ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2014
JUN-2014

Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

De evitat pt. familiile cu copii

Am stat intr-o camera dubla superior, cu balcon, foarte frumoasa, ce face parte dintr-un corp construit nou. Hotelul arata foarte frumos, dar nu este un hotel pentru familiile cu copii deoarece sistemul de all inclusive light a fost foarte dezamagitor, in sensul ca pentru a putea bea ceva in timpul mesei trebuia sa strigi dupa un ospatar, sa iti dai numarul camerei si sa le explici de fiecare data ca faci parte din sistemul all inclusive, iar in final trebuia sa semnezi un bon fiscal. Si daca mai vroiai sa mai iei si o a doua bautura trebuia sa o iei de la capat. Parca le cerseai un suc sau o bere.

Carne porc deloc nu am mancat in 8 zile. fiind un hotel care se axeaza mai mult pe turci, israelieni, etc. Am explicat sefului de sala ca nu este normal ceea ce fac, mai ales ca dura foarte mult sa bei ceva si sa semnezi la bonuri fiscale, de multe ori terminand de mancat inainte de a bea ceva si mi-a raspuns ca managerul stie acest lucru de mai multi ani si nu vrea sa faca nimic in acest sens, fiindu-le si ospatarilor greu sa ia comenzi de bauturi, sa debaraseze mesele si sa faca curat.

Imaginati-va cum nu te intelegeai cu copiii mici care vroiau sa bea un suc si nu se putea imediat.

Pana cand si femeia de serviciu din sala de mese a tipat la mine la pranz pt. ca vroiam sa iau o cafea de la un aparat ce era deschis doar dimineata, iar atunci fusese deschis de catre altcineva. Pur si simplu in timp ce cadea cafeau in pahar, l-a tras din priza si a inceput sa tipe. Plaja proprie nu au, iar in fata hotelului pe plaja, sezlongurile erau scumpe pt Bulgaria: 8 leva/1 sezlong+3 leva salteluta+8 leva umbreluta+masuta.

Aveti grija la casele de schimb valutar deoarece daca vrei sa schimbi euro cash, au cursul de schimb mic (1euro/1,57 leva). Unii au afisat acest lucru, altii au afisat doar cursul de schimb mare, adica 1 euro/1,92 leva, dar cand schimbi banii iti dau euro la schimbul cel mic. Am luat si eu teapa, iar cand i-am spus baiatului la ghiseu, mi-a zis ca am semnat chitanta si nu mai am ce face si a chemat imediat si vreo 3 barbati ca sa nu ma mai cert cu ei. Am vazut multi turisti certandu-se cu acestia, dar nu aveai ce face. Din cate am inteles, aceasta practica e si ilegala, dar faci scandal degeaba. In aceasta statiune, bulgarii cu care am avut de-a face, toti lasa impresia ca vor sa te pacaleasca si sunt si foarte nervosi.

Bulgarii nu se compara cu turcii sau cu grecii in ceea ce priveste comportamentul lor cu turistii. Am vazut pe plaja din fata hotelului in stanga chiar un beachboy care s-a luat la bataie cu turistii doar pt ca unul a indraznit sa se aseze putin pe un sezlong fara a plati si a si sarit repede la ei, vorbindu-le foarte urat.

In concluzie, in ceea ce inseamna servicii nu prea e un hotel de 5 stele cum il prezinta,

Trimis de bmadalina2003 in 18.07.14 13:02:35
Validat / Publicat: 18.07.14 14:10:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: obzor

VIZUALIZĂRI: 3335 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bmadalina2003); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 47.60 EUR pe cameră

[18.07.14 13:40:23]

@bmadalina2003: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Corina70
    [18.07.14 15:35:02]

in legatura cu paritatea schimbului valutar uitati-va intotdeauna la valorile afisate pentru "we buy".

o casa de schimb valutar corecta afiseaza ambele informatii, cu cat cumpara, respectiv cu cat vinde valuta. evitati casele de schimb care nu procedeaza asa, mai bine scoateti leva de la ATM sau schimbati la banca/receptia hotelului.

melena
    [18.07.14 19:42:53]

Atentia mare va scapa de necazuri si neplaceri!

Concedii placute!

bmadalina2003AUTOR REVIEW
    [21.07.14 08:32:24]

@Corina70: Am luat teapa la schimbul de euro, chiar daca se afisa la rubrica we buy un anumit schimb, cand iti dadea banii si faceai socoteala schimbul era mai mic. Degeaba le-am spus ca nu scrie acest lucru, odata semnata chitanta, nu mai puteai face nimic. Si daca te mai si certai cu ei, chemau ”întăriri”. Urmatorul schimb de euro l-am facut intreband exact cat imi da pe o anumita suma si daca au vreun comision si apoi le dadeam banii.

Augustina
    [25.03.20 16:35:22]

Pe viitor va recomand sa invatati sa va purtati de 5 *****. Succes.

Augustina, bmadalina2003, Corina70, melena, spandau
    Alte impresii din această RUBRICĂInternational Hotel Casino & Tower Suites: