ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.07.2014
ÎNSCRIS: 01.02.11
JUN-2014

Hotel pt cei fara pretentii, conform 2 stele

Daca nu sunteti pretentiosi, acest hotel de 2 stele este chiar o alegere buna ca si locatie. Lasand la o parte sistemul de demipensiune care este unul tip meniu la alegere pt cina, compus din 2 feluri de mancare si micul dejun repetitiv si destul de usor (oua fierte, un fel de unt light, ceai, cafea slaba, gem, nutela, chec, si cereale cu lapte, iaurt, plus o felie de sunca si una de cascaval pt o persoana, suc de portocale cred ca indoit bine, niste prune uscate sau curmale), pot spune ca in rest este acceptabil spre bine, luand in cosiderare pozitia acestuia, f. aproape de plaja (15m), curatenie in camere zilnic, schimbat lenjeria la 3 zile, AC, functional, minifrigider.

. Daca serviti pranzul la restaurantul hotelului beneficiati de reducere de 10%. Apa este gratuita. Mancarea este foarte gustoasa.

Ca minusuri--baia mica, spre foarte mica, ar trebui un pic mai multa igiena la micul dejun, ma refer la vesela, mese, scarile de acces catre etaje sunt inguste, dificil de urcat cu bagaje voluminoase.

Nu va asteptati la portii de mancare foarte mari, totusi sunt destul de potrivite.

In rest pot spune ca este ok. Eu am stat la camera 301, ultimul etaj, vedere spre Muntele Athos.

Tot ce am scris mai sus sunt observatiile mele personale in urma unui sejur de 6 nopti, cu DP, la acest hotel in luna iunie 2014.

Plaja este buna, nu este aglomerata, intrare ok in apa in unele locuri, in altele direct pe platforma sau pietre. Sezlonguri contra consumatie dela minim 5 euro pe set. (2 sezlonguri si o umbrela)...

Pt alte informatii va astept cu drag.

Trimis de mikulis in 02.07.14 20:29:18
Validat / Publicat: 02.07.14 23:18:11
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Sithonia, Khalithea

VIZUALIZĂRI: 2265 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mikulis); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[02.07.14 23:17:38]

[03.07.14 18:46:16]

@webmasterX: Cum privesti imaginea se vede un drum care este in curba, acel drum coboara din drumul principal in Pefkari. Daca maresti la max ai sa vezi un mic drum care se desprinde din el si duce intr-o parcare (se vad masini). Tot in imagine, langa parcare se vede un patrat alb, este copertina dela terasa hotelului si langa aceasta se mai vad 2 patrate de culoare rosiatica, cea mai din spate, de sus este acoperisul hotelului iar cea mai apropiata de drum apartine de hotelul Akti. Sper ca am descris destul de bine. Hotelul se afla chiar la intrare in Pefkari, pe partea stanga, nu ai cum sa-l ratezi, in fata lui se afla terasa restaurant a hotelului Akti, iar putin in dreapta cum privesti spre mare se afla un loc de joaca pt copii.

Pozitia indicata pe harta corespunde cu o abatere de maxim 10 m.

[03.07.14 18:57:23]

@webmasterX: Hotelul se afla la ora 13 fata de punctul rosu indicat, practic este prima cladire de pe partea stanga cum intri in Pefkari, urmeaza Akti, vecinul, si Karani si tot asa. Toata statiunea are in lungime maxim 300m.

sosso
    [17.07.14 00:41:32]

Salut, văd poze făcute în 26 iunie... Eu am ajuns acolo duminică 29 iunie pe la ora14. Stelios mi-a dat 3 chei să-mi aleg camera, printre care şi cheia de la 301, deci tu plecasei. Am ratat şansa de a fi stat în aceeaşi cameră, deoarece am ales 306...

[17.07.14 17:28:04]

@sosso: Salut! Si? cum a fost camera 306? Ai fost multumit de hotel pt banii pe care i-ai dat?

sosso
    [18.07.14 19:24:51]

@mikulis: per ansamblu a fost ok, voi posta şi eu câteva impresii. Eu am făcut rezervarea discutând direct cu Stelios şi am plătit 65 EUR pe zi, cu demipensiune.

M-a tras în piept, că la banii ăştia trebuia sa primesc un apartament cu 2 camere... Dar am depăşit momentul fãrã nervi, ca sã nu-mi stric vacanța.

Tu cât ai platit? Ai rezervat prin agentie sau direct?

[09.03.15 22:00:14]

@sosso - direct la el, dar l-am batut la cap si mai stiu si ceva greaca... scuze ca am raspuns abia acum, dar asa e frumos.

mikulis, sosso
    Alte impresii din această RUBRICĂEsperia Hotel [Pefkari]: