ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2014
DIN: Focșani
ÎNSCRIS: 11.05.12
JUN-2014

Sejur la Hotel Balada Saturn

Buna, am petrecut si eu un sejur la Hotel Balada din Saturn si m-am gandit sa impartasesc cateva impresii, poate vor fi utile cuiva.

Hotelul este situat foarte aproape de plaja, ceea ce ii confera un avantaj pentru ca nu e prea placut pe caldurile verii sa mergi nu stiu cate minute pana ajungi la mare.

Am avut un sejur cu toate cele trei mese incluse, acest lucru ne-a fost de un real folos avand in vedere ca am mers cu baietelul nostru de 3 ani jumatate, ne-a scapat oarecum de grija mancarii.

Am sa spun cateva vorbe despre camera de hotel in care am stat. Era o camera obisnuita destul de incapatoare as spune eu, cu doua paturi duble maricele, cu saltea relaxa si cu lenjerie curata.

In camera se mai afla o masuta mititica cu doua scaune langa ea, o comoda cu oglinda sub care se gasea frigiderul, (micutttt), pe perete deasupra unui pat era aparatul de aer conditionat pe care nu l-am folosit deloc (fiind cu un copil mic nu am vrut sa ne imbolnavim la mare), doua veiozele mici langa fiecare pat, un dulap mititel si neaincapator in opinia mea.

Cateva cuvinte despre baie: cu apa calda nu au fost deloc probleme, non stop aveam, in ce priveste camera de baie, este una tipica pentru hotelurile de acest gen din tara noastra, baie mica, cu cada mica, fara cabina de dus, cand faceai dus era imposibil sa nu stropesti pe langa si dura ceva timp pana cand apa aceea se ducea la canalizare.

Cand am ajuns in camera m-a lovit un puternic miros de canal, ceea ce m-a determinat sa ma duc imediat dupa femeia de servici si dupa ce i-am dat o mica atentie i-am explicat ca am copil mic si nu putem sa stam atatea zile in acel miros si ea s-a conformat imediat si mi-a pus in gura de canalizare ceva pastiluta dezinfectant si dupa cateva ore nu se mai simtea nici un miros si era totul in regula.

Am sa vorbesc aici si despre lifturi, sunt trei lifturi la care iti trebuie foarte multa rabdare avand in vedere ca hotelul are 14 etaje va dati seama ca fluxul de turisti este mare si mai ales la orele mesei este aglomerat la lift. Dar merg destul de bine, se mai opresc intre etaje cateodata din cauza comenzilor, insa per total sunt ok daca nu te enervezi si ai rabdare repet.

In camera se facea curatenie, noi am avut lenjerie de acasa avand in vedere ca am plecat cu copilasul, asa ca nu am folosit deloc lenjeria de la ei, prosoapele se schimba daca le lasi pe hol la intrare, cand vine femeia sa faca curatenie iti aduce imediat altele noi. Am avut prosoape de acasa, dar am facut experiment sa vad daca se schimba si asa a fost, probabil se schimba si lenjeria dar nu am avut nevoie.

La piscina nu am fost deloc desi arata foarte bine, dar daca marea era la doi pasi nu avea sens sa folosim piscina, mai ales ca ne era cam teama pentru copil sa nu ia ceva bacterii din apa.

Cu siguranta sunt si camere care au vedere spre mare, noi am avut o camera mai pe colt cu vedere doar partiala catre mare. Pe balcon exista doua scaunele, fara masuta si nu exista vreo sfoara pentru uscat rufe, asa ca trebuie sa veniti de acasa cu asa ceva.

Parcarea se plateste 12 lei pe zi si o taxa de statiune dar imi cer scuze chiar nu mai stiu cat am platit.

Per total pot sa spun ca am avut un sejur placut, ne-a placut si statiunea si plaja, pentru noi a fost ceva nou avand in vedere ca a fost prima data cand am ajuns la Saturn.

Am uitat sa spun ca nu beneficiati de net in camera, daca vreti acces la net trebuie sa stati in holul hotelului, noi nu am folosit deloc netul pe perioada cat am stat acolo, dar erau multe persoane care il foloseau in hol.

Am avut si tv in camera, unul mic, nu plasma, dar a fost util, mai auzeai o stire, etc.

Cam asta am avut de povestit despre sejurul nostru. Poze cu hotelul nu am, dar pot sa va spun ca ceea ce gasiti pe site-uri este intocmai ca realitatea.

Trimis de flaviana77 in 23.07.14 13:58:49
Validat / Publicat: 23.07.14 15:50:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SATURN.

VIZUALIZĂRI: 4222 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (flaviana77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[23.07.14 16:20:53]

Si noi am fost la mare saptamana trecuta, tot la hotel de 3***, la Venus, foarte aproape. Imi puteti spune va rog cat a costat sejurul pentru a face o comparatie?

flaviana77AUTOR REVIEW
    [24.07.14 09:58:21]

@donna77:

Buna noi am fost cu bilet si am impartit jumi juma cu socrii, am avut si cele trei mese incluse, acum depinde la care hotel ai fost, probabil daca era foarte aproape era ori Sirena ori Hora ca astea erau langa Balada.

Daca nu ati avut bilet luat din agentie sau prin ceva sindicat, cu siguranta ati platit mai mult caci la hotel pretul afisat pe camera la receptie era destul de mare.

[24.07.14 12:07:13]

@flaviana77: Noi am stat la Vulturul si am platit consistent. Aproape 3000/5zile patru persoane, pensiune completa. De aceea eram curioasa cat a costat. Vad ca ati stat 10 zile.

flaviana77AUTOR REVIEW
    [24.07.14 12:13:52]

@donna77:

din ce stiu eu Vulturul nu se afla in Saturn ci in statiunea Venus.

daca ati avut pensiune completa probabil ca asta a ridicat pretul, mi se pare foarte mult numai pentru 5 zile, dar na... bugetul fiecaruia nu se discuta.

am spus mai sus ca noi am facut jumi juma cu soacra, de unde se deduce faptul ca am avut un bilet pentru pensionari.

[24.07.14 15:28:28]

@flaviana77: Asta am si spus in ecou, ca am stat la Venus.

Partea frumoasa e ca nu am platit din propriul buzunar, sotul are alocata o suma pentru concediu, politica firmei

donna77, flaviana77
    Alte impresii din această RUBRICĂBalada Hotel: