ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2014
ÎNSCRIS: 12.07.14
JUL-2014
2 ad ADULȚI

Relaxant

A fost o mini vacanta reusita, hotel curat, mancare si bautura ca la nebuni,

am stat la etajul 9 cu vedere la mare, cred ca era una din cele mai bune camere, curatenie zilnic facuta, cearsafuri, fete de perne, prosoape schimbate zilnic, cameriste corecte, am lasat intr-o dimineata cand eram la micul dejun pe masa in camera o gentuta cu toti banii ceasul si alte bunuri si le-am gasit intacte.

cat despre mancare sunt multe de spus. eu sincer am cuvinte de lauda. Nu sunt mare mancacios dar nu m-am putut abtine sa nu incerc diverse feluri de mancare. Imposibil sa te ridici flamand de la masa oricat de pretentios ai fi. Fructele erau proaspete si prajiturile la fel Se debarasau mesele foarte repede.

Intradevar sunt cam o suta de trepte pana la mare dar cu mici pauze le urca si bunica mea de 85 de ani.

Una peste alta ne-am simtit minunat. Imi pare rau caci litoralul si statiunile nostre sunt la ani lumina in spatele litoralului bulgaresc. Imi pare rau sa o spun dar daca mergi o data la Nisipuri uiti de Mamaia.

Si daca unii din cei ce citesc ce am scris or sa gandeasca ca am dat recenzie buna fiindca nu am mai fost si in alte vacante in afara se inseala amarnic.

Va doresc sa aveti vacante minunate.

Trimis de keliosful in 12.07.14 18:38:36
Validat / Publicat: 12.07.14 19:59:39

VIZUALIZĂRI: 2230 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (keliosful); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 see view. din pat dimineata

webmasterX [12.07.14 19:59:20] »

Bun, echilibrat review

@keliosful: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

@keliosful: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

cocozuma [14.07.14 20:03:34] »

@keliosful: In sfarsit citesc si eu o impresie echilibrata, nici la superlativ nici de foarte rau.

Cand citesc ce scriu unii, ma intreb in ce conditii de superlux locuiesc sau ce sofisticarai servesc la masa.

Cineva a scris ca arhitectura hotelului este alambicata, ca e destul de greu sa-ti gasesti camera, ca lifturile deservesc anumite etaje.

Daca ati putea sa ma lamuriti cum sta treaba, am nevoie de cursuri de specialitate ptr a ma putea caza?

alynna [15.07.14 22:47:52] »

@cocozuma: este un hotel foarte ok si nu ti trebuie cursuri de specialitate pt a te caza e un hotel mare si e normal sa fie puţin mai imbarligat. noi ne am căutat 20 de min camera, si asta după ce o găsisem prima oară. am lasat bagajele am plecat, si când ne am întors camera nu mai era acolo dar a fost funny!!

keliosful [15.07.14 23:56:47] »

@cocozuma: Salut. E pentru prima oara cand am fost la acest hotel.

Sincer daca era drept, patrat. dreptunghiular, nu mai era interesant si nu mi-ar fi placut. E foarte simplu daca urmezi indicatiile receptionerei.

Receptia e in centrul hotelului la etajul 6 daca te uiti dinspre mare si parter dinspre parcare, Hotelul e pe un deal.

In aceeasi sala cu receptia e un lift dar care coboara doar pana la 4 la piscina interioara. receptionera o sa iti indice sa o iei pe un hol care o sa te duca in stanga sau in dreapta hotelului. care este cam in forma de semiluna deci partea din stanga e identica cu cea dreapta. mergi pe holul indicat si in 10 metri e un lift si sunt si scarile. liftul merge de la etajul 3 la 9, eu am fost cazat la 9. faza e caci acum stau si ma gandesc ca nu ma interesat cum se ajunge la doi si la unu.

dar sunt atatia romani pe acolo ca o sa te indrume.

eu am avut o super camera. cele mai bune camere sunt de la etajul 6 la 9 cu vederea pe fata. restaurantul se afla la etajul 5 si camere din stanga sau din dreapta lui sa fie mai dezavantajate prin prisma ca mai miroase a mancare sau ca trebuie sa tii perdelele trase pt intimitate.

in rest totul e ok. hotelul e peste multe hoteluri din statiune. eu si cu sotia fiind foarte multumiti.

inca ceva, cand ajungi la receptie intreaba ce camera iti da la ce etaj si daca ai vedere spre mare. toate camerele sunt curate si moderne diferenta o face pozitionarea lor.

daca nu o sa iti placa poti vb cu receptionerii si o sa ti-o schimbe, in functie de disponibilitate, era o familie de romani care si-au schimbat camera.

cum ti-am spus eu am primit o camera misto amplasata, dar si daca primeam alta mai naspa nu o schimbam fiindca nu prea am stat in ea.

deci NU ITI TREBUIE NICI UN CURS DE SPECIALITATE PT A TE CAZA.

important cand te duci in vacanta e sa fii pozitiv si sa te simti bine nu sa te superi si enervezi din toate nimicurile...

si inca ceva macaraua care era in stanga hotelului au demontat-o si au terminat si topoganul de apa.

Cu siguranta o sa te simti bine in hotel.

aaaa inca ceva. cazarea se face in jur de ora 14. restaurantul se inchide tot la aceeasi ora deci nu o sa puteti manca, dar la ora 15 se serveste pizza foarte buna la barul de la piscina exterioara tot acolo se servesc si sucuri bere inghetata, de la 18 la 21 se serveste cina.

dar eliberarea camerei se face la 12. te poti duce sa mananci si dupa aceea sa predai dar sa te grabesti.

eu am predat camera la 12 mi-a lasat bratara la mana am dus bagajele la masina m-am intors la masa am mancat linistit dupa aceea am fost la plaja si dupa ce ne-am saturat de plaja ne-am intors la hotel am mai baut cate un suc, am platit parcarea la receptie si am plecat spre casa, ea cam ora 19, ai o mare libertate in hotel.

daca mai doresti sa afli cate ceva intreaba-ma, iti voi raspunde cu siguranta. sa ai o vacanta frumoasa

cocozuma [16.07.14 12:01:25] »

@keliosful: multumesc!!! am primit raspunsuri si la intrebarile pe care tocmai ma gandeam sa le adresez. Chiar vroiam sa intreb de masa din prima zi, dar m-am lamurit totalmente. Mai am o intrebare (cel putin pe ziua de azi): care e cea mai avantajoasa forma de a cumpara leva?plec cu euro de aici? cu lei cash sau pe card?

Am zis ca mai am doar o intrebare? Scuze, mai am una: ce pot face cu bagajele, la plecare, in conditiile in care trebuie sa eliberez camera la ora 12 iar autocarul pleaca debea la ora 16?

cocozuma [16.07.14 12:04:40] »

@alynna: asta chiar m-a distrat, super tare!

keliosful [16.07.14 23:32:51] »

@cocozuma: Salut. poti pleca cu lei si poti schimba in statiune la numeroasele casute de schimb valutar, eu am avut euro si am schimbat cu 1,90 leva 1 euro.

cam asa merge. 1 leva cam 2,30 ron. ca sa nu te pacaleasca shimba sume mici si dupa aceia schimba mai mult.

vezi ca mai fac si smecherii.

in caz ca esti din bucuresti poti cauta la schimbul valutar sa cumperi leva ca o sa iesi mai binisor. la magazine mai accepta si euro si lei, faci tu paritatea si vezi daca iti convine, si orice ai cumpara incearca sa negociezi, cedeaza repede. nu fi timid.

cu cardul nu cred ca ai ce face.

In legatura cu bagajele. langa receptie in dreapta am vazut ca e o camera pentru bagaje. chiar asa scria. sigur le poti lasa acolo.

daca mai ai vreo nelamurire astept intrebari.

Krisko CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [17.07.14 01:28:24] »

E mai avantajos schimbul direct RON-BGN, varianta cu EUR implica doua schimburi valutare.

Plata la magazine cu EUR/RON e uneori posibila, dar fiind neoficiala, "rotunjirile" sunt intotdeauna in favoarea lor.

Evident insa ca daca vorbim de sume mici diferenta nu este semnificativa.

Cea mai intalnita "smecherie" la xchange e sa iti afiseze mare de tot doar cursul la care vand EUR/RON contra Leva (nu cel la care cumpara), situatie in care neatentia este exploatata iar turistul, odata finalizata tranzactia, e pus in fata faptului implinit...

Cu cardul poti plati in benzinarie combustibilul si eventual vinieta, iar cursul la care se face schimbul RON-BGN este in majoritatea cazurilor mai bun decat la xchange.

keliosful [17.07.14 15:31:03] »

@Krisko: Ai perfecta dreptate. eu am schimbat euro fiindca lucrez in afara si nu a trebuit sa ii cumpar.

cocozuma [17.07.14 18:29:47] »

@keliosful: Multumesc din suflet ptr toate sfaturile si indicatiile primite!

keliosful [17.07.14 23:00:19] »

@cocozuma: Cu multa placere. sa ai parte te vacante minunate

puiutea [31.08.14 13:30:01] »

@cocozuma: Acu' vin de acolo, dacă ai plecat deja... îmi pare rău, dacă n-ai plecat sau te întorci la anul... voi posta un rewiew mai amănunțit, ca după busolă! Stai să-mi trag sufletul (și mintea) și vă spun.

alynna, cocozuma, keliosful, puiutea
    Alte impresii din această RUBRICĂPark Hotel Golden Beach: