Paraiso Beach / Paraiso Teopolis Hotel

DIN Prahova
înscris/ă în 17.07.12
JUL-2014

Ceva de vis!

Incep prin a spune faptul ca am petrecut la acest hotel 6 zile de neuitat!

Am ajuns in jurul orei 12.30 si am fost cazati imediat.

Aveam rezervare facuta la o camera cu vedere la parc, dar mi s-a dat o camera cu vedere la mare, la parter.

Nu va spun cat de frumos este sa auzi zgomotul marii!

Hotelul se afla la mica distanta de plaja.

Camera este foarte mare si curata, iar baia este de asemenea mare si bine intretinuta.

Mancarea a fost foarte buna, diversificata.

Aveam zilnic preparate din carne, atat la cuptor, cat si la gratar.

Fructe erau la fiecare masa.

In ceea ce priveste statiunea, va asigur ca nu veti regreta nicio secunda, asta in cazul in care nu va place linistea.

In toata statiunea, nu am auzit vorbindu-se in lb romana decat vreo 3 cupluri. Numai straini.

De fapt, romanii se duc la Nisipuri si la Sunny Beach. De Obzor nu a auzit toata lumea.

In concluzie: luati-va bilet la acest hotel pt ca nu veti regreta!

Impresii încărcate de Polaroid in 30.07.2014 15:06:16

Validat / Publicat: 30.07.14 15:59:15

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA.

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Polaroid); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2
  • Coordonate GPS: 42.81813500 N, 27.88444900 E - CONFIRMATE
  • Ai fost acolo, la Paraiso Beach / Paraiso Teopolis Hotel? - Scrie impresii DESPRE CAZARE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de Polaroid? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[30.07.14 15:59:06]

@Polaroid: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

- banal
[30.07.14 17:37:55]

@webmasterX: Confirm eu localizarea.

[30.07.14 17:53:44]

@webmasterX: Eu cred ca e bine. Intre hotel si plaja, este faleza, nu foarte lata.

[30.07.14 19:01:07]

"De Obzor nu a auzit toata lumea. "

Te rog sa-mi permiti sa te contrazic putin, au auzit multi, si sunt si rew. din statiune, eventual la hotelul Sol Luna Bay unde am fost si eu. Statiunea este frumoasa.

Ceva poze nu ar fi stricat sa incarci. Felicitari ptr. vacanta.

[30.07.14 22:32:18]

@amero: Cel putin, cu cei cu care am vb, nu stiau despre Obzor. Am spus-o la nivel personal. Scuze, daca a fost cu vreo directie!

[31.07.14 09:33:48]

@Polaroid: este f. bine ca ne-ai scris despre ac. locatie care pana acum nu a fost amintita. ce spui despre statiune si micul port Byala din imediata apropiere? multumiri.

[31.07.14 13:22:54]

@amero: Nu ma pot pronunta, referitor la Byala, pt ca nu am fost. Pot spune doar ca am mers la Nessebar, unde este minunat!

[31.07.14 13:43:52]

@Polaroid: multumesc ptr. raspuns si astept sa ne povestesti cate ceva despre minunatul Nessebar.

- prichindica
[15.01.15 14:31:39]

@Polaroid - Buna ziua! Va rog sa imi dati si mie mai multe detalii despre divertisment! Am stat pana anul trecut in Albena la un hotel care nu avea niciun spectacol seara, desi avea cazare si mancare excelenta si am fost dezamagita din acest punct de vedere. Mai am o rugaminte in ceea ce priveste mancarea. Puteti sa-mi dati detalii: mic dejun, dejun, cina? Am un copil foarte selectiv in privinta asta si vreau sa stiu la ce sa ma astept. In Albena, aveam f multe gratare, dimineata clatite, pe plaja pizza, inghetata, suc, e. t. c. Sunt in dilema: Albena sau Obzor? Statiunea cum este? Care este diferenta intre camera economy si celalalt tip de camera? Multumesc anticipat

[15.01.15 20:46:12]

@prichindica - Eu am fost anul trecut. Asa cum am spus, am fost foarte multumita! Si cand spun asta, ma refer la conditiile de mancare (buna si diversificata). Se facea gratar de ficare data, in fiecare zi cu altceva. Exista si ciorba (dar noua nu ne placea). Pe langa preparatele la gratar, erau si mancaruri cu sos (la tava) -foarte bune, de altfel. Fructe erau zilnic, inghetata, la fel. Sucurile erau la dozator, iar cafeaua era permanent (de dimineata, pana la ora 17). Exista si lobby bar (mai mic fata de late hoteluri unde am mai fost). Noi nu stateam acolo, deoarece, preferam sa stam pe terasa, care avea o priveliste incantatoare. Asta a facut toti banii. Locatia, foarte aproape de plaja si terasa, unde serveam masa. Divertismentul, din nefericire, este ffff slab. Noroc ca baiatul meu nu era pasionat! Hotelul mai are un bar pe plaja, care asigura cafea, suc si apa, gratuit. Celelalte produse erau cu bani. Saltele si sezlonguri sunt gratis. Ca o concluzie, eu am fost incantata de servicii, iar de statiune, nu mai zic. Daca bugetul d-voastra este mai mare, eu zic sa luati alt hotel. Daca este mai mic (asa cum a fost si la noi), parerea mea este ca veti fi multumiti! Spor la cautari!!!

[25.01.15 14:12:05]

@Polaroid - Buna ziua,

Ma intereseaza si pe mine acest hotel pentru vara asta, puteti sa-mi spuneti daca sezlongurile sunt gratuite pe plaja? Ca nu am gasit pe nicaieri specificatii referitoare la acest aspect. De asemenea ma intereseaza daca parcarea este gratuita sau cu plata.

Multumesc.

[25.01.15 17:57:55]

Si parcarea si sezlongurile sunt gratuite (in limita disponibilitatii). Noi am avut tot timpul sezlonguri :P

[25.01.15 21:15:50]

@Polaroid - Multumesc pentru raspuns. Mai as avea o intrebare, stiti cumva cum sunt camerele economy? am inteles ca sunt 2 tipuri de camere, dubla economy si dubla standard, in afara de dimensiunea camerei care ar mai fi diferenta intre ele?

Multumesc inca o data.

[25.01.15 21:45:15]

@poll - Eu va pot spune situatia mea: am avut camera economy; nu stiam cum va fi. Surpriza a fost ca mi s-a dat o camera foarte frumoasa, asa cum apare in pozele de la prezentare:mare, cu gresie pe jos si... la parter, pe partea cu marea. Eu avusesem rezervare pentru camera economy, cu vedere la parc. Asa ca, nu stiu ce sa va spun! Imi pare rau ca nu va pot ajuta cu un raspuns! Poate ca am avut noroc sa am o camera atat de frumos pozitionata, deoarece, am avut sejurul cu data de 10 iulie. Toate cele bune!!!

[25.01.15 22:10:49]

@Polaroid - Multumesc inca o data.

[25.01.15 22:32:26]

@poll - Cu drag!

- beilicci
[20.02.15 15:24:42]

Buna,

am achizitionat si eu un bilet la acest hotel pentru august 21 de nopti (2 adulti si 1 copil si inca 4 cupluri). Am cateva intrebari:

- daca la barul de pe plaja in afara de apa, sucuri si cafea se serveste si bere gratis cu AI

- programul de AI adica ca si ore

- daca ati vazut animele de companie la hotel

Mentionez ca am mai fost de multe ori in Bulgaria si am fost multumit. Am ales aici pentru liniste, hotel mic si aproape de plaja.

[21.02.15 23:14:05]

@beilicci - Bere nu se serveste la bar. Dasr e f aproape hotelul. Programul All a fost ca cel din Bulgaria. Nu am vazut animale de companie in hotel Concediu linistit!

- beilicci
[25.02.15 13:18:59]