ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2014
ÎNSCRIS: 07.01.14
JUN-2014
2 AD. + 2 COPII -- v: 11,6

O experienta placuta

Tot ce s-a postat pana acum e in relevant. Nu intervin cu amanunte despre hotel.

In perioada in care am petrecut vacanta in hotel romanii erau majoritari, peste 200 la numar, iar masini de RO 23 la numar.

Transportul cu masina va costa aproximativ 400 euro +taxe de drum (25 euro) +2 cazari/traseu (35-50 euro/noapte).

Excursii optionale se pot achizitiona ceva mai ieftin (15-20 %) din centrul statiuni, copii pana in 6 ani au gratuitate, iar pentru restul copiilor 50%.

Nu ezitati sa faceti un mic Popas in Kutahia (pt cei ce aleg sa mearga cu masina), de curand s-a deschis un centru comercial foarte bun la intrarea in oras.

Trimis de daniel adrian in 10.07.14 13:16:48
Validat / Publicat: 10.07.14 14:53:22
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Delphin Botanik, Alva Donna

VIZUALIZĂRI: 2509 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (daniel adrian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 curtea interioara
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 74.25 EUR pe cameră

[10.07.14 13:44:06]

La primul review publciat pe sait, odată cu "spargerea gheţeii" - @daniel adrian: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

[10.07.14 13:48:19]

@daniel adrian:

Nu intervin cu amanunte despre hotel.

Ba chiar te rugăm - poate fi important sau în orice caz foarte util!

Suntem diferiţi, percepem diferit unele (multe) lucruri. Nu toți vedem totul la fel, de asta e important să detaliezi - vezi de exemplu review-ul publicat recent, chiar în timp ce tu scriai prezentul...

Poţi folosi EDIT IMPRESII pentru eventuale completări, detalii...

[10.07.14 14:58:00]

[13.07.14 13:32:13]

Buna. As dori mai multe detalii deoarece merg si eu in august si cealalta impresie m-a pus pe ginduri.

Acum ce sa mai cred, ramane de vazut la fata locului.

Anul trecut am fost in Alanya -H. Long Beach si a fost f. bine, servicii bune, calitate la mancare si bauturi, care erau din belsug, divertisment OK, PISCINE, ETC

Astept detalii

Multumesc anticipat

[13.07.14 13:43:44]

@andreeapreda01: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

danalix
    [13.07.14 14:21:31]

@andreeapreda01: stai linistita ca nu este asa de rau ca sa-ti ratezi vacanta. Eu am comparat acest hotel cu altele la care am fost, cu acelas buget si am gasit servicii mult mai bune, dpmv. Acum, dupa cum vezi, pot fi si opinii diferite iar eu sunt de acord cu ele, dar singurul amendament e, ca tot ce am scris este real si poate fi confirmat si de altii

daniel adrian [10.07.14 23:22:28]

@danalix: Trebuie să îţi spun că am fost in aceeaşi perioadă la acest hotel.

Ai dreptate in mare parte, dar ţine cont de faptul că la preţul plătit pe sejur am avut condiţii bune. Un hotel cu pretenţii porneşte de la 300 euro / noapte.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [13.07.14 16:35:33]

@andreeapreda01: Du-te fara grija. Limak Atlantis este mai bun ca si Long Beach.

Parerea mea.

[13.07.14 19:38:12]

@Andox: Sper sa ai dreptate. Abia astept concediul si mi-ar parea rau sa gasesc lipsurile pe care teoretic nu ar trebui sa fie.

Acum mai ramane traseul prin Bulgaria, dar cred ca tot pe Razgrad e mai bine, cu toate ca recent nu sunt postate ecouri

daniel adrianAUTOR REVIEW
    [13.07.14 20:08:12]

@andreeapreda01: Dragii mei, hotelul este foarte frumos. Mergeți și vă răsfățați că aveți unde.

In caz de neplăceri sau nemulțumiri apelați la Guest Relation, o căutati pe Songul sau Maria. Ele vā schimbā camera dacā e cazul sau vā gâdālā in talpā. Sunt niște femei deosebite.

Traseul nostru a fost pr Razgrad-Omurtag-Lesovo. Motorina e mai ieftină in Bulgaria. In Turcia alimentați după Istanbul spre Bozuyuk 4,13 lire

[13.07.14 20:38:34]

@andreeapreda01: Mergi linistita. Eu ma reintorc anul asta. Intru pe 6 septembrie in hotel.

[24.08.14 09:34:24]

@red dog: ne vedem acolo!

noi tot pe 6 ajungem

[24.08.14 16:17:17]

@mihaimao: Noi venim cu masinile si ajungem in jurul pranzului. Voi?

[24.08.14 17:18:24]

@red dog: tot cu masina. plecam vineri in jur de 18.

De unde plecati?

[24.08.14 17:59:03]

@mihaimao: Plecam din Bucuresti vineri dimineata si innoptam in Kutahya. Suntem 2 masini, un turism si un microbuz. Voi de unde plecati? Cate masini sunteti?

[24.08.14 18:39:31]

@red dog: o singura masina. poate ne vedem pe drum.

Mai vorbim

[27.08.14 11:38:02]

@red dog: Buna ziua. Am vazut ca plecati vineri catre Limak Atlantis. Eu tocmai ce am venit de acolo.

Din experienta mea va sugerez sa plecati pe la 03 din Bucuresti ca sa puteti traversa centura Istambulului mai usor, sa ajungeti pe la 11 in zona de traversare ca e traficul un pic mai redus. Eu am plecat duminica si a fost foarte ok viteza 100 km la traversare.

Ieri la ora 15 cand am plecat din Istambul (m-am oprit o zi pt. shoping, deh) am facut o ora bara la bara pana am iesit sa pot merge cu viteza.

In rest drumul in Turcia e super, o bucata pe Isparta (3 km) e in refacere si am murdarit auto cu praf udat, noroi. M-am intors pe Burdur si a fost ok.

Cu radarele trebuie sa fi atent la semnele puse si in localitate, in rest am mers si cu 150-160 km.

Drumul in Bulgaria e cum se stie, centura Elhovo e rupta, dar se merge mai incet si trece, in rest bunicel. Am scos 3.40 ore pe cei 300 km si fara gps, am tinut minte drumul unde m-am ratacit anul trecut, am ajuns tot pe acolo si a fost bine. La doua bifurcatii nu erau dar anul asta am vazut un indicator din lemn, pus probabil de un roman binevoitor, unde scria cu vopsea sau creion mai ingrosat Ruse-Bucuresti 100 Km cu sageata spre stinga, asezat sub alte doua indicatoare ale lor din care nu intelegeai nimic. La a doua Bifurcatie unde drumul era in forma de T unde nu era nici u indicator, am stiut de anul trecut sa fac stinga si am iesit pe drumul spre Razgrad, asta la intoarcere.

Daca pot fi de folos cu ceva, lasati mesaj si va voi raspunde promt, pana plecati.

Va urez drum bun si vacanta placuta.

Despre hotel e ok.

[27.08.14 11:42:00]

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[27.08.14 11:50:36]

@andreeapreda01: Rectific, la bifurcatia in forma literei T am facut dreapta spre un peco dezafectat, situat pe partea stanga a directiei de mers.

Abia ce m-am trezit, dupa drumul parcurs ieri, Istambul (Hotel Saray zona bazarului, pe care nu-l recomand, ) - Bucuresti, plecare ora 15.40, sosire cartier Titan ora 23.30 aprox. 650 Km, viteza pe autostrada de 160-180.

[01.09.14 11:53:31]

@andreeapreda01: Bine ai revenit acasa. Multumesc de info. Eu revin in acest hotel. Am suficienta experienta in organizarea drumului (12 ani de Turcia). Dar ceva informatii noi referitoare la drum nu strica niciodata. Mulumesc oricum.

alymarc
    [09.12.14 12:15:35]

@daniel adrian - Buna ziua. Am observat ca ati fost si la Alva Donna. Mi-ati putea spune daca Limak-ul vi s-a parut mai ok (servicii, cazare, masa)?

Multumesc.

alymarc, andreeapreda01*, danalix, daniel adrian, mihaimao, red dog