ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2014
ÎNSCRIS: 09.06.14
JUN-2014

Teapa

Am rezervat la acasta locatie sejurul cu 2 luni inainte

Am trimis avans, am corespondat pe mail, am vorbit la telefon si tot teapa a fost

Am ajuns in ziua stabilita si am avut surpriza ca doamna Eleni sa ne spuna senina ca s-au facut 2 greseli

1. Nu ne-a rerezervat camera la stefania ci la stefania 2

2. Camera la stefania2 era disponibila din ziua urmatoare

Ne-a oferit o cazare de o noapte in alta parte, acel loc fiind o mizerie

La rugamintile noastre de a ne arata camera de la stefania2, unde urma sa stam dupa prima noapte ne-a spus senina ca nu poate. SA INTRAM PE NET SA O VEDEM NOI!!!

Ne-a returnat avansul si am gasit singuri cazare la hotel AEGLI, pe care il recomand din toate punctele de vedere.

Sfatul meu: doamna Eleni este o tepara si ce discutati cu ea inainte nu aree nicio valoare

Dar tot raul spre bine, este foarte frumos la AEGLI

Trimis de calator2014 in 06.07.14 21:17:49
Validat / Publicat: 06.07.14 23:12:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 4297 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (calator2014); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[06.07.14 22:12:23]

Articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi fost cazați efectiv la această unitate.

IMPORTANT: rog trimite-ne copii după conversaţia de rezervare (avută pe mail, din câte înţeleg), precum şi orice alte posibile eventuale documente doveditoare (copii electronice = scanări etc)

După primirea şi verificarea dovezilor, hotelul va fi inclus pe "Lista Neagră AmFostAcolo a unităţilor care nu respectă rezervările"

[10.07.14 22:19:30]

Am primit dovezile (schimbul de mesaje ref la rezervare, inclusiv confirmările din partea proprietarei; ultima confirmare: 2014-06-21 13:46)

- Unitatea a fost inclusă pe Lista Neagră AmFostAcolo - unităţi care nu respectă rezervările (va fi afişată până în: 06.07.15)

- proprietara a fost înştiinţată prin email. A fost invitată să-şi scrie propriul punct de vedere ref. la cele întâmplate - aici, pe acest fir de discuţie

adrian_Galati
[13.07.14 17:17:38]

@calator2014: Salut, tin sa te contrazic eu ma duc de aproximativ 2 ani in acea locatie si nu am avut nici o problema (de la primul e-mail trimis in 2012 am primit un raspuns prompt si clar, am trimis si avansul fara probleme fara sa stiu cine este la capatul liniei), cat despre sefii locatiei sunt foarte primitori te intreaba zilnic daca ai nevoie de ceva, e posibil sa fi fost vreo neintelegere pe e-mail. Cat despre TEAPA cred ca ar fi fost doar daca nu gaseai locatia in Skala Potamia si era doar pe Site cum au patit multi din Romania. Presupun ca si alti colegi care au fost in acea locatie au cate ceva frumos de spus.

[13.07.14 17:24:24]

@adrian_Galati:

Salut, tin sa te contrazic eu ma duc de aproximativ 2 ani in acea locatie si nu am avut nici o problema...

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

calator2014AUTOR REVIEW
[13.07.14 18:05:27]

@adrian_Galati: buna ziua

Am spus eu ceva rau referitor la locatie?

Teapa se referea la faptul ca nu a fost respectata rezervarea. Cred ca la acest capitol nu ma puteti contazice.

Cazare am gasit, la hotel AEGLI pe care il recomand, dar la pret dublu. Nu prea erau locuri disponibile pentru 8 nopti legate. Si am alergat 3 ore pentru ea. Daca aveam un buget extrem de calculat, la limita, trebuia sa renunt la cateva zile de vacanta. Era corect?

[13.07.14 18:17:23]

@calator2014:

Cazare am gasit, la hotel AEGLI pe care il recomand,

StefaniaStudios
[13.07.14 20:59:50]

Hello to everyone, i want to tell my opinion to this story because i receive an email for that review.

So, i am first of all the owner of STUDIOS STEFANIA and STUDIOS STEFANIA2, as we all the humans we make suddenly mistakes, i make also a mistake with the resarvation of this Sir.

I found his a solution i PAY for this room but he didnt want to stay there. I apologize to him hundrend times but he was screaming in the middle of the road to me and he didnt appriciate that Iam a WOMAN and a MOTHER. I make this gorgeous mistake finally but i give back the deposit so im not TEAPA. (I try to repair the mistake but Sir didnt accepted.) He wants to wake up the people that they stayed in the room to STUDIOS STEFANIA2 but it was 15.00 o clock in the afternoom and i couldnt do it. I want to tell to this Sir that im really sorry about this was happend and the next time i suggest him to be more polite and kind with people and especially with women.

Thank you very much,

Best Regards

Eleni!

Traducere/Translation

Salutare tuturor, aș dori să vă spun și punctul meu de vedere în acest caz, pentru că am primit un e-mail despre acest review. [de Admin, n.red]

Deci, înainte de toate,sunt proprietara de la Studios Stefania și Studios Stefania 2, și - cum suntem oameni - mai facem câteodată greșeli, așa cum am făcut eu cu rezervarea acestui Domn.

I-am găsit o soluție - am plătit pentru această cameră dar nu a vrut să stea acolo.

Mi-am cerut scuze de sute de ori, dar a strigat la mine din mijlocul drumului, fără a ține cont de faptul că sunt Femeie și Mamă.

Am făcut această mare greșeală, dar în final i-am dat banii de avans înapoi, deci nu sunt Țepară. (Am încercat să repar greșeala dar Domnul nu a acceptat).

Dânsul dorea să trezească oamenii care stăteau în camera de la Studios Stefania 2, dar era ora 15 după amiază și eu nu am putut să fac asta.

Aș vrea să-i spun acestui Domn că-mi pare foarte rău de ceea ce s-a întâmplat și data viitoare să fie mai politicos și drăguț cu oamenii, în special cu femeile.

Vă mulțumesc foarte mult, salutări.

Eleni

NB StefaniaStudios este (sau a fost) reprezentant al unității
RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][7 voturi]
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
adri-nico
[03.08.14 18:36:29]

cea mai tare faza e aia cu "Publicitate"

Pentru autorul acestui articol, totul e bine cind se termina cu bine!

nosferatoo
[11.08.14 09:01:58]

Calitatile de "mama" si "femeie" nu au nici o treaba atunci cand vine vorba despre respectarea obligatiilor contractuale asumate si (ulterior) recunoscute. Daca ati platit mai mult la noul loc de cazare gasit, ati putea sa va ganditi sa-i solicitati patroanei, in instanta, diferenta de pret si despagubiri pentru deranj.

DinuP
[11.04.15 16:50:41]

@calator2014 - Imi pare rau pentru ce ati patit, noi am fost acolo in perioada 1-11 septembrie 2014, rezervarea am facut-o pe Booking, am platit prin WU un avans, 130Euro parca, si am primit confirmarea dupa aproape o luna, dar nu am avut nicio problema odata ajunsi acolo (Stefania1). Eleni mi s-a parut relativ OK, insa cred ca e posibil sa fi facut o gresala, asa cum sustine. Totusi, am gasit-o mai greu pe Eleni cand am ajuns, ne-a dus sa ne arate camera, dar am avut o surpriza: nu fusese curatata dupa ce plecasera ce de dinaintea noastra. Am convenit sa mergem in Panagia sa mancam, timp in care s-a facut curat in camera. Curatenia, ulterior s-a facut mediocru.Oricum, cazarea acolo nu a fost grozava, mult zgomot, destul de dificil cu parcatul masinii si peretii din carton, auzeai si cea mai mica miscare facuta de vecini, nu ati pierdut mare lucru, in afara de banii cheltuiti in plus pe cazarea la Aegli.

Am patit ceva oarecum similar, in Vourvourou, in 2011, in sensul ca discutasem pe mail cu gazda, platisem avans, iar cu 2-3 saptamani inainte, le cerusem acordul de a ajunge cu o zi mai devreme, si au acceptat, camera fiind libera. Din cauza unor probleme cu masina, cu GPS-ul si cu orientarea, am ajuns acolo la 03:30 in ziua convenita initial si ma gandeam ca voi plati degeaba o zi de cazare, dar supriza a fost cand mi-au venit cu mailurile printate, dar doar cele initiale, nu recunosteau ca au accceptat devansarea cu o zi. Evident, am renuntat la a mai comenta, desi puteam sa le arat tot lantul de e-mailuri, din moment ce nu am avut nimic de pierdut (in afara de cele 24 de ore cat ne-au fost necesare sa ajungem acolo, plus inca 4 ore pana s-au trezit si am avut cu cine sa vorbim).

[11.04.15 16:56:54]

@DinuP - ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

DinuP
[11.04.15 22:06:50]

@webmasterX - L-am trimis, asteapta validarea!

adri-nico, adrian_Galati, adrianaglogo, calator2014, DinuP, nosferatoo, StefaniaStudios
Alte impresii din această RUBRICĂStefania Studios: