ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2014
JUL-2014

Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Usor dezamagiti

Este un resort mare, multe zone verzi unde copii pot alerga, loc de joaca cu tobogane, leagane si casute, 3 piscine pentru adulti si pitici lipite in zone diferite sa ajungi usor indiferent de cladirea unde esti cazat, o piscina cu 3 tobogane si una pt copii in mijocul resortului chiar in spatele cladirii principale.

O piscina dedicata piticilor cu tobogane mici si stropitori frumos colorate unde partintii puteau sa stea pe prosoape pe iarba sau pe scaune la soare.

Baruri cu bauturi pt all inclusive si contra cost langa toate piscinele si pe plaja - cel mai aglomerat! Snak bar langa piscina copiilor unde poti manca si la pranz.

La AI sunt incluse cele 3 mese, 2 gustari intre mese, toate sucurile de peste zi la dozator si inghetata la discretie, alcool: bere, vodca locala, coniac local si ouzo pana la ora 23.00. Sucurile sunt o apa colorata foarte dulce! Berea e... bere la gust dar poti sa bei 10 fara probleme nu prea are alcool.

Minidiscoteca in fiecare seara, program de aerobic in fiecare zi.

Micul dejun include toate felurile de ou, branzeturi, masline, 3-4 mezeluri si salate. mancarea in general a fost buna si variata: paste, 2-3 mancaruri gatite, porc, pui, vita cartofi prajiti ai alte garnituri de legume la fiecare masa. 4-5 salate sau legume cu sosuri si condimente pe ati prepara singur. Desertul - diverse forme de chec si prajiturele, pepene verde, piersici si cirese. Mancarea era suficienta si la ora inchiderii.

Langa cladirea principala este si un loc de jocuri electronice si inchirieri masinute. Au si un trenulet care face turul resortului.

La piscina cu toboganele mai mari e bataie pe sezlonguri si cred ca totusi se plateste deoarece in ultima zi ni s-a facut observatie ca nu avem bratarile potrivite...

Resortul este pe plaja, sezlongurile se platesc 3euro/zi pana la ora 17.00 dupa gratis. Plaja este cu pietricele si apa la fel, sunt buni papucii de apa dar nu obligatorii.

Am fost dezamagiti de cazare deoarece camera dubla standard avea 2 paturi lipite foarte incomode, baia foarte urata, apa nu se putea regla bine si presiunea era praf, cabina de dus mica cu o perdea mucegaita. baia arata ca 50 de ani vechime!

Geamurile cu tamplarie de lemn vechi si amfiteatrul in fata cladirii, cand veneau autocare vibrau geamurile! usile de la camera nu izolau nimic sunet sau curent.

Din lipsa aerului conditionat toate geamurile si usile se tranteau continuuuu, nu este Tv in camera si nici macar feon! O galagie ingrozitoare in timpul pranzului toata lumea se plimba pe hol si trantea usa... Curatenia se facea intre 2 si 5 numai bine sa iti trezeasca copilul sau sa intre peste tine, deoarece descuiau usa inainte sa bata. prosoapele erau imaculate.

Distractia copiilor compenseaza aceste minusuri, dar daca nu sunt odihniti nu le mai trebuie nimic.

Eu nu m-as intoarce acolo, dar avand in vedere pretul platit... e ok. - exceptie baia care e horror!

Trimis de OlgaDana in 11.07.14 13:17:17
Validat / Publicat: 11.07.14 14:04:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 4879 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (OlgaDana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Intrarea in resort se face chiar din rond pe straduta alba care duce la parcare, punctul mov, si continua pana la cladirea prinpipala Poseidon, unde este receptia.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

webmasterX [11.07.14 13:24:44] »

Bun, echilibrat review.

melena [11.07.14 19:46:31] »

Daca per total ati fost multumiti este bine, in ciuda inevitabilelor probleme care sint mai peste tot si sint in puterea noastra sa trecem peste ele.

Concedii placute si informate in continuare!

johnnyredlabel † CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [12.07.14 05:44:09] »

În continuarea a ceea ce a spus userul de mai sus, și eu vă spun că nu e cazul să fiți nemulțumiți, avînd în vedere prețul plătit! Mai ales că, așa cum ați spus, meniul a fost chiar ok, poate... prea bun, prea ca la țară...

De cele mai multe ori, lumea se vaietă că în Grecia, la AI nu e prea bine, însă, de data asta cred că ați avut noroc...

După cum se știe, personal nu-s adeptul acestui sistem, însă, fiecare-și alege ce i se potrivește.

În rest, așa cum a spus și webmaster, review-ul este unul echilibrat și folositor celor ce citesc.

OlgaDana [14.07.14 22:07:07] »

@webmasterX: am incarcat o fotografie cu harta pe care am folosit-o noi. Coordonatele arata resortul sub rau, ceea ce este gresit!

webmasterX [14.07.14 22:16:52] »

@OlgaDana: no... nu-i bai, "descâlcim" noi localizarea imediat - cu ajutorul tău!

Mai degrabă ca poza trimisă (şi aia e folositoare, anyway!) ne poţi ajuta să "lămurim" cursorul ăla - în modul următor:

rog aruncă o privire peste următorul link maps.google.ro/maps?q=39. ... &hl=ro&t=m&z=16.

• - fă click-dreapta pe locul unde e amplasată, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here?")
  • - în căsuța de sus vor apărea coordonatele GPS ale locului respectiv
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici
  • DoreD [14.07.14 22:21:40] »

La acel preț, wow, chiar merită iertate câteva neplăceri. Ți-ai rezervat sejurul printr-o agenție? Dacă poți, te rog să-mi trimiți și mie prin PM numele și datele de contact ale acesteia.

OlgaDana [14.07.14 22:36:52] »

@DoreD: da, am rezervat prin agentie am platit in feb sau martie, nu mai stiu exact,

dar cred ca de aici a pornit dezamagirea deoarece agentul nu ne-a spus nimic, despre lipsa AC, a frigiderului

din contra ne-a asigurat ca vom primi "cele mai bune camere" deoarece i-am intrebat de aceste dotari.

Ca si costuri mai trebuie tinut cont si de combustibil, taxe autostradax2 (3x2,40 euro + 1,40euro) ferryboat sau avion.

La ferryboat am platit aproximativ 24 euro pt masina, 8 euro pt adult si nu mai stiu cat pt copil, gratuit sub 6 ani.

Caut datele agentiei.

Am impresia ca doar camerele din cladirea principala erau asa, celelalte pareau mai moderne (de la exterior) si aveau geamuri termopan.

OlgaDana [15.07.14 11:42:00] »

@webmasterX: acestea sunt coordonatele cladirii principale, dupa cum spuneam intrarea in resort se face de la rond.

39.480236,19.931524

In rond se vad 4 drumuri principale si unul secundar - acesta este accesul in resort.

Daca schimbati pe satelit se vede tot resortul, de la rond, dupa prima curba a drumului pe partea dreapta este parcarea, apoi pe partea stanga terenurile de tenis, amfiteatrul in semicerc si toate cladirile de de cazare, se vad clar cele 5 piscine, casutele din dreapta, tot ale lor, si plaja.

camelot [15.03.15 18:07:19] »

@OlgaDana - Buna, am facut si eu o rezervare pt acest hotel, camera "comfort SV" dupa descrierea agentiei. Intrebarea mea este daca acest tip de camera are sau nu are TV (sa ne zdrangane ceva in cap chiar de nu-s posturi romanesti). Agentia mi-a confirmat pe mail ca da, dar din descrierea de pe site-ul lor si din ce am citit pe alte site-uri am inteles ca nu. Si daca aveti idee cat costa net-ul...

multumesc

OlgaDana [16.03.15 10:25:52] »

@camelot: Buna ziua, nu stiu ce tip de camera este SV, dar daca este in cladirea principala nu aveti TV si nici AC! Si noua agentia ne-a zis ca avem AC la camera standard si nu a fost asa... Internetul merge doar la receptie, o zona destul de mare, parca a fost 5 euro pentru 3 ore de conexiune. Cladirea principala cred ca este cea mai veche si cel mai slab dotata. Tin minte ca erau afise la receptie ca nu se poate face nici un fel de upgrade la camera luata prin agentie si noi chiar am insistat si nu am reusit asa ca vorbiti la agentie pentru mai multa siguranta.

camelot [16.03.15 10:28:02] »

@OlgaDana: Am cerut confirmarea direct la hotel si mi-au raspuns ca toate camerele "comfort" au TV, frigider si AC. Sper sa fie ok. SV =sea view

OlgaDana [16.03.15 10:28:38] »

@camelot: La receptia hotelului ni s-a spus ca trebuia sa avem camera superior, nu standard, pt Ac si Tv.

camelot [16.03.15 10:30:24] »

@OlgaDana: Am confirmarea agentiei pe mail si a hotelului pe facebook asa ca sper sa nu am surprize neplacute mai ales ca e prima vizita in Gr

OlgaDana [16.03.15 10:31:21] »

@camelot: Da, noi am avut cu vedere la parc. Probabil e una din diferente sau poate anul acesta si-au imbunatatit conditiile... Va doresc vacanta placuta, sunt foarte multe plaje frumoase si locuri de vazut pe insula.

anemarie29 [12.01.17 10:55:54] »

a fost cineva la Moraitika in Corfu. dar la hotel Sea bird. impressi va rog!

anemarie29, camelot, DoreD, melena, OlgaDana
    Alte impresii din această RUBRICĂMessonghi Beach Resort: