ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2014
ÎNSCRIS: 07.07.13
JUL-2014
2 AD. + 1 COPII -- v: 8 ani

Aproape perfect

Am sosit azi din Turcia si uitandu-ma dupa impresii noi pe 2014 am vazut postarea Larisei si pot spune ca a descris in amanunt si foarte ok ceea ce am gasit si eu acolo.

La fel am zburat si eu de pe Cluj in 03.07.2014 zborul a fost ok decolare cu intarziere, transferul la hotel aproximativ 25-30 min.

Nu mai insist asupra camerelor mari, curateniei care se facea zilnic, promptitudinii cu care erai servit, amabilitatea personalului (un barman s-a apucat sa faca cockteiluri impreuna cu fiul meu voi atasa poza).

Voi mentiona scurt de ce aproape perfect:

1 - plaja sau mai bine zis intrarea in mare unde am suferit o taietura urata intr-un pietroi ascutit ratacit pe acolo pe care am avut nesansa sa-l intalnesc aruncat fiind de un val in timp ce doream sa ies din mare, iar apoi intratul si iesitul din mare cu degetul taiat prin fasia de pietris de la mal. Stiu veti intreba de ce n-am folosit pontonul, l-am folosit dar nu foarte des deoarece durerea din picior imi creea un discomfort in a inota pana la scara pontonului.

2 - La toate baruruile de la piscine (recunosc nu am incercat in loby) nu am gasit cafea expresso. Aveau cafea de toate felurile dar la aparatele de cafea solubila.

In incheiere ca si completare la ce a spus Larisa as vrea sa mai mentionez ca in fiecare vineri se organizeaza petrecere pe ponton, atmosfera fiind foarte bine intretinuta de dj si animatori.

Trimis de denisucu in 10.07.14 22:45:12
Validat / Publicat: 10.07.14 23:25:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Side, Hotel Fulya

VIZUALIZĂRI: 3994 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (denisucu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P14 No comment
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 76.50 EUR pe cameră

webmasterX [11.07.14 00:46:28] »

@denisucu: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

denisucu [11.07.14 12:22:12] »

@webmasterX: Da este ok.

tene [16.07.14 11:39:11] »

Buna ziua, pe data de 7.08 voi merge si eu la royal holiday si as vrea sa va intreb cate ceva:

-in primul rand zborul, cu ce companie aeriana a-ti zburat? (sotia mea este insarcinata in luna a4-a si as dori sa stiu cum a fost zborul, cu sau fara turbulente

-anul trecut am stat la celalalt hotel al lor, Royal Wings se numeste, si am fost f. multumit de el, are o gradina mult mai mare si plina de verdeata decat Holiday, dar bineinteles nu are acelasi lux ca acesta! As dori sa stiu dk wi-fi merge la fel de prost ca si la RoyAL WINGS?

-cum sunt restaurantele a la carte, mancarea este diferita fata de restaurantul principal, la care din ele a-ti mers (mai multe detalii dk puteti oferi)

-am vazut din postarile dvs mai multe feluri de manacare, as dori sa va intreb dk exista si fructe de mare, peste, creveti in restaurantul principal sau doar la cel cu specific pescaresc, va intreb acest lucru deoarece anul trecut la royal wings nu exsta asa ceva decat la cel cu specific pescaresc!

-exista club sau discoteca ptr adulti dupa 12 noaptea?

denisucu [18.07.14 09:31:50] »

@tene: Buna, eu am zburat din Cluj cu Blue Air, zborul a fost ok fara probleme. Despre wi-fi comparativ cu RW nu pot sa-ti spun deoarece eu nu am fost acolo dar stiu de la baiat ca mergea destul de prost cel putin in camera. In loby nu am incercat. Dimineata pana in 8.30 si seara dupa ora 23 mergea mai ok. Despre restaurantele a la carte nu stiu ce sa-ti spun pt. ca noi am mancat doar la cel principal micul dejun si cina, iar la cina fiind cu baiatul era concurs sa terminam repede sa ajungem la luna park care functiona intre 19-21, deci nu m-am complicat cu a la carte. Felurile de mancare vazute in postari sunt de la restaurantul principal din timpul cinei si exista doua -trei feluri de peste prajit, hamsii, creveti, fructe de mare. Felurile de peste din ce retin eu (nefiind amator) sunt alternate in fiecare seara deci nu in fiecare seara sunt disponibile toate. Discoteca exista dar fiind cu copilul nu am fost interesat de programul de functionare asa ca nu stiu daca functioneaza si dupa ora 12 noaptea. Daca mai aveti intrebari va raspund cu cea mai mare placere.

tene [18.07.14 09:44:48] »

Da si noi vom zbura tot cu Blue Air de pe Otopeni insa, si as fi vrut sa stiu cum a fost zborul ptr ca nu am zburat niciodata k Blue Air, iar unii dintre prieteni au spus k nu e tocmai ok compania aeriana! Imi puteti cat a durat zborul de la Cluj? Va multumesc ptr raspuns si comentarii!

denisucu [18.07.14 12:27:58] »

@tene: Zborul din Cluj a durat aprox. 2 ore si a fost foarte ok, nu am avut turbulente, aterizarile line spre deosebire de anul trecut cand am zburat cu Corendon si la aterizarea pe Cluj a dat cu noi de pamant de am crezut ca rupem pista.

tene [29.01.15 16:05:58] »

@denisucu - Da am vazut acum hotelul, si intr-adevar este foarte frumos! Vreau sa te intreb daca ai facut rezervare ptr acest hotel? si daca da cat te costa cu avionul si cu toate taxele incluse?! sa inteleg ca anul acesta nu vei mai merge la RHP?

O zi frumoasa sa ai!

denisucu [29.01.15 16:55:20] »

@tene - Nu am facut rezervare deoarece inca nu stiu ce si cum va fi. Eu am concediu la inceput de iulie si inceput de septembrie. Vrem sa mergem si in Grecia si nu stiu daca ajungem si in Turcia. M-am uitat de pe Cluj si costa din 09 iulie- 2025 eur -2 adulti, respectiv 2298eur 2adulti+1 copil 2-10ani, iar in 03septembrie-2169 eur 2adulti+1 copil 2-10 ani si 1896eur -2 adulti, camere LV. Daca zbori din Bucuresti preturile ar trebui sa fie mai mici cam cu 50-60 eur/pachet.

tene [30.01.15 10:57:56] »

@denisucu-Anul acesta vom incerca tot RHP, pentru ca de obicei un hotel nou se spune ca nu este pus la punct suta la suta in primul an de la deschidere, dar anul viitor cu siguranta il vom incerca! Oricum turcia ramane ptr mine nr 1 in servicii si conditii, asa ca vom merge in urmatorii ani tot acolo, pentru ca doar aici m-am simtit intr-adevar respectat!

Alina S. [18.02.15 17:30:52] »

Buna

As dori sa stiu care e distanta de la hotel pana la mare? Va multumesc!

crima [18.02.15 17:47:24] »

@Alina S. - Circa 200 de metri.

denisucu [18.02.15 17:50:08] »

@Alina S. : Distanta de la clădirea hotelului pâna la plajă se parcurge pe deasupra piscinei pe un pod si mai spoi pe o alee si este de aprox. 250-300 de metri.

Alina S. [18.02.15 21:59:14] »

Multumesc pentru raspunsuri.

Alina S., denisucu, tene