ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.07.2014
ÎNSCRIS: 29.07.13
JUN-2014

Către satisfăcător

Dezamagire bulgareasca

Spun dezamagire pentru ca totul se leaga intr-un sir de minusuri fata de celelalte locatii din Bulgaria unde am fost, toate in regim AI, cam la toate capitolele acest hotel iese ultimul.

Construit sub forma unui careu, are in zona interioara piscinele, doua din ele dotate cu tobogane acvatice pentru copii si adulti, la cea pentru copii, pe toata durata sejurului apa a fost considerabil mai rece fata de celelalte, pentru adulti distractia consta in 3 tipuri de tobogane: pilnia, o serpentina si unul cu inclinare mare, care te arunca pe suprafata apei, acesta din urma fiind cel mai apreciat de turisti.

Exista si un canal pe care sa se faca circuite cu colacii dar acestia sunt putini la numar. In jurul piscinelor sunt sezlonguri si umbrelute, se poate sta si la soare si la umbra copacilor, exista un bar in zona piscinelor, la fel si pe plaja de la mare, bauturile insa sunt cele mai proaste pe care le-am baut pe litoralul bulgaresc, alcoolul din ele este ca si inexistent, bauturile nealcoolice sunt preparate la dozator, acestea sunt in nota normala.

Mincarea nu as putea sa o laud, singurele preparate constant bune au fast cele de la snack- bar (pizza, cartofi prajiti, piept de pui la gratar, etc), la mesele de dimineata se intimpla des ca anumite produse sa se termine si sa nu le mai gasesti, nu exista diferente majore de la o zi la alta ca si sortimente.

Ca si calitate a prepararii lasa mult de dorit, am gasit bucati de punga in legumele mexicane de citeva ori, bucati din etichete de hirtie in alte alimente, sala de mese e mult sub necesarul de locuri si stateam destul de mult ca sa gasim locuri libere.

Personalul care se ocupa de intretinere este destul de galagios si nu are acel comportament discret, orele la care lucreaza sunt nepotrivite, probabil ca sunt putini pentru cita treaba e de facut si de aceea dai de camerista la ora 14-15 in camera sau dimineata stai sa astepti lifturile pe care le foloseste personalul ca sa transporte materialele necesare curateniei si nu incapi in lift.

In pliante si ofertele agentiilor hotelul are 4 stele dar este o minciuna care ne-a pagubit la buzunare, in realitate nicaieri nu e afisata nici o stea pentru ca nu a primit cele 4 stele tocmai din cauza lifturilor care per total au capacitate mult prea mica raportata la numarul de camere, animatia este ca si inexistenta.

În fiecare dimineata la ora 10 se prezentau animatorii destui de multi numeric dar foarte palizi in ceea ce faceau peste zi, la televizor nu prea aveam la ce sa ne uitam, posturile sunt dublate in bulgara, sunt citeva canale rusesti, poloneze, singurul canal care a fost subtitrat in romana a fost un AXN si acela de pe la mijlocul sejurului, nici vorba de canale de stiri, PRO TV International pe care le gasesti in alte statiuni din Bulgaria.Pe linga asta ,internet gratuit nu exista,nici macar in lobby, preturile pentru a avea acces la net pleaca de la 5 leva pe zi !!!

În ciuda faptului ca peste 80% din masinile din parcare erau de Romania. Ca si statiune Sunny Beach m-a dezamagit prin prezenta numeroasa a tintarilor care seara erau o pacoste.

Cea mai neplacuta amintire ramine insa durerea de stomac, varsaturile si greata pe care am avut-o 4 din cei 9 din grupul nostru plus alti turisti cu care am stat de vorba, probabil de la mincare, a fost cam cireasa de pe tort.

Nu recomand acest hotel, faptul ca are acel mini parc acvatic nu compenseaza din punctul meu de vedere minusurile majore.

Trimis de alinpg207 in 15.07.14 11:09:54
Validat / Publicat: 15.07.14 13:41:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3919 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alinpg207); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[15.07.14 12:26:01]

alinpg207AUTOR REVIEW
    [15.07.14 13:30:26]

@webmaster14: coordonatele sunt corecte

[15.07.14 13:40:55]

Mutat la rubrica "Club Evrika [ex Riu Evrika]" (deja existentă pe sait); şters rubrica dublură creată de autor

Krisko CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [17.07.14 02:32:59]

Pare ca lipseste ceva aici, asa cum e nu prea se leaga

Toxinfectia este cvasi-prezenta la regimul AI unde multe persoane, cu manutze spalate mai mult sau mai putin, umbla la mancare/vesela/pahare/tacamuri. Nu ajuta deloc nici combinatia de mancare prea multa, bautura rece si caldura mare...

Evident ca si calitatea mancarii sau nivelul de curatenie din hotel au rolul lor in ecuatie, insa Evrika nu "sufera" la capitolele astea, fapt ce reiese clar din multitudinea de rw-uri pozitive.

alinpg207
    Alte impresii din această RUBRICĂDIT Club Evrika (ex Riu Evrika) :