ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2014
DIN: Buzău
ÎNSCRIS: 16.02.10
JUL-2014

O alegere excelenta

Pensiunea " Nereids Apartments and Studios" se afla situata in Chryssi Ammoudia (Skala Panagia), la aproximativ 150 de metri de plaja Golden Beach. Rezervarea am facut-o pe Booking.com in urma cu mai multe luni si nu regret nici o secunda alegerea facuta, poate doar faptul ca nu am facut rezervarea direct, economisind 15% din pret, comisionul pe care am inteles din discutiile cu proprietara ca se plateste catre site.

Pensiunea se afla situata foarte aproape de campingul " Golden Beach ", pe care il puteti lua ca punct de reper atunci cand va orientati in statiune. Mai exact, de pe drumul principal care face ocolul insulei, se face stanga, se intra pe o strada principala de-a lungul careia se afla dispuse pe stanga si pe dreapta mai multe indicatoare. Astfel, daca va luati dupa indicatorul campingului sus mentionat, o sa ajungeti la pensiune. Nu se poate sa o ratati mai ales datorita culorii roz in care este vopsita si sare in ochi de la bun inceput. Daca vreti sa luati legatura cu proprietara o puteti face la numarul de telefon afisat, cu mentiunea ca, daca sunati din Grecia, nu puneti 0 in fata deoarece da eroare de conectare.

Asadar, am rezervat un apartament superior, unul din cele doua care se afla la etajul superior. Cu toate ca am ajuns relativ tarziu, la 7 seara si nu gaseam pe nimeni cu care sa vorbim (proprietara vine doar dimineata, cand face curatenie, in restul timpului locuieste in Panagya), in urma convorbirii telefonice purtate cu dansa ni s-a spus ca avem cheia in usa si ne vom intalni dimineata, putand sa ne cazam fara nici o problema.

Apartamentul este unul foarte spatios, la fel ca in descrierea facuta pe site, cu un living cu kichineta si un dormitor mare, cu iesire separata la o terasa foarte mare, baie spatioasa. Privelistea care ti se ofera este una deosebita, cu muntele vis-a-vis, cu nopti racoroase si linistite, cand nu auzi decat zgomotul talangilor facut de catre capre sau oi. De fapt toata localitatea are o imagine bucolica dar despre ea o sa revin cu o relatare separata. Distanta de la pensiune pana la plaja este de maxim 150 de metri.

Pensiunea are 7 camere, 2 apartamente la etajul superior si restul la etajele inferiaore. Curtea este generoasa, cu gratar, masa si scaune pentru cei care doresc sa gateasca afara. Exista semnal wi-fi, fluctuant si nu prea rapid dar, cei care vin in concediu pentru internet, nu cred ca se vor bucura prea mult de frumusetile insulei de smarald...

Proprietara este o persoana deosebita, cu un grad de cultura deosebit, reiesit din discutiile purtate cu dansa, care munceste dimineata cot la cot cu o fata pentru curatenia camerelor.

Una peste alta, consider ca a fost cea mai frumoasa locatie in care am stat pe parcursul sejurului nostru petrecut in Thassos, o locatie pe care o recomand din suflet pentru cei care cauta linistea si natura.

Trimis de cristisch2003 in 24.07.14 23:32:25
Validat / Publicat: 25.07.14 00:59:06

VIZUALIZĂRI: 2623 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristisch2003); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Livingul
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 11900 PMA (din 14 voturi)

sosso [29.07.14 12:57:16] »

Bang!!!... Bonus!!

Felicitari pentru urcarea in grad, la mai mare!!!

cristisch2003 [29.07.14 17:14:32] »

@sosso: Multumesc frumos!

cristisch2003, sosso