ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2014
ÎNSCRIS: 04.08.13
JUL-2014

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Mediocru

Voi incerca sa fiu cat mai concisa fiind primul meu review pe un site pe care il citesc insa de ani de zile si parca mai rau ca niciodata ce au scris cei dinainte nu prea s-a potrivit cu realitatea. Nu am mers prima data in bulgaria, nici prima data in nisipuri, platim cam in acelasi range de fiecare data, asadar cred ca stiam la ce as fi putut sa cer pt banii platiti.

Cazarea: hotelul este o imbarligatura de trepte si nivele, este situat in varful unui deal, se intra prin spate, prin receptie unde se afla nivelul 6. Are camerele destul de inegal distribuite ca si vedere, este construit ca un amfiteatru in trepte. Nivelul 1 este pe pamant, la iarba. Nivelul 2 este in dreptul barului si piscinei. De la nivelul 3 incolo poti spune ca esti deasupra solului. Sunt camere mai intime si camere care sunt pe nivelul barului cum este 213 (pe care pt 2 zile au avut o si parintii mei), care sunt foarte aproape de intrarile din dreptul barului si piscinei sau din dreptul restaurantului. Acolo intimitatea si linistea nu exista. Stai cu draperia trasa mereu.

In plus camerele de la niv 1 si 2 au un miros specific de pe coridoare unde inca mai puneau gresie si zugraveau. Exista in plus pe lateralele hotelului camere intre nivele. Adica ai camera 200 si ceva si esti de fapt intre 1 si 2. Sunt 2 tipuri de lifturi: unul care surpriza are nivelele de la 3 in sus si altul care are nivelul de la 1 pn la 5 cred. Nimeni la receptia nu mi-a spus pe unde sa o iau dc am camera 213 sau 423. Just go cu liftul.

Camera 423 curata, mare, mobilier nou, pat matrimonial cred format din 2 dar nu se simtea, canapea probabil extensibila nu am folosit o desi aveam copil de 5 ani cu noi nu a fost nevoie. Curatenia zilnica, prosoape zilnic schimbate, lenjeria de vreo 2 ori cred, nu am sesizat f bine, fetele de perna de mai multe ori. Un sistem de ventilatie al hotelului... mergea dar nu a fost nevoie sa l folosim f mult. Baia insa nu avea ventilatie proprie, mereu fleasca. Nu exista decat sapun lichid si casca de cap, nu sampoane sau sapunele etc. Uscator in baie. In general curata si curatata zilnic.

Piscina interioara cu apa rece, a existat o zi cu vant si am incercat sa o folosim, destul de greu, copilul meu a refuzat. Locuri limitate. Piscina exterioara cu apa mai calda. Mentionez ca nu suntem adeptii piscinei cand mergem la mare, asadar atat va pot spune, am folosit-o o singura data.

Animatia parea deosebita fata de ce am mai vazut, clar nu era doar in germana, fetele de anul acesta erau o moldoveanca, vorbitoare evident de romana, o cehoaica, ea stia doar engleza si restul bulgaroaice care stiau cam de toate. Aveau program zilnic, erau mereu copii multi mai ales seara, dansau, baiatul meu nu dorea genul acesta de distractie, noi ne am plimbat prin statiune.

Aveau un loc de joaca interior cu program fix 10-12 si 15.15-17, cu cateva jucarii si lego, l-am folosit o data. Atunci am stat de vorba mai mult cu cehoaica, ea spunea ca sunt al 5 lea roman vorbitor de engleza intr-o luna...

Drumul pana la plaja un cosmar. Adica in regula nu moare nimeni ca urca de 3 ori pe zi (plaja dimi, dupa masa si plimbare seara) 100 de scari. Si sunt mai mult de 100. Dar NU e de mers dc ai un copil in carucior, chiar dc exista 2 sine care improvizeaza rampe, NU e de mers dc esti in varsta sau gravida cum am fost eu. NU e normal sa nu stii ca NU exista un drum alternativ, o strada mai lunga dar mai usor de urcat. Am intrebat agentia si clar nu am primit un raspuns. Exista doar cele 100 de scari. Atat. Altfel esti izolat in hotel.

Masa: cu tot respectul pentru nivelul de asteptare, chiar dc aveai ce manca era slaba calitativ. Dc luati pozele din 2010 si de acum sunt identice, nici o variatie. Multe tocaturi si reciclari, la capitolul carne fooorate slab. Pui (copane) sub diverse sosuri si uneori porc. Peste de calitate slaba, pane de obicei sau crochete. Ne-am ferit de sosuri, de tocaturi, de chiftele, de maioneze si am iesit sanatosi din sejurul la mare. Am mancat mai mult legume, branza telemea, feta (gustoasa), vesnicii cartofi fie prajiti fie fierti/ piure. Prajituri putine, fructe insa din belsug si inghetata. Sucuri de dozator (de ex anul trecut Albena Sandy Beach hotel 3 stele sucuri din sticla 2 l). Din alcool doar bere a baut sotul meu: comestibila. Erau 2 zone unde se aseza mancarea. Cina de ex era de la ora 18-21. LA ora 20 unul din locuri era strans, la masa foarte repede iti luau farfuriile din fata, aveai senzatia ca erau putin pe repede inainte. In consecinta oamenii se conformau si veneau mai devreme la masa.

Nu am avut supliment de plaja, am stat in zona fara sezlonguri, era loc suficient. Apa insa adanca, rau pt copiii mici. Intrarea abrubta, exista evident plaje mai reusite decat aceasta. Nu spun ca nu ne-am descurcat, dar sunt categoric locuri mai bune.

In concluzie: hotelul incearca sa compenseze prin curatenie, camere, distractia de la piscina ceea ce nu are: plaja accesibila si mancare buna. Probabil din mancare vine pretul mai mic. Nu as recomanda familiilor cu copii in primul rand pt distanta si accesibilitatea catre plaja, lipsa unor rampe REALE (2 sine care se potriveau pt unele carucioare, pt multe insa nu) si nici persoanelor in varsta. Eu gravida in 6 luni am supravietuit :). Nota 6,5-7 over all.

Trimis de mimi33 in 08.07.14 19:33:21
Validat / Publicat: 08.07.14 22:54:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Sandy Beach Nisipuri, Madara Nessebar

VIZUALIZĂRI: 2752 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mimi33); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 singura cale de acces catre hotel

[08.07.14 22:54:27]

Bun review de debut

@mimi33: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[08.07.14 22:59:15]

@webmasterX: am scris si un mail. am incurcat atunci cand am scris numele hotelului. Hotelul la care am fost se numeste PARK hotel golden beach. am ales gresit! poate fi mutat va rog frumos? si scuza.

[08.07.14 23:03:45]

@mimi33: desigur. ne ocupăm imediat

[08.07.14 23:05:40]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Park Hotel Golden Beach" (deja existentă pe sait)

@mimi33: pe viitor foloseşte te rog funcţia SESIZEAZĂ (e afişată cu roşu sub text)

Se transmite AUTOMAT către TOŢI moderatorii (nu doar unuia singur, ca mailul / pm-ul) şi, în plus, blochează validarea accidentală a revs. - până la soluţionarea sesizării respective

[08.07.14 23:14:37]

@webmasterX: multumesc. nu m am descurcat decat asa. voi tine cont

puiutea
    [15.08.14 12:40:25]

@mimi33: Mimi, Mimi, Mimi: ma voi duce pe 23 august la nisipuri, dar stiu deja TOT despre hotel, etaje, piscine etc., MULTUMITA site-ului AFA! Stiu cate trepte sunt, cum pot fi ocolite, (e alaturi o straduta - Google Map sa traiasca), cum e marea si cum pot ajunge in zone cu apa mica si multe, multe altele! TOTUL E SA CAUTI! NU agentia te informeaza de trepte, etc. trebuie sa scotocesti singura! O ora cu AFA, si, multumita celor multi, cam stim (aproape) totul! Nu te supara, CAUTA!

[15.08.14 12:48:21]

Dragul meu nu e nici o straduta. google map o arata dar nu ai acces la ea. sejur placut

puiutea
    [15.08.14 14:14:22]

@mimi33: Multumesc mult! Iata, nu tot ce zboara se (si) mananca! Asa aflam, asa ne ajutam!

mimi33, puiutea
    Alte impresii din această RUBRICĂPark Hotel Golden Beach: