ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.11.2009

Către satisfăcător
    Extrem de nemulțumit
    Sub orice critică

Groaznic

Nu stiu daca mai este la fel sau nu... astept eventuale alte pareri. Am fost undeva in primavara anului 2007 in timpul unui targ din Iasi. Datorita faptului ca m-am trezit cu o zi inainte, bineinteles ca nu mai era nimic disponibil in iasi, si am fost nevoit sa aleg acest hotel, la 150 eur/noapte single. Nu am cum sa uit intamplarile din acea seara. Pe scurt.

Ajung in jur de ora 9 la hotel si vreau sa mananc... Restaurantul inchis!!! Stupefiat intreb la receptie daca exista un snack bar... sau ceva asemanator (era chiar un meci pe care doream sa-l urmaresc) Raspuns: este inchis. Intreb: e ceva deschis? ei spun nu!! . Ma consolez si ma gandesc sa urc in camera si gasesc ceva in minibar... o bere... niste alune... ceva.

Camera: foarte mare... imensa... un pat de 2x2. In camera: un mare stalp in mijlocul ei care-mi obtura vederea din pat la TV. Pe langa faptul ca distanta era de vreo 5-6 m iar TV-ul unul cu diagonala de 37! asta e... stau pe jos si ma uit la meci. Deschid minibarul: o cutie de cola, si o sticla de gin DESFACUTA!! . Ma enervez si sun a receptie si chiar ordon sa-mi aduca bere si alune ceva... (totusi platisem 150 EUR o camera single) !! Imediat dle... mi se raspunde. Dau drumul la TV, trece timpul si ei... nimic. Dau telef din nou si mi se raspunde... stimate domn... nu mai avem nimic. Luasem foc si mai ordon odata: nu stiu de unde, dar imi aduceti bere si pizza... Oamenii saracii s-au confromat. Au venit in camera cu o brosura de la o pizzerie locala (cu livrare la domiciliu). Asa am mancat eu pizza in cutie de carton si am baut bere bere la cutie de la chioscul de vis-a-vis in celebrul hotel EUROPA... nu are sens sa mai spun de micul dejun de a doua zi... noroc ca a fost doar o noapte...

Trimis de molko* in 21.11.09 00:24:22

VIZUALIZĂRI: 2050 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (molko*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 1900 PMA (din 3 voturi)

alin77
    [23.11.09 10:04:34]

Salutare, imi pare rau pentru experienta ta, eu am intrat in hotel, numai la receptie, am vazut preturile si "amabilitatea" receptionerei si am fugit repede. Am ajuns la Hotel Amadeo (fost Basarabia, am inteles) nici acolo nu e cine stie ce, dar mai bine oricum.

Drumuri bune!

alex_iasi
    [28.11.11 23:07:14]

serios? chiar asa a fost? e sarcastic de amuzant sa stii. eu chiar am ras copios in timp ce citeam postarea ta. te si imaginam cum urlai la telefon si iti crestea tensiunea... )

parca i din Caragiale istorisirea ta

manitu
    [24.04.12 22:59:32]

nu serios chair asa a fost?? am impresia ca e balverne ) by the way nu este nici un chiosc vis a vis de hotel pe o raza de sute de metri

[25.04.12 00:10:42]

@manitu: nu cred că ai certitudinea că autorul a exagerat. Pe de altă parte, vorbim despre o întâmplare petrecută acum 5 ani - puteau să apară şi să dea faliment zeci de chioşcuri, în zonă, în estimp.

Îţi recomand să te exprimi mai ponderat la adresa colegilor, sau vom fi nevoiţi să te sancţionăm, conform regulamentului.

alex_iasi, alin77, manitu
    Alte impresii din această RUBRICĂHampton by Hilton Iasi Hotel (ex Europa) :