Pension-Guesthouse Kaps

înscris/ă în 23.03.09
JUN-2014
REGIM MASĂ FARA MASA

Raiul pe pamant

Celor care doresc sa se relaxeze intr-o locatie rupta parca din albume, le recomand cu caldura Bled. Este un peisaj de poveste: lac, insulita misterioasa din mijlocul lacului, castel, munti. Totul este feeric. Localnicii sunt prietenosi (dar la limita ospitalitatii), restaurante bune, clima OK.

In plus, in zona respectiva nu ai cum sa te plicitisesti. Lacuri, canioane, telecabina. Cam ca o mica Austrie (cu un 5% mai ieftina, as aprecia eu).

Pensiunea Kaps, caci despre ea este vorba, are 4*, insa are si un studio de 3*, cu marele avantaj ca are vedere catre lac si castel.

Tanarul patron al pensiunii are un nume de familie sugestiv: Dolar.

Este o afacere de familie, iar vila in care era studioul era locuita de parintii tinerei familii Dolar. Era la o distanta de circa 400-500 m de pensiunea propriu-zisa, era mai aproape de lac si chiar avea o vedere perfecta de pe terasa la insula emblema a oraselului.

Camera era extrem de confortabila, mobilerul era tot din lemn, Dar deliciul il reprezenta terasa, unde erau si mese cu scaune si chaise-longue-uri, care reprezenta atractia.

Pensiunea, desi extrem de curata, era la distanta de lac si nu avea vedere la el. Totusi, micul dejun de la pensiune, despre care citisem pe net nu ne-a dezamagit, desi am fi putut renunta linistiti la el, avand in vedere ca studioul era dotat cu plita, minifrigider, aparat de cafea.

Oricum, daca vreti sa inchiriati studioul, probabil exista o clauza de minim de 3 zile (noi am fost in extrasezon, dar oricum am stat 3 nopti), Localitatea are suficiente restaurante, pentru toate buzunarele, asa incat nu trebuie sa va faceti probleme.

De la restaurante scumpe, pe malul lacului (si nu numai) pana la optiuni de pizza.

Impresii încărcate de chrismo in 08.07.2014 00:25:14

Validat / Publicat: 08.07.14 04:08:04

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în SLOVENIA. A mai fost în/la: Postojna

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (chrismo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 5 voturi) nota2

[08.07.14 04:06:31]

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos