ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.11.2009
DIN: Craiova
ÎNSCRIS: 20.11.09
AUG-2009

Un concediu placut

A fost primul concediu in Turcia si aveam retineri deoarece hotelul l-am ales citind impresiile de pe acest site. Si am constatat ca am facut o alegere minunata. Hotelul este corespunzator celor 4 stele. Camere foarte curate, spatioase, baia moderna, toate camerele au vedere spre mare, firgider, AC, mocheta, in fiecare zi se face curatenie, se schimba prosoapele.

Am avut camera spre Hotelul Batihan si m-a cam deranjat muzica foarte tare, pana la miezul noptii in fiecare seara, de la acest hotel vecin. Acesta a fost singurul inconvenient. Micul dejun si pranzul se servesc intr-un restaurant foarte mare, cu iesire si pe terasa. Seara cina se serveste pe o terasa imensa de unde se poate admira un asfintit minunat, cu o muzica foarte placuta.

Mancare foarte multa si diversificata, peste 20 de feluri de prajituri, foarte dulci, ce-i drept, 5-6 feluri de fructe, foarte multe salate, peste, pui, miel, fara carne de porc. Programul meselor era in asa fel facut incat de dimineata de la 7, 30 pana la 21, 30 puteai manca, deoarece dupa micul dejun se deschideau cele doua terase, una in curte si una langa plaja unde puteai servi cartofi prajiti, hamburger, prajiturele. La ora 16 se servea inghetata la liber, cam 2 ore. La baruri bautura se serveste de la 10 la 24.

Plaja cu nisip foarte fin, cu sezlonguri si saltele, incluse in pret, marea cu intrare lina, cam 100 m, fara pietris, curata, pentru ca e plaja privata. Hotelul are 2 piscine cu sezlonguri cu apa foarte curata.

Personalul f. f. f serviabil. Hotelul are o curte cu palmieri, verdeata, flori, cu sezlonguri, perne si saltele pentru cei ce nu vor. sa stea pe plaja. Echipa de animatie pentru copii foarte buna.

Deci conditiile de la hotel sunt f. f. f bune. Am fost in vizita la hoteluri de 5 stele din apropiere, care desi erau luxoase nu aveau plaje, , ci doar piscine, erau construite mai sus de plaje, erau plaje publice mizerabile, cu pontoane. Am facut o excursie care a meritat din plin la Pamukale, si o croaziera cu vaporasul, dar care nu a meritat, deoarece ne-a dus in 2 golfuri sa inotam si am servit masa pe vapor si atat. Anul trecut am facut o croaziera la Insula Skiatos care a fost exceptionala si probabil de aceea croaziera din Turcia mi s-a parut neinteresanta acum.

Deci, in concluzie a fost un concediu frumos in Turcia. Dar nu recomand hotelul tinerilor sub 30 de ani, deoarece seara s-ar plictisi, nefiind locuri de distractie in hotel sau apropiere.

Trimis de danacv in 20.11.09 16:06:33
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1506 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danacv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[20.11.09 20:35:09]

mutat review-ul la rubrica hotelului Ephesia [Long Beach], deja existent pe site. Sters dublura nou introdusa de autoare

• Alte impresii din această RUBRICĂEphesia Hotel [Long Beach]: