Sea Light Resort [Ladies Beach]

DIN Călăraşi
înscris/ă în 15.04.13
JUN-2014
REGIM MASĂ all inclusive

Sealight, o varianta mai tanara a TUSAN

Dupa ce am sosit la Tusan (vezi impresii) unde ni s-a spus ca au probleme cu instalatia de apa si sa mergem la Sealight doua zile iata ce am petrecut:

-locatia e destul de greu de gasit fara ghid sau coordonate GPS, intr-un soi de mahala cu niste case darapanate, care nu se vad din curte ci doar daca iesi;

-parcarea era full mereu drept pentru care am parcat linga poarta dupa ce am venit "calm" de la TUSAN, a venit o tanti sa-mi spuna ca n-am voie sa parchez acolo. Dupa ce am intors privirea catre ea, nu era o privire blanda in nici un caz, a zis un no problem si a disparut;

-camera nu era pregatita, nu era ce platisem la TUSAN, deluxe, seaview, pat suplimentar;

-dupa aproximativ o ora am fost cazati, sefa de receptie era spirt, chiar daca nu i-a placut in mod special relocarea noastra la ei;

-camera curata, nu era pat suplimentar, dar am descoperit ca un fotoliu se facea pat si am rezolvat problema;

-televizorul modern, avea Protv, singurul romanesc;

-am cercetat imprejurimile, erau mai multe terase cu iarba pana la mare fiecare avea sezlonguri, plaja destul de ingusta, n-am folosit in cele doua zile decat piscina principala, de 1,4 m parca, adancime uniforma.

-piscina avea dispozitiv de monitorizare clor si Ph, temperatura, pe un panou electronic la vedere, barul functional era ceva mai departe de piscina, cel care era aproape nu functiona;

-barmanii spirt, ce era frumos era ca aveau apa rece permanent la niste cutiute din plastic exact cam cat bei o data;

-mincarea era destul de saraca in feluri principale, combinatii de sosuri si salate puteai sa faci oricate, dar repet, carnea nu era gatita in mai mult de 2-3 feluri, fructe erau destule, dar revin la inghetata care era undeva in lateralul receptiei, la etajul 1, unde era o persoana care te servea;

-in sala de mese o problema era apa de baut, mereu trebuia sa te rogi pe cineva sa-ti aduca, mai intrebau daca doresti vin sau foarte rar bere, trebuiau sa mearga pina la barul principal sa aduca, asta n-am inteles-o;

-in timpul mesei bucatarii cascau gura printre mese ca sa ne asigure ca totul e sub control, dar mereu dupa ce ieseai din sala de mese aveai senzatia ca ceva n-a fost in regula, era cam artificial totul;

-Hotelul avea doua lifturi exterioare din sticla, foarte frumoase si rapide;

-sotia si-a cumparat o periuta de dinti normala ca o uitase acasa pe cea veche cu "doar" 2,5 euro de la un magazin din holul hotelului;

-erau cateva magazine in hol si un mini studio de prelucrare foto.

-la piscina erau sezlonguri suficiente, prosoapele le luai de la SPA din subsol pe niste tichete de la receptie;

-seara am vazut un spectacol extraordinar, era si minidisco pentru copii cu teribilul ARAMZAMZAM care inca il aud in cap;

-e adevarat hotelul era mai nou decat TUSAN, dar n-avea stilul luxos al holurilor si salilor TUSAN-ului;

-romani n-am vazut decat a doua seara (si ei relocati o noapte de la TUSAN) desi erau niste masini de b si dj in parcare;

Cam atit deocamdata, sper sa va fi fost de folos.

Impresii încărcate de bigman_1971 in 09.07.2014 10:27:13

Validat / Publicat: 09.07.14 11:39:56

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Bulgaria, Turcia.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (bigman_1971); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 6 voturi) nota2

[09.07.14 10:43:04]

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației noastre de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

@bigman_1971: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

- bigman_1971
[09.07.14 11:29:51]

@webmasterX: La Sealight n-am ajuns cu GPS, am ajuns urmand o masina a hotelului TUSAN. E situat diametral opus TUSAN in Kusadasi, soseaua urca pana la el si la un moment dat se face un drum pietruit la stanga si e imediat pe dreapta poarta de acces.

[09.07.14 11:38:28]

@bigman_1971: Am rezolvat. Multumim.

Publicitate    [20.08.19 02:37:54]