ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2014
DIN: cluj napoca
ÎNSCRIS: 03.07.14
JUN-2014

Grand Viking Hotel Kemer

De abia m-am intors impreuna cu sotia din Kemer si doresc sa va impartasesc cateva impresii despre sejurul nostru pe care sper ca unii dintre voi le veti considera utile.

Ne-am cazat la Grand Viking Hotel Kemer 4 * (de fapt) 3+ acum la sfarsitul lunii iunie si am fost multumit de alegerea facuta, dar nu in totalitate, concret, hotelul este ok daca nu ai asteptari mari, camerele curate, piscina curata si mare, topogan cu apa, all inclusive, bauturi locale alcoolice si nonalcoolice la discretie, mancarea nu foarte variata si destul de condimentata (daca esti la regim sau alergic ai o problema deoarece nu sunt etichete cu ceea ce mananci), oricum nu mori de foame, dimpotriva pui ceva kilograme daca nu esti atent.

Din ce citisem pe net inainte de alegerea hotelului am vazut ca acesta este frecventat de catre vestici, dar din pacate la fata locului am intalnit cam 50-60 % rusi, neciopliti, increzuti, unii betivi si doar restul erau vestici. Daca nu le dai importanta rusilor si ii ignori vei avea o vacanta ok, in schimb in oras peste tot se vorbeste rusa si mai rar engleza (inclusiv la hotel).

Kemer este un oras cu 40000 locuitori, dragut, iar hotelul este situat intr-o zona marginasa, relativ noua la aprox. 10-15 min. de centru mers pe jos. poti face cumparaturi de toate felurile cu conditia sa nu pui botul si sa negociezi fiecare banut.

Exista transport asigurat de catre hotel catre centru seara si catre plaja toata ziua gratis.

Plaja, aici sunt doua, una cu pietris mare aproape de zona centrala nasoala, iar a doua langa port (marina) unde si hotelul are sezlonguri gratis pentru clienti cu nisip si foarte putine pietre pe malul marii, apa curata, se poate face parasailing, schi nautic, excursii in imprejurimi cu vase locale.

Inainte de a accepta oferta unei agentii pentru orice, verificati si la alte agentii daca pretul si ceea ce vi se ofera este ok pentru voi, noi am gresit cu hamamul si de aceea este bine sa faceti comparatii.

Transferul de la aeroportul din Antalya se face in 1 ora si pentru cei interesati sa viziteze individual Antalya, exista de la sfarsitul lui iunie o cursa dus-intors pe mare la pretul de 10 lire turcesti/persoana (3,3 euro) catre Antalya si porneste din portul Kemer pana la portul din orasul vechi Kaleici (super, de vizitat), caldura mare 35 grade la ora 22, dar camerele au aer conditionat si barul de la piscina sta deschis pana la 23, seri cu specific turcesc, se poate dansa sau merge in cluburi.

Am mai fost in Turcia de 2 ori, in Kusadasi si Alanya si pot face comparatii, fiecare dintre ele mi-au placut cu plusuri si minusuri, dar aceasta a fost o experienta placuta poate si pentru ca ai munte si mare, istorie si traditii si nu in ultimul rand VACANTAAAA.

Poze nu cred ca voi pune, sunt personale, va las pe voi sa descoperiti. Succes.

Trimis de cosmin09 in 03.07.14 21:53:02
Validat / Publicat: 04.07.14 03:57:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 3961 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cosmin09); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P07 aceeasi plaja
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[04.07.14 03:56:54]

@cosmin09: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Grand Viking Hotel" (deja existentă pe sait)

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE a fost nedisponibilă pentru notare.

Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazare - folosind linkul EDIT IMPRESII (afișat cu roșu mai sus, disponibil până la publicare).

După publicare, poți scrie eventual notele de la CAZARE sub formă de ECOU, le vom adăuga noi în caseta tehnică.

[04.07.14 03:59:03]

@cosmin09:

Poze nu cred ca voi pune, sunt personale, va las pe voi sa descoperiti.

Poate reuşeşti totuşi să găseşti câteva publicabile...

Nu avem deloc (încă) poze de la acest hotel şi, sunt convins, i-ar ajuta mult pe cei acre se documentează înspre o eventuală alegere a acestei destinaţii, pentru vacanţa lor...

beberadutoiu*
    [22.07.16 02:44:39]

@webmasterX - A trecut ceva timp de cand n-am vrut sa-mi scriu impresii si recomandari pe acest site! Totusi datorita lui cosmin 09 am de gand in acest an cand vom reveni din Kusadasi si Antalya, hotel Grand Viking sa-mi public impresiile si postez poze cu acest hotel. Mentionez ca anul acesta mi-a fost de mare ajutor in decizia mea de a alege acest sejur. Ii multumesc ff mult!

beberadutoiu*

• pagină generată în 0.041981935501099 sec