Complexul Militar Sinaia

DIN braila
înscris/ă în 06.07.14
JUN-2014

O alegere foarte buna pentru orice famile

Am fost recent la Complexul militar Sinaia, pentru prima data desi auzisem de el. Este un loc extraordinar, foarte bun pentru pentru relaxare.

Complexul este pe strada Cazarmii, se ajunge destul de usor si este in apropierea principalelor obicetive turistice din Sinaia: Manastirea si Palatul Peles. Locatia este in padure, are teren de fotbal, tenis, 2 parcari, foarte curat si frumos amenajat.

Dispune de restaurant unde preturile sunt fff mici. 2 persoane pot manca felul 1 si 2 cu 25-28 lei. (o portie de supa/ciorba este 2-3 lei, ceafa de porc la gratar/piept de pui 4-5 lei, o portie de cartofi 2-3 lei). Bauturile au de asemenea preturi avantajoase. pesonalul este foarte amabil.

Camerele foarte curate.

Recomand cu incredere!

Impresii încărcate de ionelasicristi in 06.07.2014 12:32:58

Validat / Publicat: 06.07.14 17:33:53

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ionelasicristi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 7 voturi) nota2

[06.07.14 17:33:47]

@ionelasicristi: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- ela75
[06.07.14 18:50:49]

Poate merge oricine sau doar cadrele militare?

- istratescu
[06.07.14 19:19:25]

bun ne spui si noua conditiile in care te poti caza, adica orice muritor de rand, doar MAPn-eul sau si MI-ul?

- nicole33
[06.07.14 22:05:48]

@ionelasicristi:

O alegere foarte buna pentru orice famile

Impresiile sunt ok, însă titlul review-ului nu reflectă realitatea.

Corect ar fi fost să spui:

„O alegere foarte buna DOAR pentru unele familii”,

puține raportat la populația României, în condițiile în care te referi la un complex cu CIRCUIT ÎNCHIS.

Cu sau fără aceste recomandări, sunt convinsă de faptul că aceia care au acces au fost și vor mai merge, ceilalți se vor mulțumi să suspine și atât.

L.E. Se pare că adevărul deranjează.

- Dragos CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[06.07.14 23:59:22]

@nicole33: ai dreptate doar parțial: cazarea într-adevăr e rezervată doar cadrelor armatei, dar la restaurant chiar poate intra oricine. Prețul e puțin mai mare pentru cei care nu au „carnet de serviciu”, dar oricum modestă în comparație cu alte locante din zonă. Și mâncarea e chiar bună.

- Mari_t
[06.08.14 20:25:02]

@ionelasicristi: Daca va citeam recenzia anul trecut, as fi fost cu totul de acord cu dvs. dar anul acesta am fost foarte dezamagita. Am servit pranzul aici timp de cinci zile si la fiecare nota de plata am fost taxata in plus cu o suma care mi se pretindea verbal, alta decat cea inscrisa pe bon, pe motiv ca nu aveam tichete. Deasemenea, pe fiecare nota aveam in plus chifle sau cate o salata pe care nu o comandasem. In ultima zi, o doamna chelner, pe nume Laura, mi-a intins o nota care avea valoarea de 15 lei (cu 2 portii de felul 2), in care erau incluse nelipsitele chifle (2,6 lei) necomandate, si mi-a cerut suma de 27 lei, suma pe care am rotunjit-o din obisnuinta de a lasa bacsis. Abia la pensiune am analizat valorile de pe nota si mi-am dat seama ca o treime din suma platita de mine a fost predata iar doua treimi au intrat in buzunarul acestei doamne... Ma intreb, ce ii indreptateste pe acesti oameni sa ne fure atat de grosolan? Am convingerea ca este un obicei frecvent iar oamenii din cauza preturi de aici, trec cu vederea "greselile" acestor indivizi.

- ionelasicristi
[07.08.14 18:48:29]

@Mari_t: Buna seara. Imi pare rau ca ati avut o astfel de experienta, neplacuta intr-adevar. Stiu ca sunt taxati cu 15%in plus clientii care nu au legitimatia de cadru militar (sotul meu a avut) deci nu stiu daca aceasta suma apare sau nu pe bon. Normal ar fi sa da. Cat despre ”umflarea” notei de plata... noi am verificat de cele mai multe ori sa vedem daca e ok... si a fost. Preturile din meniu erau si cele care apareau pe bon. Nu stiu daca trateaza diferentiat clientii cadre militare de cei care nu sunt. Daca e asa foarte urat din partea lor. Clientii sunt clienti. Si cat am stat noi erau multi din afara complexului care veneau doar sa serveasca masa. Si daca veneau zilnic... probabil au fost multumiti. Cu siguranta parerea dvs va folosi altor persoane.

- savin512
[23.05.15 17:08:30]

@Dragos - Ce-i drept nu am poposit decat o singura data la insistenta unor colegi. Preturile sunt intr-adevar foarte mici insa si calitatea preparatelor este pe masura. Ciorba de burta de exemplu era ajustata din plin cu faina gustul fiind mai apropiat de cel de ciulama decat de cel al burtii de vaca, iat ospatarita a adunat, din greseala, fireste;), si numarul mesei la nota de plata. Probabil ca se foloseste o dubla masura, noi cei fara privilegiul unor epoleti fiind net dezavantajati. Personal recomand acest restaurant NUMAI celor cu bani putini care s-au saturat de covrigi.

- subofiter
[18.12.15 21:25:22]

@ionelasicristi - Numele meu este, c.t., locuiesc cu sotia in constanta, doresc sa inchiriez o camera la ,,complexul furnica din sinaia ,,in perioada 02 -06.01.2016. Va rog daca se poate, am fost militar o viata intreaga si nu am fost cazat intr-un coplex militar niciodata, acum sunt pensionar, pot fi contactat prin mesaj privat (by wm) . va multumesc.

[18.12.15 21:37:04]

@subofiter -

Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

Pentru a transmite un mesaj personal: click pe numele utilizatorului, apoi - în fereastra nou-deschisă - pe linkul "trimite mesaj pers".

- gdanutza
[25.04.18 17:03:18]

Niste poze din camere aveti. Vreau si eu sa merg.