ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2014
JUL-2014

Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Dezamagire!

Anul acesta am hotarat impreuna cu familia ca trebuie sa vizitam delta dunarii, sa vedem flora si fauna in toata splendoarea ei, sa pescuim, sa ne relaxam... visam! dar a fost doar la stadiul de vis... pt ca odata ajunsi in loc murighiol, fara rezervare in prealabil, am fost nevoiti sa cautam si sa ne speriem pur si simplu de preturile ce ni se cereau pt cazare la diferite pensiuni de renume din zona! sa fim seriosi... nu avem salarii de parlamentari incat sa ne putem permite sa ne cazam la puflene resort care se stie fb a cui este (s. o. vantu)... sau la best delta sau... etc! asa ca am ales ceva cat de cat acceptabil desi cu banii aia mergeam in strainatate, dar... daca tot am batut atata drum doar nu ne intorceam inapoi, nu? acum am inteles de ce nu este vizitata delta dunarii... oaza de frumusete si liniste a unei parti din frumoasa noastra tara... pt ca e ffff scump...

am crezut ca o sa ne saturam de mancare traditionala pe baza de peste... pff da de unde? un bors de peste, dealtfel gustos, dar cu o faramita de peste in el si la un pret... mai scump ca oriunde, desi ne-am fi asteptat ca odata ce il procura direct de la sursa... apa... sa fie ieftinnnn! citisem despre dn. sorin ca este f sociabil, ca se implica in tot si in toate... etc... eeeee mie nu mi s-a parut deloc asa... doar buna ziua cand am ajuns, ne-a felicitat pt captura de peste: 11 kg de biban si buna ziua cand am plecat! atat! ca sa putem pescui a trebuit sa platim 150 ron +15 ron acces in biosfera + 60 ron benzina la barca asa ca... mai bn il cumparam si nu dadeam atat... dar am zic ca tre sa facem ceva daca am ajuns acolo, altceva oricum nu aveai de facut...

am vizitat canalele deltei in acea zona tot la un pret de 150 ron (3 pers) ! dar sa ne intelegem: nu faptul ca am platit pt distractii ne-a nemultumit pe noi... ci preturile ffff mari ale unitatii unde ne-am cazat si care nu ne-au oferit calitate - pret! ospatarul - alex nu stiu ce cauta acolo pt ca nu se incadra in peisaj deloc, cu scuzele de rigoare! ca sa ai servetele la masa trebuia sa ceri, oliviera la fel, cestile de cafea mai putin de jumatate pline, zaharul ti se aducea intr-o cana de ceai din care se vedea ca s-a mai luat pt ca era ud zaharul, pe sub mese erau nelipsiti cainii unitatii...

racitorul in camera nu functiona, am anuntat dar nu s-a luat nici o masura, usa de la camera se incuia si se descuia fff greu ca in final sa se blocheze in ultima seara asa ca a fost sparta iala si am dormit cu usa descuiata!

ghidul care ne-a insotit nu era nicidecum ,,ghid" ci un angajat al pensiunii caruia trebuia sa-i scoti vorba cu clestele, ar fi trebuit sa vb intruna, asa face un ghid adevarat!

ar mai fi de povestit dar cred ca e suficient cat sa va faceti o idee despre pensiunea ,,la sorin" si in general despre o escapada in delata dunarii! poate am gresit noi zona... nu stiu, se prea poate sa nu fie la fel in alte parti ale deltei! noi am fost dezamagiti... desi natura e minunata, ce ti se ofera lasa de dorit!

Trimis de lilivlad in 26.07.14 23:36:44
Validat / Publicat: 27.07.14 00:26:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MURIGHIOL. A mai fost în/la: multe!

VIZUALIZĂRI: 2254 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lilivlad); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[27.07.14 00:27:17]

@lilivlad: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Velena
[08.06.15 13:13:33]

NOTĂ WM: textul a fost introdus inițial ca articol și mutat aici de către echipa tehnică; motivul - nu vorbește despre o experiență proprie.

Nu recomand!!
Groaznic!!! Am trimis copilul împreuna cu Scoala. Au fost aşteptaţi la cina cu o felie de pizza congelată, tare, pe care copiii nu au putut s-o mănânce, unii din ei mâncând-o de foame... Revoltător este faptul ca nu au avut gratuit un pahar de apa, aceasta putând doar S-o cumpere de la bar si costând 7 lei sticla de 0,5 l... la piscina au avut acces o singura data... iar tit ce este prezentat, estici mult sub ce este acolo... au profitat ca sunt doar nişte copii!!! Rusine sa va fie! Rusine, Ruşine, rusine!!! nu va Trimiteţi copiii acolo!

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea La Sorin: