ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2014
DIN: Cluj Napoca
ÎNSCRIS: 10.07.14
JUL-2014

Foarte nemulțumit

Vacanta placuta, dar nu de vis

Tocmai m am intors din Creta, unde am fost cazati la Grand Holiday Resort, un hotel de 4 stele, dar... nu am fost multumita pentru ca, in ciuda prezentarii din programul agentiei, nu au fost bauturi internationale (ex: bere doar Mithos!), mi a fost promis internet wireless, in camera, fara bani, si cand colo nu prea! apoi, chiar daca am platit pentru internetul gratuit (din prezentare), legatura era fff slaba, si doar dimineata pana pe la ora 7.30, cand probabil devenea aglomerata reteaua.

De asemenea, m am revoltat ca li s a impus barbatilor purtarea pantalonilor lungi, sau pana sub genunchi seara la restaurant. Or, noi am fost in vacanta, sotul meu nu umbla indecent in restaurant, acum avea o pereche de pantaloni scurti, gen bermude, dar intr o culoare, si a fost poftit sa se schimbe. Pacat ca regulile nu se aplicau si doamnelor... domnisoarelor!

Plus, genul restaurentului nu era a la carte, era un fel de impinge tava, all inclusive cam asta inseamna!

Plaja f departe, cea amenajata de alt hotel costa enorm! adica 5 euro sezlong +5 euro umbrela pe zi. Plaja gratuita, la care nu am mers, cica era la 20 min de mers pe jos.

Nu mi a placut deloc alegerea facuta anul acesta!

Trimis de simonaf65 in 10.07.14 09:01:58
Validat / Publicat: 10.07.14 12:05:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Thassos Limenas Zakinthos, Laganas

VIZUALIZĂRI: 4563 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (simonaf65); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster28 [10.07.14 11:55:45] »

@simonaf65: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează...", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

webmasterX [10.07.14 12:08:23] »

Rodel [10.07.14 12:30:21] »

Am fost în Hersonissos, dar nu am stat la Grand Hotel Holiday Resort, însă am cunoscut câteva persoane care au fost cazate acolo. Părerea lor a fost foarte bună, chiar una dintre ele s-a cazat pentru a doua oară în acel hotel.

Acum vin și eu cu părerea mea și să nu mi-o iei în nume de rău: o vacanță reușită n-o apreciezi după accesul la internet. Eu, cel puțin, chiar mă bucur să mă pot detașa de internet, televizor. Vacanța e făcută pentru relaxare.

Apoi, celălalt aspect semnalat, referitor la ținuta acceptată în restaurant, mi se pare absolut normal și de bun-simț. E vorba de respect față de ceilalți și chiar față de tine. Într-un restaurant, fie el și la mare, nu mergi ca la plajă. Aceasta este opinia mea.

În ciuda neplăcerilor semnalate de tine, nu cred că nu ți-a plăcut Creta.

simonaf65 [11.07.14 07:48:17] »

@Rodel: dragul meu, era vorba de cerere si oferta in ce priveste internetul acestui hotel! La austrieci, daca scriu ca ai internet wireless, apoi asa e!

in ce priveste tinuta, raman la ideea mea: nu era un restaurant, era un impinge tava

Rodel, simonaf65
Alte impresii din această RUBRICĂGrand Hotel Holiday Resort: