ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2014
ÎNSCRIS: 07.08.13
JUL-2014

Către satisfăcător

Frumos dar nu intr-atat cat sa mai revii alta data

Iata cateva impresii care sper sa va ajute in luarea deciziei pentru a alege sau nu acest hotel.

Puncte forte:

- amplasat pe plaja;

- amplasat aproape de centrul statiunii;

- mancarea foarte buna, diversificata;

- camere mari, curate;

- echipa de animatori foarte buna atat ziua cat si la spectacolele

de seara;

Puncte slabe:

- plaja neingrijita, murdara. Plaja este amenajata cu sezlonguri

gratuite dar nu apartine hotelului. Cei mai multi clienti stateau

la piscina;

- plaja este strabatuta de un rau care colecteaza apele de pe

dealurile din statiune. In perioada in care am stat acolo a

plouat foarte tare, raul s-a umflat si a avut un debit puternic

la varsarea in mare. Din aceasta cauza marea a fost foarte

murdara si tulbure cateva zile exact in zona hotelului.

- cina se serveste in 2 serii. Noi am fost programati de la ora

20.30, ora cam tarzie pentru o familie cu copii plus ca

spectacolul de seara incepea la ora 21.30 ora la care noi

abia terminam de mancat. In serile in care spectacolul era

dragut nu am reusit sa gasim locuri libere.

Trimis de dma2013 in 23.07.14 15:25:59
Validat / Publicat: 23.07.14 16:58:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: hotel Miramar Obzor, Hotel Riu Dolce Vita Nisipuri

VIZUALIZĂRI: 3696 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dma2013); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Raul care se varsa in mare

astrid
[17.08.14 11:28:02]

Buna tuturor,

nu vrea sa intru in polemica cu nimeni, dar, am fost si eu, al doilea an la Riu Helios Bay din Obzor, anul acesta in perioada 22 iunie- 4 iulie si as vrea sa fac urmatoarele amendamente:

- plaja a fost foarte curata (desi veneam imediat dupa inundatiile din iunie)

- plaja apartinea hotelului si sezlongurile au fost gratuite (si anul trecut si anul acesta), iar la piscina am stat din propria vointa nu ca nu am fi avut loc pe plaja

- si noi am fost programati din oficiu la cina la ora 20.30, si la solicitarea de a schimba ora am fost rugati sa lasam numarul camerei si in momentul in care pleaca o familie care manca dela 18.30 sau doreste sa faca schimb vom fi anuntati - ceea ce s-a si intimplat a treia seara

Punctul forte la acest hotel mie mi s-a parut (este al 8-lea an in care am fost in Bulgaria, al doilea la RiuHelios Bay si in mod sigur va fi si anul viitor tot aici) faptul ca personalul vorbeste o engleza foarte buna iar comunicare este astfel usurata si, implicit, neajunsurile sau cererile sunt remediate cu rapiditate

nikoll
[08.06.15 13:56:16]

Ai retinut numele animatorilor? Era un baiat cu numele Kiko?

astrid, nikoll
Alte impresii din această RUBRICĂAlua Helios Bay Hotel (ex Riu Helios Bay) :