si aglomerata. Spatii verzi aproape inexistente. Mancarea buna dar plictisitor de repetitiva. Animatie jenanta. Am mers intr-o seara la Comedy Show si am vazut cel mai penibilo-jenant si grobian spectacol.

Pana la plaja mananci o paine, drum mizerabil, dezolant. Daca aia sunt doar 600 de metri, eu sunt Jean Valjean. Ne-am felicitat ca am lasat copiii in vacanta la bunici.

Bautura? Hmm... bere Troy la butoi, sucuri la dozator, alcool jenant. Totul e pe baza de votca. A, cerut whiskey (5 stele UAI!!!), era votca cu arome. Am cerut gin, era votca cu arome. Am cerut rom, evident, era votca cu arome.

Rusi garla, needucati, alcoolici. Nici cu nemtii nu mi-a fost rusine...

Limbi straine degeaba stii, ca nu ai cu cine vorbi. Din staff, vreo doi rupeau rusa, alti doi germana, vreo trei o engleza aproximativa.

Partea faina - plaja si marea. In fond am mers sa ne odihnim. Plaja lata, cu vreo 6 randuri de parasolare, sezlonguri libere cate vrei, la un moment dat, la orele amiezii, erau cel putin jumatate libere. Apa curata, calda, fierbinte as spune, demential. S-ar putea curata plaja mai bine si ar fi super.

In concluzie, nu sunt decat 3 stele, meniu de pensiune, nu m-as mai intoarce... dar liniste si odihna au fost cu varf si indesat. Deci?

Trimis de Fr_Titus in 01.08.14 20:48:38
Validat / Publicat: 01.08.14 21:09:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Belek, Lara

VIZUALIZĂRI: 2495 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Fr_Titus); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

valeria2012
[05.08.14 20:38:08]

este totusi un hotel f ieftin, chiar daca dvs ati platit 1200 de euro, bani cu care mergeati la un hotel foarte bun in Bulgaria. Am dat si eu peste acest hotel cautand o vacanta pt anul viitor si l-am gasit, spre exemplu, la 513 euro /2 persone/prima saptamana din iulie.

valeria2012
[05.08.14 20:43:15]

Oricum, felicitari pt un rw echilibrat si pt ca nu ati incercat sa va raportati la alte hoteluri de 5* din Turcia la care ati mai fost, ci mai degraba la pretul pe care l-ati platit.

Fr_TitusAUTOR REVIEW
[05.09.14 21:51:50]

@valeria2012:

cu intarzierea de rigoare, doua precizari - la bulgari nu ma duc nici cu forta, iar in greci nu am incredere nici cand vin cu daruri. asta e. am fost recent la Mamaia, m-am simtit absolut grozav, prin urmare voi incerca mai putin avion, mai multa masina, si mai spre vest.

Fr_Titus, valeria2012
Alte impresii din această RUBRICĂRamada Resort Side Hotel (ex Colours West) [Gundogdu]:

• pagină generată în 0.03619909286499 sec