Dundar Thermal Villas

înscris/ă în 20.08.10
SEP-2013

Dundar un popas extraordinar

Buna ziua,

Noi am ajuns la Dundar Termal dintr-o intamplare, cautam un loc unde sa inoptam in drum spre Istambul si cum nu plecam fara sa rezervam camere am gasit aceasta oaza de liniste in mijlocul campurilor unde nici nu banuiai ce gasesti.

Dupa ce treci de Afyon pe autostrada e imediat aceasta locatie cam 5 minute.

Aici este un cartier de vile/duplexuri ce au toate utilitatile posibile, sunt practic apartamente cu 2 dormitoare, 1 sufragerie, baie, wc. turcesc si surpriza o baie separata ce are un bazin cu apa termala, bucatarie si balcon cu gratar.

Am gasit o curatenie exemplara.

Patronii sunt ff draguti (el turc, ea romanca), noi am platit vila cand am ajuns la receptie. Toata locatie este numai verdeata, locuri de oarcare si o gramada de pisici ce seamana cu niste mici rasi, e o placere sa stai pe balcon dupa ce te-ai relaxat in acel bazin cu apa termala si eventual sa faci un gratar.

Locatie ce o recomand cu multa caldura.

Impresii încărcate de gabynegru in 09.07.2014 13:33:42

Validat / Publicat: 09.07.14 14:58:12

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Pamukkale, Canakkale, Troya
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Am fost la Dundar langa Afyon, in Antalya la Goynuc, Canakkale, Troya, Pamukkale

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (gabynegru); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 4 voturi) nota2

- ginette
[09.07.14 16:51:37]

Buna ziua? Cat a costat cazarea pt 1 noapte? Multumesc

- gabynegru
[09.07.14 17:47:56]

@ginette: Buna ziua, cazarea ptr 1 noapte a fost 89E pe toata vila. Noi am fost 4 persoane.

Publicitate    [16.12.19 06:56:08]

• O pensiune excelentă (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 9.83 (scris in 03.07.14 de marian.dascalu din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Cazare pentru tranzit spre Antalya si nu numai (Jun.2011) - punctaj satisfactie: 9.17 (scris in 24.06.11 de Gealy din BUCURESTI) - RECOMANDĂ