ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2014
ÎNSCRIS: 11.07.14
JUL-2014

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Un hotel COMUNIST si MIZERABIL!!!

Un bloc comunist transformat in hotel de 2 stele cica... poate avea 2 stele cand l-a dat Ceausescu in folosinta, dar de atunci au trecut 25 de ani, iar renovate au fost doar primele 3 etaje din cele 14!!!

Noi am avut ghinionul sa nimerim la etajul 8. Prima problema la cazare a fost ora fff tarzie de cazare: dupa ora 18, iar daca ai un copil mic si vii de la 700 km preferi sa calatoresti noaptea si sa ajungi dimineata la mare... aici nu e bine: stai in receptie si tot intrebi cand e gata camera pt ca doamnele receptionere care cred ca sunt tot de pe vrea regretatului angajate nu pot sa te sune cand se elibereaza camera!!!

Cand in sfarsit am primit camera de 2 stele am avut un soc: colac wc murdar de rahat, cadita dus ruginita, jaluzele metalice pline de praf si pene, praf mare si gros pe la toate colturile si dedesubt mobile... GROAZNIC!!!

Cele de la receptie bineinteles ca nu-ti schimba camera ca au flux continuu de prosti care vin in speranta ca li se deconteaza 3 lei care i-au dat pe cazare...

A durat apoi 3 ore de asteptat in receptie sa se faca iar curat in camera!!!

Apoi alta teapa: te obliga sa iti iei masa completa (mic dejun, pranz si cina) pentru cate persoane ati facut rezervare: mananci, nu mananci, esti vegetarian, diabetic... nu-i intereseaza... trebuie sa platesti altfel iti trimite factura la inspectorat si ti se opreste din salar!!!

HOTIE pe fata, dar bineinteles ca facut sub aripa statului: nimeni nu le face nimic!!!

Niste [...] care nu au nici cel mai mic respect fata de clienti, niste [...] care nu sunt dispuse sa te ajute cu nimic, doar sa joci dupa ordinele lor!!!

Trimis de alynicole in 11.07.14 14:29:32
Validat / Publicat: 11.07.14 16:28:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SATURN.

VIZUALIZĂRI: 3578 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alynicole); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -3 PMA (din 3 voturi)

[11.07.14 16:28:39]

@alynicole: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro. Te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare

Regretăm experienţa - şi alegerea! - nefericită, însă nu aprobăm deloc unii dintre termenii aleşi pentru a vă exprima resentimentele... (termenii jignitori NU sunt acceptați pe AFA / au fost eliminați de noi din text)

În plus, aş avea o observaţie TEHNICĂ referitoare la ora de check-in: era obligaţia dvs - respectiv a agenţiei de la care aşţi cumpărat - să vă informaţi despre ora la care vă puteţi caza. Dacă ora de chek-in e 18 (destul de ciudat, oricum; doar la noi se practică o oră atât de târzie, din câte ştiu) - era bine să vă prezentaţi la acea oră la recepţie, pentru a evita situaţii neplăcute.

Dacă aţi sosit mai repede, eraţi îndreptăţit doar să vă bucuraţi în caz primeaţi camera înainte de ora anunţată - NU să fiţi nemulţumiţi că nu aţi primit-o ÎNAINTE de acea oră...

Aceste noţiuni ţin de ceea ce noi numim "experienţa / cultura turistică", încă în formare, din câte se vede, la noi...

[11.07.14 16:48:53]

@webmaster: Dragul meu webmaster, noi nu am fost informati de ora tarzie de cazare, ci ni s-a spus sa sunam dimineata cand ajungem si in functie de decazari daca avem noroc o sa avem camera mai devreme.

Biletele le-am luat prin Inspectorat asa ca nu am fost informati cu detaliile referitoare la cazare, masa si altele ci doar ca trebuie sa platim factura pana la data de... si apoi sa luam legatura cu hotelul pt alte informatii.

In legatura cu termenii folositi sa stii ca m-am abtinut din greu sa sa scriu asa frumos, cu toate ca tie nu-ti place, dar sa te vad pe tine cum te-ai simti cand ai un copil mic si il bagi intr-o camera jegoasa si infecta, urci 8 etaje in fiecare zi pe scari, stai stai 3 ore intr-o receptie cu un copil flamand si nedormit si apoi esti obligat sa iti iei si toate mesele de la ei din hotel!!!

Vad ca si tu ai o gandire fff comunista cum ca noi turistii am trebui sa stim de toate, sa ne gandim noi inainte cam la ce ne va putea astepta acolo si sa fim prevazatori, nu sa fim informati si sa fim tratati cum se cuvine si cu zambetul pe buze ca de asta te duci in concediu - ca sa te relaxezi in niste conditii omenesti - de 2 stele cum am platit, nu ca in ghetou!!!

[11.07.14 17:24:35]

@alynicole: draga mea alynicole lasa supararea si accepta totusi ca (intre noi fie vorba) nu poti avea pretentii atat de mari atunci cand platesti un pret atat de mic...

Cunosc foarte bine acest hotel, uneori faceam eforturi deosebite pentru a ajunge la acest hotel care ofera o priveliste absolut incantatoare de dimineata pana seara, care asigura o minipiscina pentru copii si o piscina destul de generoasa pentru parinti, care ofera masa calda (si buna) formata din mic dejun, dejun + cina unde ai cel putin doua feluri de mancare + apa + desert la un pret mai mult decat generos... despre personal stiu,

sunt multe de povestit DAR daca ai ales acest hotel stiai despre ce este vorba, stiai ca este deservit de personal MAI si nu de cei cu pregatire in turism...

Sa stii ca asa a fost intotdeauna dar cu toate acestea si acum (si atunci) cu greu gasesti un loc liber la acest hotel si crede-ma nu este cautat pentru cei "3 lei care se returneaza"

Incearca sa te informezi mai mult inainte de a pleca intr-o vacanta si atunci cand esti in vacanta... sa vezi... partea plina a paharului

[11.07.14 17:31:51]

@michaella: dac-ai fost cazată acolo - ne-am bucura să putem citi impresiile tale scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[11.07.14 17:44:05]

@webmasterX: am fost cazata acolo dar a trecut ceva vreme

1997,1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 si 2004 tot aici ne-am petrecut vacantele si... pentru noi au fost minunate

... promit ca voi reveni cu o postare noua, multumesc frumos

[11.07.14 17:51:56]

@michaella:

1997,1998,1999,2000,2001,2002,2003 si 2004 tot aici ne-am petrecut vacantele si... pentru noi au fost minunate

ce fain!! simt aşa, o uşoară invidie, citind, "printre rânduri", emoţiile-amintirile frumoase pe care în mod cert le aveţi de-acolo.

În rest. -... take your time... Pe AFA se activează 1000% din plăcere, şi NU din NICIO obligaţie!

melena
[11.07.14 19:36:34]

O documentare atenta, mai ales cu copil mic era strict necesara avind in vedere si pretul platit!

Nu ma indoiesc de ce ati scris, dar totusi sa privim lucrurile obiectiv si nu subiectiv! Calatorii placute si inspirate va doresc!

banal
[11.07.14 20:17:24]

@alynicole: Nu trebuie sa va surprinda, nimic pentru ca acolo sunteti toti o mare familie, cea a MAI. "Fluxul continuu de prosti" - cum sustineti - sunt toti colegii dvs.

Apropo cat era o bere buna la restaurantul hotelului? Va spun eu: mai putin decat la supermarket.

[11.07.14 21:47:55]

@michaella: noi am fost pt prima si ultima data acolo.

Am citit recenzii pe net unele negative, unele pozitive dar mai multe informatii nu aveam de unde ca nici macar o pagina de net nu au!!!

Pret mic poate in comparatie cu hotelurile de 4 -5 st stele in care nu trebuie sa-ti cumperi domestos sa dezinfectezi camera infecta.

Un pret 240 lei/noapte pt o camera dubla intr-o statiune parasita unde nu este mai nimic nu stiu daca e mic!!!

Noua nu ne-a placut, nu recomandam la cineva care cauta niste conditii macar igienice, nu doar sa mananci tona de mancare care ti se impune!!!

[11.07.14 21:54:39]

@webmaster: sa inteleg ca acest moderator este un angajat al acestui hotel comunist!!! Acum inteleg de ce tot sunt atacata la impresiile scrise!!!

Stati linistiti si dulcegariti-va pe pagina asta ca oricum eu o sa scriu impresiile mele pe toate paginile unde apare fantoma asta de hotel unde se duc toti flamanzii care se bucura ca le da o tona de mancare si nu mai conteaza ca au jeg in camera, cazi ruginite si geamuri murdare de toate vopsele posibile!!!

[11.07.14 22:00:03]

@alynicole:

înţelegi prost.

Duamne ce aberaţii poţi emite... (scuze - celorlalţi cititori! - dar nu m-am putut abţine)

[11.07.14 22:08:00]

@melena: avand in vedere ca era prin inspectorat si pe internet nu prea am gasit multe informatii, ne-am asteptat sa gasim un hotel de 2 stele, nu un bloc turn parasit si murdar!

Asa e in romania trebuie sa faci un reserch cu cateva luni inainte, sa stai sa pierzi timpul sa citesti pe net comentarii, sa pleci cu o valiza de produse de curatenie sa le stergi jegul lor si acolo tot te asteapta surprize la care nici nu te asteptai!

[11.07.14 22:11:50]

@webmasterX: vezi dragule ca te ambalezi tare ca iti critic hotelul tau preferat si scrii cam gresit!!!... poate iti pierzi jobul asta bine platit

[11.07.14 22:20:54]

@banal: sa stiti ca marea majoritate a celor cu care am stat de vorba erau nemultumiti! Prosti am zis in contextul ca ne-au fraierit niste comunisti sa iti iei bilete cu ochii inchisi si apoi sa ai asemenea surprize! Preturile nu sunt deloc mici, erau exact ca la orice terasa din saturn! In afara ca iti da o tona de mancare impusa sa poti sa cresti nivelul marii, altceva nu vad ce te poate atrage acolo! Apropo... piscina pt adulti si pt copii e un pericol!!! Aregresie pe care se

[11.07.14 22:30:16]

@banal: piscina este facuta la panarama sa nu zica ca nu au si ei piscina: cu gresie pe jos sa iti rupi gatul si cu 10 sezlonguri la un hotel de 14 etaje!!!

[14.07.14 07:53:57]

@alynicole: sigur ai platit 240 lei/noapte?

nici macar apartamentul nu costa atat. maine plecam si noi la acest hotel, stiu ca ne vor caza dupa ora 14, cu ajutorul lu D-zeu vom ajunge in jur de ora 9, dar sa stii ca eu nu voi sta in receptie pana-mi da camera, voi merge pe plaja, la masa, nu in receptie sa astept camera si mancarea. oricum la masa e logic ca intri abia seara. asa se incepe orice sejur oriunde ai merge, cu cina si termini cu pranzul. referitor la curatenie si personal, vrei sa fie bec si sa te tina in palma, du-te frate la hotel de 5 stele in turcia, unde si acolo am dezinfectat wc-ul, asta ca sunt eu maniaca sa fie curatat de mine

imi pare rau ca nu ti-a placut la acest hotel, acum ma intreb de ce naiba este plin daca este atat de urat?

si faza cu sezlongurile: tu mergi la mare sa stai la piscina?

de maine voi fi zen 8 zile, revin dupa si promit sa scriu un mare review cu tot cu poze din camera etc

o zi buna

[14.07.14 09:53:25]

@alynicole: cu draga inima te anunt ca nu sunt angajat al acestui hotel, nici macar al MAI sau al vreunui "Inspectorat" cum tot iti place sa spui... ai impresia ca esti "atacata" dar cel mai mult ataci tu, ne-ai numit pe toti flamanzi si prosti, daca ar fi chiar asa cum spui tu de ce oare hotelul este arhiplin? ... fiecare isi spune parerea personala despre hotel sau despre asteptarile vizavi de raportul pret/calitate. Tu ai scris ca ai platit pe intreg sejurul 130 lei pentru 2 persoane + 1 copil de 2 ani... de aici au venit si... reprosurile... Acum ne spui ca de fapt ai platit 240lei/noapte... in acest caz este trist dar mie nu prea imi vine a crede, cunoscand foarte bine hotelul si preturile de la bar si restaurant (preturile sunt mai mici decat la supermarket)... Cred ca atitudinea ta usor sfidatoare a fost cauza acestui esec, in fond fiecare isi face vacanta cum ii place (iar gramaticii chiar si tu ar trebui sa-i acorzi o mai mare atentie)... Citez:

"DATE SEJUR:

JUL-2014

DURATA 7 nopti

TIP: [FAMILIE CU COPII]

REGIM MASA: [AI]

PRET SEJUR: 130 [lei] (FĂRĂ transport)

"ECHIPA" A INCLUS: ADULTI: 2 +COPII: 1 -- varsta: 2"

[15.07.14 10:46:00]

@michaella: Tu care esti moderator pe aceasta pagina ar trebui sa fii impartial nu sa ma corectezi si sa imi comentezi opiniile. Nu stiu daca ai fost sau nu cazat acolo, asa ca multumeste-te ca ai activitate pe site! Referitor la pretul platit, daca nu intelegi ce am scris poti sa intrebi nu sa scrii ca vorbesc aberatii: pretul cazarii 130 lei + 110 lei masa... cat face matematicianule??? daca nu ai fost cazat acolo si nici nu lucrezi pt ei, de unde stii tu preturile ca sunt mai mici ca la supermarket??? Iar referitor la cine scrie mai corect gramatical dintre noi doi... nu are sens daca stai si te uiti pe ce ai scris!!! Tu care esti un bun moderator si un mare internaut... nici macar nu stii sa scrii cuvantul SITE... ai scris "sait"!!! Lasa-te de meserie si vezi ca e sezonul arhiplin la Hotel Diana poate te face liftier ca si asa li se strica liftul toata ziua!!!

[15.07.14 10:57:21]

@alynicole: nu stiu unde ai vazut tu ca am scris "sait" eu daca dai cautare o sa gasesti doar cuvantul scris de tine... cred ca esti putin cam nervoasa si nu meriti sa discut cu tine, calmeaza-te si sa ai o zi frumoasa!

[15.07.14 11:02:45]

@alynicole:

@michaella: Tu care esti moderator pe aceasta pagina...

Pentru conformitate: utilizatorul michaella NU face parte din echipa tehnică a saitului AmFostAcolo.ro, așadar nu poate fi moderator nici pe această pagină, nici pe vreo alta din acest domeniu.

[15.07.14 21:52:18]

Bai fratilor azi m-am cazat aici. Si tin sa va zic ca sunt super multumita de camera. Pat dublu mare. Mobila noua. Baia ok. Curatenie. Si hotelul este proaspat zugravit. Interior si exterior. Mancarea buna pana acum. Chiar nu inteleg de ce sunt nemultumiti. Precizez ca stau la et 5. Pana la et 3 este renovat. Adica niste jaluzele verticale noi. Loc de parcare am gasit imediat. Deci mai usor cu rautatiile. Nu-si au rostul.

[15.07.14 21:54:34]

Aaaa si apropo ne-am cazat la ora 12.30 poate pt ca am stiut sa zambesc si sa vorbesc frumos. Mai o gluma mai o vrajeala si gata camera. Am stat 5 min in receptie.

[16.07.14 07:59:37]

@andra72000: ... deci se poate! Bravo si vacanta frumoasa in continuare!

La asta m-am referit si eu, ma gandesc ca macar atunci cand pleci in concediu, cu o atitudine ceva mai relaxata, o gluma, un zambet... obtii si camera mai repede, nu mai observi nici aglomeratia de la lift sau alte mici neajunsuri... dar din pacate unii inteleg altceva...

Nu m-as fi oprit sa comentez acest articol daca nu mi-ar fi atras atentia pretul mentionat de catre autoarea articolului... daca s-ar fi invrednicit sa scrie ca acel pret este pentru o zi si fara masa, as fi compatimit-o poate (si poate asa s-ar fi simtit mai bine) dar din pacate eroarea a plecat de aici, pretul trecut este pentru un sejur cu masa (AI) inclusa (poate nu stie ce inseamna sejur?)...

Asa cum spuneam, am fost multi ani la acest hotel, hotel cu circuit inchis, intr-adevar (sotul meu era atunci angajat al MAI), intotdeauna a fost arhiplin si pe vremea aceea cu greu obtineai bilete aici. Noi am fost multumiti chiar daca si atunci erau mici neajunsuri, dar asa cum am spus hotelul este deservit de personal MAI si NU de cei cu pregatire in turism (cu alte cuvinte asa cum spunea cineva, tot de colegi si angajati MAI)... nu poti avea asteptari atat de mari!... Iar despre preturile de la bar... atunci cand mergeam noi (si din alte postari am inteles ca totusi si acum este la fel chiar daca unii nu recunosc)... erau preturi de supermarket sau chiar mai mici...

... acum daca unii au ales sa plateasca 240 lei/noapte (?) sigur au si pretentii mai mari, dar ma gandesc ca atunci cand platesti pretul acesta te si informezi inainte unde mergi... dar poate acum te... obliga la Inspectorat sa cumperi bilete la Diana-Saturn? ... cine stie?

Imi pare rau ca am creat atata suparare, eu doar mi-am spus parerea ca simplu membru AFA nu ca moderator, sau angajat al hotelului sau al MAI (nici macar sotul meu nu mai lucreaza in MAI, s-a retras din sistem de ceva vreme) deci nu am niciun interes sa laud acest hotel...

Cat mai multe vacante frumoase va doresc

[16.07.14 09:02:17]

@michaella: multumim

Noi am platit 117 lei pe noapte din care se vor returna niste bani, cand nu stiu. Masa costa 55 lei/persoana. Pana acum am avut mancare buna.

Noi stam la et 5 si urcam pe scari. Suntem obisnuiti de acasa cu urcatul pe scari. Dar pana si urcatul este un motiv de bucurie. Radem si ne intrecem.

Am zis ca voi fi zen deci asa sunt. He he.

Preturile la bar sunt ca la un magazin din coltul blocului in bucuresti

O zi buna

[19.07.14 21:48:23]

Vedeti-va de sejurul vostru superb la hotelul comunist in continuare si mai acceptati si alte pareri de bun simt, pertinente si care tin de igiena si conduita profesionala. La receptie se da spaga sa ti se dea camera mai repede, personalul daca nu e calificat trebuie dat afara ca oricum au anii de pensie impliniti si sa va faceti o pagina de web pt prabusitul asta de hotel nu sa il laudati aici. Se vede comunismul la toti de aici care nu pot sa accepte o parere negativa la aceasta cambuza de hotel si tot imi comentati recenziile. Intrati si scrieti pareri noi si nu mai bagati pumnul in gura ca nu am avut eu atitudinea potrivita de a ma caza la obositul asta de hotel! (...) Iesiti din zona asya de comunism imbacsit si o sa vedeti cum sunt serviciile de cazare si masa la particulari unde au personal calificat, servicii, dotari si stiu sa se poarte cu clientii!!!

[19.07.14 22:06:10]

@alynicole: Te rog să păstrezi un limbaj civilizat. Nu toți userii acestui site sunt obligați să citească jignirile dvs. Cartonaș galben și două zile pauză!

[20.07.14 07:07:37]

@alynicole: esti asa de... ca nici nu meriti efortul de a-mi bate capu sa-ti raspund cata spaga am dat eu la receptie. Sunt sigura ca razbesti in viata cu atitudinea asta de lady. Ai grija cand deschizi frigiderul

iulian68
[20.07.14 10:31:29]

@alynicole: Stimata colega de site, cred ca nu dvs ati avut bilet la Diana, probabil sotul... Ma refer la faptul ca deduc, corect, cred, ca nu faceti parte din minister... Altfel ar fi chiar periculos! De cand citesc impresii si ecouri pe aici, nu am vazut atata pornire, inversunare si ura mai ales din partea unei doamne/domnisoare. Iar daca totusi activati in MAI, treceti pe la un medic specialist. Nu fac glume, nici ironii, vorbesc la modul cel mai serios!

Si inainte de a incheia ma adresez si webmaster-ului: Ati sesizat cat de pestrite sun anumite personaje? Colegi jignindu-se intre ei, altii iesiti din "decor" si numindu-se proprietari si moderatori ai hotelului... Nu stiu, cred ca ar mai trebui urmariti si daca continua asa sa le mai dati cate un concediu ca sa nu-i vedem maine-poimaine ca intreaba cat e halatul...

[20.07.14 10:52:27]

@iulian68: După cum poți vedea într-un ecou, mai sus, userul respectiv a primit două binemeritate zile de pauză. Sper să revină la sentimente mai bune...

[23.07.14 11:18:41]

@alynicole: încă două șapte zile de vacanță pentru limbaj jignitor la adresa altor utilizatori. (ecoul cu pricina a fost șters în întregime, nu prea aveam ce să lăsăm vizibil din el).

later: cum utilizatorul a apucat să mai scrie o replică (evident, ștearsă și aceasta din aceleași motive) i-am prelungit sejurul cu încă cinci zile. Poate mai se relaxează...

[23.07.14 14:48:22]

Ce pacat ca le-ai sters he he. Vroia si ochiu meu sa citeasca ce scrie o... lady

[23.07.14 15:44:24]

@andra72000: N-ai pierdut nimic, crede-mă!

alynicole, andra72000, banal, iulian68, melena, michaella
Alte impresii din această RUBRICĂDiana Hotel: