ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2014

Sub orice critică
Sub orice critică
Foarte nemulțumit

Nu recomand

Anul acesta am ales Mangalia. O statiune superba.

Dupa multe cautari am gasit aceasta ”vila” care, dupa pozele primite de la proprietar, credeam noi ca este una cocheta si curata. Anuntul suna destul de ok asa ca am sunat sa facem rezervare si am acceptat pretul de 70 lei pe noapte pentru 2 camere cu baie. Initial am vrut sa stam 4 nopti dar am stat doar 3 si am sa va spun si de ce.

Vila este foarte departe pentru cei care nu au masina. Norocul nostru a fost ca am avut masina si asa tot am facut 8-10 minute pana la plaja. Vila nu pare a fi noua ci doar o incercare nereusita de renovare a uneia foarte vechi. Mobila este ok dar mirosul din sertare si dulapuri este ingrozitor. Fiica mea m-a rugat sa cautam alta cazare pentru ca ea nu mai suporta mirosul greu din camera. De curatenie nici nu mai vorbim, panze de paianjan, gunoaie prin sertare, pereti stropiti si geamuri nespalate. In cele 3 zile cat am stat aici nu s-a facut deloc curat in camere. Nu am avut prosoape si nici macar hartie igienica.

Dupa cele 3 zile suportate am mers la proprietar sa achitam cazarea si sa il anuntam ca nu mai stam si a 4-a zi. Bineinteles ca nu a fost incantat si a inceput sa ne acuze ca din cauza noastra pierde bani si ca trebuia sa ne dea camera cu 90 lei daca stia ca noi stam doar 3 zile, desi la telefon inainte sa ii spunem cate zile stam el ne-a oferit pretul de 70 lei pe noapte. Pe scurt CIRC. Intr-un final am platit camera cu 80 lei pe noapte ca sa plecam fara scandal desi nu merita.

Nu recomand nimanui aceasta ”vila” care nu este nici noua, nici curata, nici aproape de plaja. Cuvantul folosit de sotul meu pentru descrierea acestei locatii este: ORIBIL.

Trimis de pmc in 23.07.14 12:42:02
Validat / Publicat: 24.07.14 11:03:49
  • A fost prima sa vizită/vacanță în MANGALIA

VIZUALIZĂRI: 3312 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (pmc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [23.07.14 13:40:53] »

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat).

casa alin [25.07.14 21:50:57] »

@pmc: Intamplator, vrand sa-mi verific notificarile la anunturile de cazare, am dat de acest forum, unde am gasit un comentariu penibil si ireal. Cand nu-ti place ceva, refuzi oferta si pleci. Nu stai 3 zile, iar a 4-a citez:

"Totul a fost ok, ne-am simtit foarte bine, dar maine dimineata trebuie sa plecam urgent, deoarece soacra este grav bolnava. "

In situatia data, le-am mai cerut sa-mi plateasca macar jumatate de noapte, deoarece mi-au incurcat programarile, iar cele 2 camere au ramas goale timp de o noapte din cauza dansilor. Dupa ce s-au sfatuit, au venit, mi-au achitat 60 roni si m-au rugat sa-i las si a 4-a zi pana la ora 12, sa faca plaja. Aici apare intrebarea: Soacra nu mai este grav bolnava? ...

Acum sa va spunem si noi parerea noastra despre acesti indivizi:

Este normal sa fie miros inchis in camera atunci cand stai cu geamul inchis, usuci prosoapele si hainele de la plaja in camera, mananci in camera transformand-o in bucatarie (inclusiv pepene) si toti pampersii plini de mizerie sunt tinuti de 3 zile in cosul de la baie, baia fiind in dormitor, in conditiile in care curtea este dotata cu 3 pubele. (...).

App, in legatura cu singurul loc ok, adica terasa, este singurul loc pe care ei nu l-au folosit. Oare de ce?

De fapt, mirosul oribil din camera la care se refera indivizii, a fost provocat de propria lor mizerie, muncind 3 ore dupa aceea pentru a dezinfecta camera.

La 70 roni pe noapte, nu suntem hotel de 4-5 stele ca sa platim camerista pentru a face curat zilnic, pentru ca atunci am inchiria cu 250 roni pe noapte.

Inchiriez de 20 de ani, am clienti de 16 ani consecutivi si nu s-a plans nimeni niciodata de nimic. De fapt supararea lor a fost legata de acei 60 roni, ci nu de conditiile de cazare. Acest lucru penibil poate fi facut numai de un om frustrat. Ce incredere sa ai intr-un om care intoarce icoana din camera cu fata in jos?

TOTUSI, LE MULTUMESC PTR RECLAMA FACUTA. EU UNUL NU AM REUSIT SA FAC ATATEA POZE, IAR CELE FACUTE DE EI DEMONSTREAZA CA PRETUL CERUT DE MINE, ESTE OK. RAPORTUL PRET/CALITATE ESTE BUN.

APP, DUPA PAREREA MEA, CELE 10 MINUTE PARCURSE CU MASINA PANA LA PLAJA, ERAU ALOCATE PENTRU PLAJIA DIN COSTINESTI (ATAT FAC EU CU MASINA PANA LA COSTINESTI)

REALITATEA ESTE:

- 2 MIN. CU MASINA PANA LA PLAJA DIN MANGALIA

- 8 MIN. DE MERS PE JOS DE LA LOCATIA MEA

NB casa alin este (sau a fost) reprezentant al unității
RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][2 voturi]
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
pmc [26.07.14 08:34:48] »

Imi pare rau ca nu sunteti de acord cu mine. Nu vreau sa vorbesc asa cum vorbiti dvs. Comentariile dumneavoastra nu fac decat sa adevereasca faptul ca nu sunteti interesat de opiniile clientilor dvs.

Curatenia lipseste cu desavarsire si daca aruncati cu pietre in noi spunand ca ati facut curat dupa noi citez ”3 ore dupa aceea pentru a dezinfecta camera” asta arata cat de mult bun simt aveti. Pozele sunt facute la plecare si se poate observa ca am lasat curat.

Este dreptul meu si nu imi poate interzice nimeni sa imi dau cu parerea despre locurile unde am fost.

pmc [26.07.14 09:31:08] »

@webmasterX: am modificat nota si nu a aparut.

by WM: ar fi apărut mai demult, dacă ne anunțai.

pmc [26.07.14 10:19:38] »

@pmc: sorry

casa alin, pmc