ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2014
DIN: Fieni
ÎNSCRIS: 29.07.14
JUL-2014

Un hotel frumos, cu cateva minusuri totusi

M-am hotarat sa ii fac o surpriza iubitului meu si sa il ,,rapesc" o noapte la munte. Dupa luuuuungi si lungi cautari am avut de ales dintr aceast hotel si vila Maria (pentru ca se aflau aproape de centrul orasului). Cum la vila nu aveau locuri libere in seara respectiva am decis sa sun la hotel.

Am rezervat, si una din informatiile pe care am vrut sa le stiu sigur a fost pretul (care pe site era 100 de lei la momentul respectiv), iar doamna de la tel. mi-a confirmat ca este atat.

Ajunsi in ziua respectiva, dupa ora stabilita la telefon, m-am dus la hotel sa imi fac chek-in-ul. Surprizaaa... tariful nu mai era acelasi, era 160 de lei cu mic dejun (iti dadeau un bon valoric de 30 de lei cu care puteai manca in restaurantul lor). Am optat pentru varinta fara mic dejun, 130 de lei, la care s-au mai adaugat 13 lei taxele de statiune.

Asta mi s-a parut un mare minus... consider ca atunci cand am facut rezervarea la telefon trebuia sa fiu anuntata de tariful bun, atata timp cat am cerut informatia asta... nu sa raman acolo la receptie ,,gura casca" vazand o diferenta de 40 de lei...

Un alt minus (pe care insa l-am desoperit mai tarziu, cand ne-am pus in pat) a fost faptul ca eu am cerut camera matrimoniala, si am primit o camera twin, in care paturile erau unite... Nu a fost insa o mare mare problema, dar e un lucru notabil...

O alta problema pe care am avut-o a fost o mica ,,inundatie " in baie, caci partea inferioara a dusului era cam rupta (dupa aceea am vazut).

In rest hotelul mi-a placut, chiar m-am simtit bine, in afara acestor neplaceri precizate mai sus :D

Camera destul de spatioasa, balcon cu vedere la restaurant (de pe care am vazut niste artificii superbe, date din parc, probabil era o nunta), pe holul comun camerelor se afla un living spatios si frumos, personalul politicos :D

Trimis de Momomic in 31.07.14 18:53:20
Validat / Publicat: 31.07.14 20:04:41

VIZUALIZĂRI: 2057 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Momomic); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[31.07.14 19:12:55]

@Momomic: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

elenus
[31.07.14 20:12:35]

E bine ca ești o fire optimista si iei partea buna a lucrurilor. Dar sincer pe mine m-ar fi deranjat foarte mult daca încerc sa petrec cu soțul meu o seara plăcută si cer la hotel pat matrimonial si îmi da twin, fără măcar ca sa se precizeze dinainte ca nu au.

carmen_22_09
[31.07.14 21:03:57]

Cei care procedeaza ca d-na cu care ai vorbit la telefon, daca i-ai fi stiut numele, merita sa-i platesti cat ati vorbit la telefon, respectiv 100 lei sau sa le faci o sesizare la "protectia consumatorului".

Eu sunt sigura ca a mai facut chestia asta si daca a vazut ca turistul inghite galusca, bucuria ei/ lor.

Plus ca nu ti-a oferit chiar ce ati comandat (twin in loc de matrimonial).

Review-ul mi-a placut.

Vot maxim!

[03.08.14 01:43:26]

@webmasterX: Da, sunt ok coordonatele

[03.08.14 01:52:37]

@elenus: Si eu am fost putin suparata cand am vazut, dar am incercat sa ma bucur cat pot de mica mea escapada si sa nu bag in seama lucrurile negative

[03.08.14 02:06:11]

@carmen_22_09: Acum nu mi-a ramas decat sa ii sfatuiesc pe cei ce vor sa se cazeze aici sa fie mai atenti si precauti decat am fost eu, ca sa nu aiba parte de nici o mica neplacere pe parcursul concediului. Multumesc, este chiar primul meu review, ma bucur ca a fost pe placul dvs.

carmen_22_09, elenus, Momomic
Alte impresii din această RUBRICĂIrish House Hotel: