ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2014
DIN: Iasi
ÎNSCRIS: 24.07.10
JUL-2014

O iesire reusita cu familia la „Colt De Rai” - Popricani, IS

Prin jurul Iasului sunt cateva baze de agrement superbe in care iti poti petrece o zi cu familia. Am hotarat sa le luam la rand, daca tot nu vom avea concediu vara asta... macar in weekend sa ne mai relaxam si noi.

Am ales "Colt de Rai" pt prima iesire, ca are si piscina si simteam nevoia sa ne balacim putin. Ne-am simtit excelent si am zis ca merita sa aiba un review aici sa stie lumea de el. E ceva de mers pana acolo - e la 10 km de Iasi in localitatea Popricani, cum intri in localitate pe dreapta vezi indicatorul.

E un domeniu mare, cu livada, multe flori, animalute, un lac cu peste pt amatorii de pescuit, restaurant si piscina. Pe viitor vor sa faca si o pensiune sa ofere cazare (era inceputa). Nu te costa nimic daca vrei doar sa te plimbi si sa vizitezi animalutele. Intrarea la piscina costa 20 ron/pers, inclusiv pt copii (al meu are 2 ani si am platit si pt el), la barul de la piscina si la restaurant preturile sunt normale, ca la orice terasa...

E bine sa faci rezervare la nr de telefon de pe site pt sezlonguri (noi am sunat chiar in dimineata respectiva si am mai gasit, dar cand am ajuns erau cam toate ocupate/rezervate).

Daca vrei sa calaresti trebuie de asemenea sa suni sa te programezi.

Zona este superba, nu am reusit noi sa fotografiem chiar tot fiind cu piciu' dupa noi, dar cred ca merita sa dai o fuga sa te relaxezi. Nu prea este umbra, fiind mai mult copaci/pomi mici, asta ar fi singurul inconvenient.

Mi-a placut insa ideea, cum e amenajat, a fost gandit ca un loc de relaxare unde poti merge si sa te distrezi dar si sa te relaxezi, sa citesti o carte, sa asculti pasarele... etc. E chiar frumos, iar amabilitatea gazdelor, atat la restaurant cat si la piscina contribuie din plin la starea de bine.

Cu siguranta vom mai merge in acest colt de rai.

Trimis de annaga in 07.07.14 09:32:59
Validat / Publicat: 07.07.14 12:44:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în IAȘI.

VIZUALIZĂRI: 8698 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (annaga); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.07.14 12:44:01]

Foarte bună recomandarea.

Mutat la rubrica "Descoperă Iașul şi împrejurimile" (deja existentă pe sait); şters rubrica dublură creată de autor

raly
[22.07.14 12:29:15]

Sa va fie de bine iesirea si la cat mai multe! Se pare ca-i place piticului la apa!

Popricani
[22.07.16 20:40:04]

Stie cineva cand va putea fi folosita efectiv reteaua de apa din satul nou Vanatori, comuna Popricani si daca trebuie facute ceva formalitati pentru aducerea apei in locuinte?

[01.12.19 15:32:25]

Mutat în rubrica "Zone de agrement în Iași și împejurimi, IAȘI" (nou-creată pe sait)

Popricani, raly
Alte impresii din această RUBRICĂZone de agrement în Iași și împrejurimi:

• pagină generată în 0.045062065124512 sec