Pensiunea Medvehaz

înscris/ă în 11.01.13
JUL-2014
TIP: TEAM-BUILDING
REGIM MASĂ DP

Zile de neuitat cu oameni minunați

am petrecut o saptamana minunata la Praid, la aceasta pensiune cu un grup de elevi... totul a fost foarte bine, raportul pret calitate excelent, camerele au fost curate, suficient de mari, pensiunea asezata intr-un loc ferit cu loc de joaca pentru copii.

Despre mancare ce sa mai vorbim, excelenta... indiferent cate mofturi au facut copilutii tot timpul au mancat tot, desi am citit aici ca chelnerii sunt cam înceți la servire, nu am întâmpinat această problemă deoarece am avut un meniu prestabilit, ore fixate dinainte de masă... deci in final multumiri personalului pentru straduinta de-a ne simti nu bine ci foarte bine

ar fi multe de povestit despre frumusetile zonei...

- salina deja foarte cunoscută, puțin aglomerată dar a mers

- minunatul canion de sare ne-a oferit o zi relaxantă și ne-a încântat cu frumusețile lui

- ștrandul cu apăheliotermală, foarte sărată ne-a răcorit și încântat ăn același timp

- casa cu fluturi exotici ne-a adus buna dispoziție

- cheile bicazului cu Lacul Roșu au făcut spectacol înaintea ochilor noștrii, oferind totodată o minunată lecție de goegrafie

- Promenada Corundului - un program guvernamental am înțeles ne-a introdus în tainele țesutului, olăritului și a prelucrării de iască

- muzeul Pălăriilor de paie de la Crișeni și ghidul nostru Lajos baci ne-au oferit o zi minunată cu diverse activități demonstrând încă o dată că omul sfințește locul

- Sighișoara - orașul cetate ne-a oferit lecția de istorie dec are aveam nevoie

Deci, locuri minunate + oameni minunați este rețeta perfectă pentru o excursie de neuitat!

Impresii încărcate de anitabucur in 29.07.2014 13:04:57

Validat / Publicat: 29.07.14 15:02:09

VIZUALIZĂRI: 2015

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (anitabucur); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 4 voturi) nota2

[29.07.14 21:19:23]

@anitabucur: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

• Excelent (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 15.08.18 de Seli din CLUJ-NAPOCA) - RECOMANDĂ
  • Medvehaz (Pensiunea 103) Casa Ursului PRAID (Jul.2014) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 21.07.14 de silvia tudoran din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Nota 10 (Apr.2014) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 08.02.15 de Sorin C din CRAIOVA) - RECOMANDĂ
  • Doua zile superbe (Jul.2013) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 14.11.13 de pmc din BRASOV) - RECOMANDĂ
  • Excelent! (Aug.2012) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 18.08.12 de cristianamun din RESITA) - RECOMANDĂ
  • Acceptabil (Aug.2012) - punctaj satisfactie: 6.75 (scris in 06.08.12 de calator1101 din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Perfect pentru familii (May.2012) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 18.07.12 de lexie din BUCURESTI) - RECOMANDĂ