ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2014
ÎNSCRIS: 06.08.11
JUL-2014

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Ceva nou

Sa incep impresiile mele spunandu-va ca este prima data cand iesim din tara. Dupa un drum de vre-o 7 ore ne gasim in fata la hotel astera in nisipurile de aur

vrem sa ne cazam dar ni se spune politicos ca o sa avem camera cam peste o ora dar intre timp putem consuma orice vrem de la bar sau putem merge la piscina si sa consumam ce vrem de la barul de acolo

super ok doar pana cand ajung la bar, acolo surpriza, vreau si eu 100 jb. Nu se poate e cu bani, vreau nu mai stiu ce, iar nu se poate e cu bani, pai avem UAI, pai da aveti dar doar bauturile din rafturile din mijloc restul sunt cu bani. in fine iau o zeama de plosnita si o sorb vre-o 30 de min numai cu gandul la berea rece de la piscina.

ni se da camera ajungem in ea, super ok, etajul 1 chiar langa piscina, ce noroc a dat pe noi.

repede schimbarea in camera tot ce ai nevoie, prosoape halate papuci, ptr la piscina prosoape ptr la plaja prosoape etc.

repede in piscina sa ne racorim, super piscina copilul super incantat sotia la fel, repede la bar 2 beri la baiatu ca arde gatu, si iar supriza, dupa ce ca avea un gust de nu am cum sa explic, adica apa amara acidulata, mai era si calda, primul pahar il eau cu chiu cu vai si cand sa plec observ frigiderul, superb haineken, corona, stela, kameitza, becs, bere buna nu gluma, se deschide apetitul :)) si cer un haineken la 330. si vine raspunsul. 5 LEVA. :)). pai am UAI. da dar la UAI aveti bere de la dozator

si ca sa nu o mai lungesc la fel si cu cafeaua, adica daca voiai sa bei o cafea si nu zeama trebuia sa dai 3 leva. dupa 2 zile nu am mai rezistat si am mers la super market si am facut plinul cu bere iar cafea ptr sotie luam de la macdonalds

mancarea super buna tot ce voiai, dar din ce am inteles de la alti turisti care erau mai nemultumiti la UAI trebuia sa existe mic dejun tarziu pranz tarziu si cina tarzie care aici nu erau, si ce nu mi-a placut de la ei tocatura, tot ce era pe baza de carne tocata avea un gust ciudat probabil de la vre-o mirodenie care o puneau ei pe mine nu m-a deranjat

am incercat vre-o 4 feluri de wisky toate erau la fel

aveau 3 coctailuri singura diferenta era culoarea

vinul era la punga si sincer nu cred ca a facut vreodata cunstinta cu vre-o broboana de strugure

dar in rest a fost ok. toti foarte amabili, echipa de animatie super de treaba tot timpul se baga in seama cu tine si te atragea la jocuri

in fiecare seara minidisco ptr copii si apoi spectacol si un fel de discoteca ptr cei mari

si inca ceva care lipsea cu desavarsire, trebuia sa avem un bar deschis non stop, dar ori nu am fost in stare sa il gasesc eu ori era situat in alt hotel

la plaja super aveai sezlong umbrela masuta prosoape gratis, liniste nu urla nimeni cu seminte sau porumb, nu urla 5 melodii in acelasi timp, ba chiar nu auzeai niciuna, plaja curata, apa curata, statiunea curata, nu cersetori, am vazut 1 caine fara stapan si asta in 8 zile.

peste tot te ademeneau sa te duci la ei la terase sau la masa. in fiecare bar ditamai televizoarele

si daca am uitat sa va spun cate ceva imi cer scuze

Asta a fost prima noastra vacanta afara din tara

Trimis de mih77 in 07.07.14 21:42:02
Validat / Publicat: 07.07.14 22:43:43
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2926 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mih77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Zoazore
    [08.07.14 08:30:56]

Si, totusi, de ce n-ai recomanda hotelul? Ca am inteles ca totul a fost super si ok!

Doar din cauza bauturii?

[08.07.14 20:39:11]

din discutiile avute cu prieteni si cunoscuti mi s-a spus ca la pretul asta puteam gasi ceva mult mai frumos

si nu doar din cauza bauturi

dupa cum am spus cei ce au mai fost la ultra all in mi-au spus ca trebuiau sa fie alte conditii, si legate de mancare si servicii

poate ma insel, dar eu nu as recomanda acest hotel

nimicurile te fac sa dai o impresie nu asa de buna

danpopa
    [09.07.14 14:45:07]

@mih77: te nseli foarte tare

la 600 euro/7 nopti nu gasesti ceva mai bun

crede-ma ca de 7 ani merg in Bulgaria si am fost la multe

eu la astera am fost in perioada 20.06 - 06.07.2014

am baut si jb si cinzano si martini, vin la cutie nu beau, bere doar pe plaja

mai era o familie care asteptau la cazare si din prima au zis ca hotelul e de cacao fata de cel de anul trecut ca nu au barul deschis nonstop, desi anul trcut dadusera 1100 euro... nu ma duc sa beau nonstop, dar totusi e bine ca va suparati, mergti la mamaia la anul va rog eu frumos.

eu nu inteleg cum de atata reclama negativa cu bulgaria asta, ba cu hepatita A, ba cu furtul de masini, etc, si totusi, hotelul era 70-80% plin de romani... dar mergeti fratilor in Romania, va rog eu mult

o sa scriu un reviw separat la hotel

[09.07.14 14:50:39]

@danpopa: in primul rand nu e 600 euro si e 800 euro asta asa ca fapt divers

si tot ca si fapt divers cand ti se spune ultra all in ma astept sa primesc ultra all in

asa ca daca tu vrei sa cumperi o masina si o accept fara usi e problema ta

eu cand dau un ban pe care l-am muncit vreau sa primesc ceea ce mi sa promis

valeria2012
    [09.07.14 16:08:12]

Am si eu o intrebare, anul trecut unde ati fost la mare?

[09.07.14 16:46:19]

@valeria2012: nu am fost anul trecut la mare

danpopa
    [09.07.14 17:17:08]

@mih77: eu si pe siteul hotelului si la agentia de unde am cumparat in noiembrie biletele cu 605 euro, scria clar programul meselor, ce cuprinde sistemul UAI, etc... stiam de la inceput de parcarea cu 5 leva, de programul barului, al piscinei, de animatia slaba, de faptul ca nu vorbesc romana desi 8-% sunt romani; stiam de faptul ca scrie peste tot oric in toate limbile in afara de romana, singururl anunt in romana fiind cel in care ni se cere sa nu luam mincare in camera

... deci am stiut pe ce am dat banii, nu am fost surprins de nimic, nici ca dupa 23 barul e cu plata, nici ca nu aveam Jack Daniels, etc.

Daca ai dat 800 euro, intr-adevar la banii astia gaseai ceva mai bun, grifid la 900, un riu, dar eu la 600 euro dubla deluxe am fost foarte multumit

cu respect,

dan

puiutea
    [24.09.14 22:28:12]

Un sfat pentru la anul: ia la rand, dupa harta Nisipurilor, TOATE hotelurile de 4*, vezi ponderea review-urilor bune fata de cele rele si ia acolo bilete!

Bineinteles, daca isi baga "cineva" coada, nimeresti o camera langa niste "consumatori" - de obicei nemti - care iti urla la 3 noaptea, dar, cu 10 euro la receptie, in 9 cazuri din 10, rezolvi!

Am stat la Park Hotel in august, 500 euro, AI, si a fost de vis - parerea mea. Vezi review-ul meu!

Oricum, tot repet : informare, informare, informare! Dar mai e si "cel cu coarne"! Concedii multe si frumoase!

danpopa, mih77, puiutea, valeria2012
    Alte impresii din această RUBRICĂAstera Hotel & Spa Hotel: