Aqualand Deva [Aquapark]

DIN Timisoara
înscris/ă în 27.07.14
JUL-2014

Aqualand Deva, o experienta neplacuta

Merg destul de des la Deva, dar pana acum nu am ajuns si la Aqualand. Vremea ploioasa din aceasta vara, insa m-a convins sa incerc.

Am ajuns luni pe la ora 17. Prima impresie buna, parcarea plina, cladirea frumoasa...

Platim (70 lei - 2 adulti si un copil) si la vestiare prima surpriza neplacuta, doar un dulap se inchidea. Inghesuim toate hainele in el si plecam mai departe tot cu zambetul pe buze, nu ne suparam noi din atat.

Intram la bazine si ne loveste un miros extrem de puternic de clor. Totusi am platit, asa ca riscam. Pare frumos, pare curat, lume destul de multa pentru o zi de luni... Inauntru aflam ca toboganul e "defect", totusi biletul l-am platit integral...

Bazinul pentru copii e foarte mic, bazinul vartej cam lent, iar bazinul cu valuri hmmm...

Am iesit dupa exact o ora, din cauza mirosului de clor care devenise insuportabil. Am aflat apoi si motivul mirosului, luni schimba apa, deci daca nu ne convine trebuia sa venim in alta zi!

Nu am, ca termen de comparatie, decat stranduri din Ungaria, dar acolo e cu totul altceva. La aceeasi bani, ai cu totul alte conditii, iar personalul e mult mai amabil.

Impresii încărcate de Danniele in 27.07.2014 23:31:07

Validat / Publicat: 28.07.14 00:53:19

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Danniele); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2

[28.07.14 00:52:18]

@Danniele: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- sunflower
[28.07.14 12:06:39]

Am fost si eu o singura data aici, dar am avut aceeași problemă... mirosul foarte puternic de clor.