ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2014
DIN: Craiova
ÎNSCRIS: 11.08.13
JUN-2014

Hotel frumos, turisti inadecvati

hotelul este foarte frumos, am stat in corpul vechi, insa este refacut total, foarte curat. curatenia era facuta zilnic, mancarea indestulatoare. este un hotel foarte mare, cu gradini bine ingrijite, placute.

plaja este frumoasa dar este cu pietricele si nisip. noi am stat desculti dar uneori deranjau pietricelele.

piscinele mari erau bine ingrijite. Mi-a lasat impresia ca nu este un hhotel de 4 stele ci de 5 stele.

ceea ce ne-a displacut total au fost turistii, adica cei 90% din cei cazati la acest hotel care erau RUSI. am citit si eu pareri despre ei si mi se pareau exagerate. nu sunt rasist, cred ca exista si rusi civilizati. chiar am intalnit astfel de persoane. insa ce am intalnit la saphir a fost total nepotrivit pt un concediu. se bagau cu nesimtire in fata ta la masa, la lift, peste tot. nu am intalnit nici unul care sa arate a civilizatie si bune maniere. dimpotriva. nu mai vorbesc de betie, adormeau pe banci, zgomotosi si fara bun simt. isi puneau prosoapele pe sezlonguri de seara, se ingramadeau la masa ca oile, ocupau mesele la sala de mese cu 1 ora inainte. oribil!!! . daca ai bun simt si ceva educatie ai toate sansele sa astepti 1 ora la lift si sa ramai nemancat.

trebuie sa recunosc insa ca am intalnit si conationali de-ai nostri si din pacate nu se comportau mult diferit de sovietici.

am stat la masa cu o familie evident din rusia, era beata, tot dorea sa discute noi, i-am spus ca stim engleza si a zis ca stie si ea, dar habar nu avea de engleza. cand i-am spus ca suntem din ro, ea tot repeta: amenia. nici nu stia ca exista romania.

in fine, nici eu nu sunt un indragostit de romania, dar imi place civilizatia. ceea ce la saphir a lispit cu desavarsire.

pacat de acest hotel frumos, renovat, pt care am toata aprecierea. Personalul era de asemenea amabil.

despre hotel inca un plus este faptul ca au un generator de curent foarte performant. cum in zona erau destul de des caderile de curent, ei s-au pus la punct. intr-o seara am observat bezna din jurul hoteluli, semn ca celelalte hoteluri nu aveau curent. insa in saphir nici nu am remarcat ca s-a luat curentul. Bravo lor!

Daca aveti norocul sa nimeriti o perioada cu oameni civilizati, merita din plin sa mergeti la saphir. sau daca va place atmosfera de "pe apucate", acolo e de dvs.

Concluzie: Hotel foarte bun, pacat ca-i locuit (de necivilizati).

Trimis de travelpoint in 16.07.14 18:55:39
Validat / Publicat: 16.07.14 20:51:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 3105 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (travelpoint); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[16.07.14 20:51:48]

travelpointAUTOR REVIEW
    [17.07.14 09:05:01]

@webmasterX: da, este corecta pozitionarea. am dat zoom pe harta satelit si este intocmai. o zi buna.

Eric s mom
    [23.07.14 15:41:38]

@travelpoint: cand ATI fost DV acolo, adica in ce perioada? Mi e teama si mie de atmosfera ruseasca.

travelpointAUTOR REVIEW
    [24.07.14 23:21:44]

@Eric s mom: am stat o saptamana incepand cu 26 iunie. poate aveti noroc sa prindeti o serie mai buna de turisti.

Asa cum am mai spus, referitor la hotel noi am fost multumiti. daca mai puteti sa mai puneti ceva bani va recomand hotelul kervansaray kundu, am mers dupa ce am fost la saphir si a fost din toate pdv mai bine. mai putin... banii. insa este doar o sugestie. concediu placut.

Eric s mom, travelpoint
    Alte impresii din această RUBRICĂSaphir Hotel [Konakli]: