Miramare Resort & Spa [Agios Nikolaos]

JUN-2014
REGIM MASĂ ALL INCLUSIVE
1140 euro cazare + masa+avion

RECOMAND!!!

Am mers pentru a sasea oara in Grecia, care este de departe preferata noastra.

La acest hotel trebuia sa ajungem din 2011, dar am avut ghinion, pentru ca nu puteam sa plecam decat intr-o anume saptamana, duminica mai erau locuri, iar luni cand am fost sa platesc … se terminasera, dar ne-am reorientat repede la Spania. Dar iata ca dupa trei ani totusi am ajuns si nu am regretat absolut deloc, deoarece dupa alte cinci vacante in Grecia, pot afirma ca acest hotel este intradevar de 4 stele, din toate punctele de vedere, dupa parerea mea.

Biletele le-am luat din februarie, de la un tour operator reprezentant al unei mari firme straine de turism, avionul a fost charter TAROM, si a fost impartit cu alte doua firme mari de turism. Transferul l-am avut printr-o firma greceasca pe care am gasit-o foarte usor, fiind la ghiseul 11, la iesirea din aeroport, exact cum scria pe voucherul de transport. Pentru intoarcere a fost necesar sa dam un tf. de confirmare cu o zi inainte de plecare, iar seara am primit un fax cu ora de plecare, iar dimineata autocarul a venit exact la ora prevazuta.

Curatenia este la ea acasa, atat in camera, si in tot hotelul.

Camerele cum am spus curate, in baie am avut cada, nu era piatra pe bateriile de apa, mobilierul destul de ”basic “, nu foarte nou, dar per ansamblu ok pentru odihna.

In camera am mai avut un tv si un frigider, ambele mici, precum si AC care isi facea treaba foarte bine, in 10 minute in camera era racoare.

Pentru curent introduceai cartela.

Restaurantul, cu mancare diversa, FOARTE BUNA, iar prajiturile bune ca acasa, fara nici o exagerare.

Numai la masa de seara era necesar sa mergi cu pantaloni lungi, dar daca in prima seara aveai pantaloni scurti, aveai acces, dar erai rugat politicos sa respecti regula incepand cu urmatoarea seara. Daca aveai bratara de all inclusive erai servit la masa cu vin, bere, sau apa. Accesul la masa era liber, si nu erai indrumat la o anume masa, asa cum am mai citit.

Despre vederea la mare nu spun mai mult decat ca a fost BETON, a fost peste asteptarile noastre, pozitionarea hotelului fiind deosebita.

Plaja la cateva minute de mers de la hotel, sezlongurile + umbrela 7 euro, un singur chiosc, cu preturi mari (3.5 euro / Mythos 330 ml), dar ne luam din frigider bere la cutie, invelita in prosop, iar dupa 2-3 ore era numai buna, inca rece.

La hotel, la all inclusive cum am avut noi, bauturile erau servite doar in pahare de sticla, impecabil de curate, iar berea in pahare scoase din frigider cu bruma pe ele.

Hotelul este la cca. 800 metri de zona de oras de unde incep magazinele, si toate cele, si este bine sa luati in considerare ca veti merge pe jos cativa km. buni, dar drumul merita, pt. ca orasul este superb, foarte foarte animat, dar cred ca ati citit si celelalte pareri despre oras, asa ca nu mai sunt nevoit sa repet.

In concluzie: hotel foarte bun, pe care il recomand fara ezitare.

Impresii încărcate de bazildan* in 18.07.2014 20:51:00

Validat / Publicat: 18.07.14 22:17:19

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: Paralia Katerini, Thassos, Halkidiki, Corfu, Santorini

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (bazildan*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 6 voturi) nota2

[18.07.14 23:45:23]

- bazildan*
[19.07.14 10:17:19]

@webmasterX: Eu zic ca da, aceeasi harta apare si pe Tripadvisor

[19.07.14 10:45:27]

@bazildan:mulţumesc, am notat coordonatele ca fiind "confirmate"

aceeasi harta apare si pe Tripadvisor
fapt divers: TripAdvisor ne-a copiat, în această privinţă :))))

Când am proiectat eu AmFostAcolo, în 2007, incluzând printre altele sistemul de hărţi interactive AFA, o asemenea hartă nu exista pe TA.

Au inclus-o ulterior - nu zic eu că musai de la noi s-au inspirat, poate de la alţii. nu ştiu; e cert însă că au început să afişeze astfel de hărţi DUPĂ ce ele erau demultişor funcționale pe AFA.

Publicitate    [22.08.19 11:31:28]