ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2014

Sub orice critică
Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Experienta groaznica! NU recomand...

Am fost impreuna cu un grup de prieteni cazati la pensiunea Dolce Vita.

Pensiunea nu este situata in Herculane; se afla langa Gospodarirea comunala in Pecinisca asa ca sa nu va mire daca va intalniti cu vidanja pe strada. Trebuie sa iei masina ca sa ajungi in Herculane.

Angajatii total neprietenosi; inca mai arunca si priviri urate daca li se parea ca cineva atenteaza la 'bunurile' lor.

Ni s-a cerut sa achitam in avans cazarea, trimitand bani in contul proprietarului.

A doua zi, am fost anuntati ca trebuie sa eliberam camera (deja platita in avans) si sa ne mutam intr-o camera mica la mansarda. Am avut parte de explicatii puerile de genul ca asta e camera rezervata de noi si ca cel care va veni in locul nostru a achitat inaintea noastra. Nu au vrut sa ne returneze banii dar nici sa ne pastreze camera.

Am ramas totusi la pensiune dar noua camera a fost dezolanta: mica, murdara, baie de 0.5x1 m, foarte calduroasa, fiind si la mansarda. Prizele scoase afara, telecomanda de televizor parca data cu untura, asternuturi 'mostenite' de la alti turisti...

In timpul zilei, pisicile cutreierau nestingherite printre noi, mai ales la masa cand se frecau de picioarele noastre cerand mancare. Dormeau cateodata la pranz in balansoar sau pe scaune. Nu vreau sa stiu noaptea pe cate mese stateau; in restaurant oricum intrau linistite.

Exista jacuzzi dar cu taxa: 20 ron/30 min.

Inainte de plecare, s-au mai gandit sa mai 'ciupeasca' ceva bani dupa noi si ne-au cerut comision de retragere pentru banii pe care tot ei ne-au cerut sa le transferam in cont. Prima data cand mi se cere asa ceva.

In concluzie, nu recomand nimanui aceasta pensiune. La pret mai mic, erau deja disponibile hoteluri in statiunea Herculane.

Trimis de gbc in 28.07.14 10:10:45
Validat / Publicat: 28.07.14 12:15:22
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în HERCULANE. A mai fost în/la: toate zonele tarii

VIZUALIZĂRI: 1942 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gbc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Locatia pensiunii: langa Gospodarirea Comunala

[28.07.14 12:13:35]

@gbc: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

sunflower
[28.07.14 12:20:44]

Am fost si noi cazați aici, în urmă cu doi ani, au fost ceva minusuri, dar acum, e muult mai rău, din ceea ce spuneți!

Mă gândeam că lucrurile se vor degrada, deoarece oameni aceia mi se păreau depășiți cumva de situație...

Au pus și taxă pe jacuzzi?? În urmă cu doi ani era ”la liber”.

Ceea ce m-a deranjat pe mine atunci au fost muștele de la bar și lentoarea cu care serveau.

Păcat!

gbcAUTOR REVIEW
[29.07.14 14:53:28]

@sunflower: Buna ziua. Intr-adevar este cu taxa. (20 RON/30 minute). Ne-a lasat o impresie de 'ciupeala' ieftina la buzunarul clientului.

Nu am observat aspectul cu mustele dar servirea la restaurant nu ne-a incantat. Erau si acele pisici care se plimbau pe la picioarele noastre pentru mancare.

Impresia generala a fost total negativa. Pe deasupra, am platit pentru o camera minuscula la mansarda (si fara mic dejun) un pret mai mare decat la un hotel in Herculane (unde ar fi fost si micul dejun inclus + activitatiile spa oferite de hotel).

gbc, sunflower
Alte impresii din această RUBRICĂPensiune La Dolce Vita: