ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.07.2014
2 adulti AD. + 1 copil COPII -- v: 5 ani

Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Frumos, curat, relaxare totala

Am revenit din concediu si dupa cum am promis am sa va impartasesc experienta noastra aici. A fost prima oara cand am mers la acest hotel si ultima, pe parcurs o sa intelegeti de ce.

Bun, am ajuns la mare in jur de ora 9 dar la hotel ne-am dus pe la orele 12-13, in 5 min ne-am cazat, nu dupa ora 18 asa cum a scris cineva pe aici si FARA SA DAU SPAGA. In camera surpriza, mobilier relativ nou, doua paturi unite de ziceai ca este matrimonial si foarte mare, salteaua relaxanta pentru ca am dormit foarte bine toti 3, frigider, tv, mocheta noua, pereti proaspat vopsiti, pe hol si-n baie gresie. Baia curata unde am avut 4 prosoape, hartie igienica si 2 sapunuri mici (noi nu am folosit nimic, ne-am dus pregatiti cu tot ce trebuie de acasa) baia are un ventilator care chiar isi facea treaba, apa calda la orice ora. Asternuturile erau ok dar nici pe alea nu le-am folosit. Din cate am inteles asternuturile si prosoapele nu le schimba, de aceea va recomand sa plecati burdusiti cu ale voastre. Vederea la mare este de vis, superb, am avut camera la et 5 lateral. Tantari nu au fost, doar niste gandaci negri zburatori, pe care i-am intalnit si la tara acum ceva ani, din cate am inteles sunt gandaci de copaci, dracu sa-I ia ca erau urati si scarbosi, dar nu putem sa-l invinuim pe D-zeu pentru asta nu?

Pont pentru uscarea rufelor, pe fiecare etaj este o camera de oficiu cu un balcon, acolo puteti usca rufele, sau daca nu, la fereastra camerei, dar plecati cu clesti de acasa, sfoara deja este.

Mancarea este ok, noi am platit pentru 2 persoane dar am mancat 3, desertul este acelasi in fiecare zi, dar una peste alta nu am facut foamea.

Piscina era foarte curata, seara bagau un robotel, sezlonguri erau foarte multe dar nu prea prindeai unu liber, de multe ori erau ocupate doar cu un prosop, si eu fiind mai tupeista il strangeam si-l dadeam intr-o parte. Preturile de la bar erau acceptabile, 4 lei o bere, 5 lei un suc etc

Seara de la ora 7 se deschidea terasa Rustic, acolo era singurul loc mai animat, este o mini-discoteca unde copii aveau ce face, cateva preparate la gratar si preturi acceptabile la bauturi

Ca un rezumat camera, hotelul si mancarea foarte ok, personalul daca stiai s-o dai pe o gluma, pe o caterinca erau si ei ok.

Acum vine partea cea mai urata, care m-a facut sa nu-mi mai doresc sa merg vreodata in Saturn

Plaja foarte urata, ziceai ca sunt la balta la peste, nu sunt valuri, foarte ingust totul

Statiunea in sine este foarte trista, nu exista un parc de distractii mai acatarii pt copii, deci raman fan Neptun pt plaja si apa.

Am uitat sa spun ca hotelul este zugravit pe afara deci nu mai are un aer asa comunist, in ceea ce priveste parcarea aveti 2 optiuni: 1.) pt masinile mai scumpe, parcarea cu plata, accesul se face pe baza de card de la receptie 9 lei pe zi (s-au spart vreo 2 masini in parcarea din fata hotelului). 2.) pt cei cu Dacie ca mine, afara este loc suficient, nimeni n-a incercat s-o sparga he he, dar ce sa fure?

Daca aveti intrebari cu drag va raspund

Trimis de andra72000 in 25.07.14 09:30:28
Validat / Publicat: 25.07.14 11:20:55

VIZUALIZĂRI: 6011 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andra72000); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P17 Este superb sa alergi pe faleza cand rasare soarele

CarmenGh
[07.04.15 20:21:14]

@andra72000 - vreau si eu un numar de contct de la hotel. Ma poti ajuta?

[07.04.15 21:11:05]

@CarmenGh - pei nu-l am, nu-l poti lua de la unitate?

[27.04.15 22:43:10]

Am rezervat o camera la nivelul 4 (416 mai exact), ptr sf lunii iunie...

Imi poate spune cineva cum sunt camerele de la acest nivel (dotari, renovate etc, la et 5 arata f bine, zic @andra72000), intrucat parerile sunt impartite, din cate observ...

Multumesc...

[28.04.15 07:23:47]

@petrik - eu am stat la et 5, pana acolo erau renovate, am pus si poze din camera si baie, in schimb toate geamurile sunt din aluminiu, nu sunt din termopan, dar ce te intereseaza asta, se inchid, asta conteaza.

E bine ca ai prins la et 4 o iei pe scari mai repede hehe. Felicitari ca ai prins loc, sper sa-ti placa

[28.04.15 07:49:38]

@andra72000: Mulţumesc mult ptr informatii! Sper sa fie bine...

[28.04.15 08:27:21]

@petrik - hotelul, masa, piscina si terasa sunt chiar super ok, mie una personal nu mi-a placut statiunea si plaja, nu erau valuri fiind multe golfulete, acolo in schimb este un bowling la care mergeam si ne-a placut, pt copii trebuia sa mergem in mangalia. aaaa si alt lucru naspa ca sa zic asa sunt niste pasari care zboara fix pe langa geamuri, de intrat in camera n-a intrat niciuna hehe, dar parea a fii un film de Hitchcock. Va doresc vacanta placuta si sa dea Dumnezeu sa aveti si vreme buna buna. Te astept cu un review sau macar un ecou

[02.07.15 22:48:53]

@andra72000 - Sejurul a fost reusit, din toate pct de vedere!

Vreme buna, nu prea aglomerat, avand si un copil de 11 luni, a fost ideal...

Camera ok...

Masa buna si diversificata, indestulatoare...

Ce m-a enervat a fost faptul ca la masa erau doar doua servetele, de parca le mancam si pe alea...

Recomand parcarea platita (s-au spart 15 masini intr-o singura noapte, in parcarea din fata hotelului, chiar sub botul receptiei///).

Pasarile faceau galagie si mizerie...

Cred ca vom merge si la anul...

[02.07.15 22:57:35]

@petrik -

Sejurul a fost reusit, din toate pct de vedere!

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[03.07.15 00:00:50]

@petrik: ma bucur ca ti-a placut, cu servetelele asa faceau si anul trecut, trebuia sa cerem noi mereu.

Sper ca nu ti-au spart si masina ta, sunt curioasa cate din cele 15 masini sparte erau Logan. Eu mi-am luat un Logan nou joia trecuta si dupa 3 zile mi-au furat roata de rezerva, cica asta ar fi buba lor.

Mai am si eu 2 sapt pana plec in concediu pt prima data in Duni, sper sa fie ok

Aaaa in statiune au mai facut si ei ceva imbunatatiri?? Sau tot asa pustiu?

[03.07.15 20:58:23]

@andra72000 - Aproape toate au fost Logan, 2 Skoda (luneta sparta), un Vectra etc... De Bucuresti marea majoritate...

A mea nu au spart-o, am parcat-o in cea cu plata, desi am Full Casco pe ea... (Passat 2010) nu mi-am permis sa risc si bine am facut!

Totusi ceva e dubios acolo, chiar sub geamul receptiei...

Mi-a fost mila de colegul cu Vectra, avea 2 copii mici si in dimineata cand sa plece acasa, la Buc, a avut bucuria...

In statiune cam pustiu, dar ne-a placut, ca era liniste, avand in vedere ca era sf de iunie si noi cu bebe de 11 luni...

Anul viitor cred ca incercam Meridianul...

Sa fim sanatosi di doamne-ajuta!

CO placut in Duni!

andra72000, CarmenGh, petrik