Ela Quality Resort

JUN-2014
REGIM MASĂ all inclusive
3470 eur

Era loc si de mai bine

Buna ziua! Voi scrie si eu cateva impresii despre acest hotel.

Am ajuns la hotel vinery, 27.06.2014 pe la ora 10,30 dupa un zbor normal si fara problem cu Air Bucharest.

Dupa formalitatile de cazare insotite de o frumoasa bancnota de 20 euro am fost condusi in camera noastra cam pe la ora 11,30.

Camera mare, spatioasa si recent curatata. Am avut un pat mare, matrimonial si o canapeluta extensibila foarte faina pt fetita noastra. In dotarea canapelutei era si un ursulet frumos de plus inscriptionat cu numele hotelului, care i-a facut mare placere copilului.

Deci camera si peisajul si curatenia ok, fara niciun repros.

Pe partea de piscine si tobogane cu apa si alte mici distractii de plaja iar a fost foarte bine. Se organizau activitati diverse pt adulti. Pt copii era un pic problema cu activitatile deoarece animatoarele vorbeau perfect ruseste si turca, iar cu engleza putin mai greu. Noroc ca ne puteam ajuta de maini sa ne intelegem cu ele.

Acum vin si partile usor neplacute, din pct-ul meu de vedere:

- mancarea cam la fel in fiecare zi la toate mesele, foarte putin diversificata. Au lipsit acele seri special care se organizau in urma cu 6 ani cand am mai fost la acest hotel, respective seara otomana, seara italiana, seara de peste, etc. Servirea la mese ok.

- in 2 din 7 seri au lipsit spectacolele organizate de obicei in amfiteatru si la care mai puteam pierde timpul cu copilul.

- barurile la plaja se deschideau la ora 10 si daca erai mai matinal la piscine nu aveai altceva de facut decat sa cari dupa tine din camera, apa sau sucuri.

Cam asta despre Ela Resort Quality.

Va doresc o zi buna!

Impresii încărcate de crighi in 09.07.2014 10:44:44

Validat / Publicat: 09.07.14 12:24:54

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Belek, Side, Lara
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Franta, Croatia, Italia, Austria, Germania, Ungaria, U. S. A.,

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (crighi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1350 PMA (din 3 voturi) nota2