Termal Hotel [Băile Felix]

înscris/ă în 12.08.10
JUL-2014
REGIM MASĂ demipensiune

O vacanță superbă!

Tocmai ce m-am intors din baile felix unde am stat o saptamana la hotel TERMAL.

Voi incepe prin a preciza ca acest hotel indeplineste mai multe criterii decat altele cotate la 4* si totusi el a ramas la 3* - traim in romania...

FELICIT MANAGERUL pentru tot ceea ce am vazut acolo SI SA FIE MANDRU DE PERSONALUL HOTELULUI. Camerele sunt mai mari decat la alte hoteluri cotate la 4*, 5* de pe litoral, mobilierul nu este de ultima generatie si kinki dar e intr-o stare foarte buna si arata elegant si curat, balconul este dotat cu ata de rufe si doua scaune, baia era cu cada si au inclusiv uscator de par iar holul este spatios cu un cuier destul de mare. In camere se face curatenie zilnic iar la 3 zile se schimba lenJeria de pat.

Restaurantul este foarte mare si beneficiaza de un personal JOS PALARIA! Mancarea este foarte diversificata si din abundenta.

Ca agrement poti beneficia de multe oportunitati si de o calitate superioara. Doamnele de la receptie sunt foarte zambitoare si te fac mereu sa te simti ca acasa. Acolo o sa revin cu siguranta indiferent de pret! MII DE MULTUMIREI pe aceasta cale doamnelor ADRIANA si FELICIA de la receptie, doamnelor de la lift, Domnului MAREIUS de la restaurant ca nu ma lasat flamanda, domnisoarei LAURA si domnului VIRGIL tot de la restaurant. Felicit baietii de la piscine pentru curatenia ce o fac si pentru buna crestere de care dau dovada.

Hotelul este situat in padurea FELIX chiar in parc si este dotat pentru persoane cu dizabilitati. Sa stiti ca daca pentru cei cu deficeinte locomotorii se fac pante de acces, pentru cei cu deficienta vizuala - asa cum este cazul meu, se pune la dispozitia personalului sa fie servit la masa, condus sau indrumat undeva si asta da dovada tot de ACCESIBILITATE. Desi am avut putine emotii, tinand cont ca micul dejun si cina sunt servite in sistem bufet suedez, iar eu vad destul de slab pentru a ma descurca, am primit ajutor fara a fi nevoita sa ma rog de ei si asta spune foarte multe. Daca am avut nevoie sa ma duc la masaj sau la piscina interioara si nu ma descurcam, am fost condusa de doamnele de la lift. La piscina am vazut pentru prima data in romania scara evidentiata pentru nevazatori – are o banda de culoare galben cu negru si este usor mai cauciucata astfel o poti percepe bine si vizual si tactil cu piciorul.

Iluminatul a fost super OK fata de hotelul Afrodita 4* statiunea venus, unde cand coborai din lift trebuia sa-ti aprinzi lanterna pentru a ajunge la camera deoarece senzorii erau calibrati doar intr-un singru sens. CLAR aici am beneficiat de servire si servicii net superioare celor de pe litoral de 3*şi 4*. VA MULTUMESC PENTRU CELE 7 ZILE MINUNATE TRAITE ACOLO ŞI VA IMBRATISEZ CU DRAG LA ANU!!!

Impresii încărcate de simina in 09.07.2014 18:30:58

Validat / Publicat: 09.07.14 20:24:42

VIZUALIZĂRI: 2095

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (simina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 6 voturi) nota2

[27.12.14 22:16:48]

@simina: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.