ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2014
DIN: Sector 6 - Bucuresti
ÎNSCRIS: 17.05.11
SEP-2012

Areti Apartments - Olympic Beach

Dupa ce prima oara am fost in Grecia in Nei Pori, a doua oara ne-am hotarat sa mergem tot pe riviera Olimpului. Am plecat 2 cupluri si am cautat un apartament ieftin, in regim de self catering in Olympic Beach. Am gasit hotel Areti, la un pret super (aprox 260 Eur/apt/6 nopti).

Statiunea in sine foarte mica, asa ca nu ne-a fost greu sa gasim hotelul. Am fost intampinati de un mosulic foarte simpatic, care initial a scos 2-3 cuvine in engleza apoi, dupa accentul lui m-am prins ca vorbea germana asa ca am schimbat registrul si ne-am inteles cu el mai bine (ma rog eu ca restul nu vorbeau germana). Astfel, el ne-a indurmat catre o parcare gratuita la aprox 50m de hotel (strada era cu sens unic, foarte ingusta si nu era nici un loc de parcare) si tot el ne-a avertizat sa nu parcam ilegal pt ca in fiecare dimineata politia ridica masini. Tot el ne-a spus ca familia lui are o gelaterie pe plaja si ca are cea mai buna inghetata si ne-a invitat sa o gustam (ceea ce am si facut in zilele urmatoare, devenind clienti fideli).

In timp ce ne conversam cu bunicul, a aparut si nepoata acestuia, Nikki, cea care administra hotelul. Ne-a condus in apartament, ne-a facut un tur, ne-a intampinat cu un cos cu necatarine proaspete, ceea ce ni s-a parut foarte dragut din partea lor.

Apartamentul nostru era la etajul 2/3 si desi hotelul era in al doilea rand aveam o mica vedere la mare :). Apartamentul nu era foarte mare, baia destul de mica cu cabina de dus, bucataria micuta si ea dar aveam loc la masa 4 persoane + era utilata cu vesela, pahare, cratite, etc.

Camerele erau micute dar ok, una cu pat dublu si una cu doua paturi de-o persoana. AC-ul si TV-ul erau in camera cu pat dublu. TV-ul nu stiu ce posturi avea pt ca nu l-am deshis iar AC-ul facea fata cu brio la 2 camere.

Desi apartamentul era mic, era pe colt si avea o terasa foarte mare, aveam loc atat de masa plus uscatoare de rufe si tot mai ramanea loc.

Per ansamblu cazare ok, la un asemenea pret nu poti sa ai pretentii de 4-5 stele.

Trimis de codryna in 20.07.14 12:25:03
Validat / Publicat: 20.07.14 14:46:09

VIZUALIZĂRI: 2018 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (codryna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 La parterul hotelului

[20.07.14 14:45:24]

Mutat în rubrica "Areti hotel apartments, OLYMPIC BEACH" (nou-creată pe sait)

[20.07.14 15:22:59]

codrynaAUTOR REVIEW
[20.07.14 17:21:15]

@webmasterX: da, aceasta este locatia. Multesc

codryna

• pagină generată în 0.043205976486206 sec