Royal Holiday Palace

JUN-2014
REGIM MASĂ uai
+ COPII: 2 -- varsta: 3 si 6 ani

Minunat

Am ajuns la hotel un pic nostalgic, pentru ca eu as fi vrut sa ma intorc la royal wings.

Cazarea este excelenta, totul este minunat. Hotelul este pe acelasi calapod cu RW, dar se vede ca este nou construit.

Camerele sunt f mari si incapatoare, totul este excelent.

La plaja sunt suficiente locuri, singura observatie ar fi ca pietricelele de pe mal ar trebui curatate mai des de pe nisip - nu incurca foarte tare, dar...

Mancarea este foarte buna, variata, trebuie intr-adevar sa fi super-pretentios sa nu gasesti nimic (pentru asta exista alte hoteluri la alte preturi).

Recomand hotelul indeosebi pentru familii cu copii - acestia nu au cum sa se plictiseasca.

Impresii încărcate de dunn2dunn in 07.07.2014 07:51:43

Validat / Publicat: 07.07.14 10:47:22

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: royal wings, delphin imperial

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (dunn2dunn); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2

[07.07.14 12:36:39]

[07.07.14 12:39:09]

@webmasterX: este ok

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[07.07.14 17:58:22]

@dunn2dunn:

Ai avut probleme cu HGS-ul? Ți-au mai apărut amenzile?

[08.07.14 07:24:46]

@nicole33: Cu aprox 1 luna inainte de a pleca in Turcia am scanat chitanta de anul trecut si am trimis mail la hgs@kgm. gov. tr in care explicam ce apare pe cont (asta dupa ce am incercat prin ambasada din Ankara si prin niste cunostinte turce) si in 3 zile s-a rezolvat in sensul ca mi-au sters amenzile si mai aveam si 9 lire pe cont.

Asa ca la Edirne, inainte de bariere, am alimentat contul hgs cu 20 lire si a fost suficient.

Acum este ok.

- tene
[16.07.14 11:50:31]

Buna ziua,

Pe data de 07.08 voi merge si eu la Royal Holiday, si la fel ca si dvs si eu sunt un pic nostalgic dupa ce anul trecut am mers la Royal wings, dar dupa ce am vazut in vizita pe care am facut-o anul trecut la Royal Holiday ma impresionat foarte tare hotelul si anul acesta ne am hotarat sa mergem la Royal Holiday! As dori sa-mi spuneti si mie care sunt diferentele intre aceste doua hoteluri mai ales ca a-ti avut ocazia sa stati la amandoua, mai amanuntit dk se poate :) Va multumesc mult!

[16.07.14 12:22:23]

@tene: nu prea sunt diferente; camerele arata mai bine si sunt mai mari, dar era de asteptat; echipa de animatie este un pic mai slabuta, dar in unele seri ii veti vedea si pe cei de la rw. mancarea este ok, la fel ca la rw. daca mergeti cu masina o sa o parcati la soare - rhp nu are parcare amenajata si nici acoperita. ca o recomandare - la plaja, foloseste sezlongurile de pe partea dreapta, chiar daca vederea este obturata de baldachine. pe partea cealalta intrarea in mare este mult mai abrupta. daca stati la piscina, alegeti sa stati sub toboganele mari - este umbra si nu arde soarele asa tare.

- tene
[16.07.14 12:55:11]

@dunn2dunn: Iti multumesc mult ptr raspuns, nu merg k masina deci parcare nu ma intereseaza! as vrea sa mai stiu dk direct pe ponton exista bar (la RW nu exista :) si dk exista baldachine acestea sunt contracost sau gratuite?

[16.07.14 12:58:28]

@tene: barul, spre deosebire de rw, este pe ponton iar baldachinele sunt contracost.

- adrianstefan
[14.11.14 20:38:37]

@dunn2dunn - in ce perioada ati fost si unde ati gasit pretul asta va multumesc ma intereseaza si pe mine pentru vara viitoare,

[14.11.14 22:23:04]

Perioda potrivita este la sfarsitul lunii iunie si atunci am fost si noi. [***]

[14.11.14 22:42:44]

@dunn2dunn - ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Puteți trimite, în schimb, aceste informații prin intermediul mesajelor personale (pe privat) - click pe numele utilizatorului, apoi, în fereastra nou-deschisă, pe linkul "Trimite mesaj pers".

Publicitate    [27.06.19 02:13:36]