ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2014
DIN: deva
ÎNSCRIS: 22.04.14
JUL-2013
2 (ad) AD. + 1 copil COPII -- v: 3,6 ani

Un concediu placut in acest hotel

Am citit alte review-uri negative si, din pacate, nu pot sa le dau dreptate.

Facand comparatie cu alte hoteluri de 4* din Turcia, pot sa spun ca se aproprie in proportie de 80%.

Locatie: daca ai coordonatele GPS ajungi foarte usor. Situat departe de centru si de agitatie, asadar intr-o zona linistita.

Parcarea: mica, contra cost 6 leva/zi (aspect mentionat pe toate site-urile).

Receptia: toate receptionerele cu care noi am interactionat erau tinere, amabile si vorbeau engleza. Cam 2-3 pe schimb.

Internet wireless era in lobby, chiar si pe terasa situata cam la 5 metri de receptie (in functie de gadgetul din dotare).

Camerele: mari, spatioase, cu mocheta pe jos, baia utilata cu tot ceea ce ai nevoie (inclusiv feon), 6 prosoape de 3 dimensiuni diferite; balconul cam mic, totusi incapea un scaun, o masa si un mini suport de rufe.

Curatenie: la noi a fost zilnic aspirat, aranjat paturi (al fetitei era totdeauna decorat cu jucariile ei, pijamalele impachetate frumos), schimbat prosoapele lasate pe jos in baie.

Mancare: Mic dejun: oua gatite in toate felurile, iaurturi, cereale, lapte, paine de vreo 4 feluri, fructe, mezeluri, salate, branzeturi de vreo 5 feluri, ceai, cafea, unt/margarina, gemuri. Singurul minus: cafeaua.

Pranz/cina: foarte diversificata, gustoasa, tocanite, peste gatit in mai multe feluri (intr-o seara a fost rechin), gratare, multe salate, 3 feluri de ciorbe/supe crema, paste, inghetata de vreo 6 feluri, fructe, prajituri/torturi. Inclusiv meniu special pentru copii (legume: baby carrot, broccoli, mazare verde, carne: de pui in forme de animalutze, peste, paste).

La cina trebuia sa ai o anumita tinuta pentru a intra, nu iti dadeau voie in costum de baie sau barbatilor in pantaloni scurti - deasupra genunchilor).

Snack-ul dintre pranz si cina: nu era doar pizza, ci si gratare, mititei, hamburgheri, carnaciori, cartofi prajiti, supe, salate, fructe, cafea, ceai.

Piscina interioara a fost binevenita intr-o zi innorata.

Minusurile ar fi: apa prea rece din toate piscinele, inclusiv din cele pentru copii (noroc ca la receptie era afisata temperatura apei din piscina). Hotelul nefiind situat pe plaja, trebuia sa platesti sezlongurile si umbrelele si sa "sustragi" cocktail-urile de la pool bar pentru a avea la plaja ceva lichide.

Plusuri pentru familii cu copii: topoganele, loc de joaca interior/exterior, echipa de animatie, mini disco de la 8.30, meniu special pt copii, scaune pt bebei la restaurant, patuturi in camera.

Echipa de animatie (tineri toti) antrena si adultii pe parcursul zilei in diferite activitati si concursuri. Seara organizau diferite spectacole, dragutze. Minusul era ca nu interactionau cu publicul.

Bine de stiut: de la receptie pot sa inchiriezi un card pentru poarta din spatele hotelului pentru a nu inconjura tot hotelul atunci cand mergi la plaja. Garantia e de 20 euro, bani care iti vor fi restituiti la plecare. La piscina, de asemenea, obtii un card pentru a inchiria prosoape si, daca nu-l pierzi (cum a facut sotul meu) la plecare ti se restituie garantia.

Mentionez ca am fost tratati la fel ca si celelalte nationalitati. Ba mai mult, melodia hotelului (canatata in fiecare seara la sfarsitul spectacolelor) era o piesa a lui Alex Velea.

In concluzie, am beneficiat aproape de aceleasi servicii ca cele din Turcia la jumatate de bani. Pana la momentul la care am iesit in statiune si ne-am simtit ca in Romania. Dar, fiind vorba despre impresia hotelului, nu conteaza parerea despre statiune.

Recomandam hotelul familiilor cu copii

Trimis de crilodeea in 07.07.14 16:00:04
Validat / Publicat: 07.07.14 17:07:31
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1557 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crilodeea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster20*
[07.07.14 17:07:54]

Bun review de debut!

@crilodeea: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂTiara Beach Hotel (ex Iberostar) :

• pagină generată în 0.034198045730591 sec