ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2014
ÎNSCRIS: 21.07.09
JUN-2014

Mergeti cu incredere

Experienta noastra a inceput desul de prost: avionul a avut intarziere 2 ore. Asa ca am ajuns la hotel la 4.30 unde am avut o problema la cazare dar care s-a rezolvat.

Sa trecem la hotel.

CAMERA: este mare la fel si baia. Nu va asteptati la un mobilier nou dar este bine intretinut. Un pic gresia crapata si un pic de rugina la cada astea sunt singurele obiectii care le am la acest hotel.

MASA:

- dimineata era cam acelasi meniu dar aveai de unde alege. Nu au mezeluri si branzeturi foarte multe. Cafeau este foarte buna.

- pranz si cina: existau pe putin 4 feluri de carne, salate gata preparate sau legume pentru propria salata, orez cam la fiecare masa dar delicios, legume la gratar/cuptor, cartofi in toate felurile. Existau trei bucatari care faceau pe loc friptura, paste, pizza (nu o recomand).

Painea era de nenumarate feluri, desert pe toate gusturile de la budinci la inghetata, fructe: pepene rosu/galben, caise, piesici, mere, curmale si smochine uscate etc.

Intre mese era un bufet la ora 16.00 la barul de la piscina cu croasante, sandvisiuri, clatite si gogosi facute pe loc. Aceste gogosi ei le umpleau cu masline, cascava, oul si sos picant. Am incercat era bun dar am renuntat si o luam simpla (puneam zahar).

Sucurile erau la dozator la fel ca la toate hotelurile cu AI. Mi-a placut foarte mult servirea apei plata sau minerala: la sticla de 1,5 l. Nu pot sa va spun cum sunt bauturile alcoolice pt ca anul acesta nu am avut voie:(.

Animatorii de nota 10 te implicau in toate jocurile. Ce aveau deosebit era tirul cu arcul. Din cate am vazut si copii erau foarte incantati si miniclubul era plin.

Ce mi-a placut cel mai mult in acest hotel a fost personalul. Cred ca au spor de zambet si amabilitate.

PISCINA: era cu apa sarata, curata. Nu prea gaseai locuri daca ajungeai la 8-9. Toate prosoapele puse inainte de ora 7 erau ridicate.

PLAJA: Gaseai loc cam la orice ora. Nisipul fin

MAREA: mergeai ca la Mamaia pana la apa adanca. Apa foarte calda. Intr-o singura dimineata am gasit alge la malul marii care au fost curatate rapid de un nenea cu o caruta.

Am fost in Monastir de doua ori. Sfatul meu mergeti cu taxiul si negociati pana la 7 dinari cursa. Nu luati taxiul dus-intors pentru ca nu aveti timp de cumparaturi si vizitat cat te lasa taximetristul (o ora). In Monstir exista un bazar cu preturi fixe Jasmine unde gasiti magneti cu 1 dinar, ulei de argan de la 5 dinari pana la 20.

Mai exista un supermarket exact in centru unde o sticla de cola la 0,5 l este 0,7 dinari, ulei de masline la 0,250 l la 3 dinari.

Concluzie mergeti cu incredere la acest hotel. Ce am auzit in aeroport la intoarcere despre alte hoteluri m-a cutermurat.

Trimis de aasskkyy in 11.07.14 14:26:26
Validat / Publicat: 11.07.14 16:13:12
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TUNISIA

VIZUALIZĂRI: 6148 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aasskkyy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Era o masa in apa unde se serveau diferite bauturi.

• Alte impresii din această RUBRICĂRosa Beach Hotel (ex Sentido) :