ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.11.2009
DIN: Maramures-Cluj-Bucuresti
ÎNSCRIS: 04.07.09
JAN-2007

4 stele imbatranite

Acum doi ani am mers la Viena cu gandul sa petrec doua zile prin celebrul orasel de outleturi, Parndorf, la cumparaturi. Am ales acest hotel de 4 stele tocmai pentru ca se afla in apropierea Garii de Sud din Viena (de unde se pleaca spre Parndorf). Desi pozele de pe internet sunt tare frumoase, inca de la intrare am simtit ca hotelul nu prea isi merita cele 4 stele. Mie totul mi se parea putin cam invechit, aveam asteptari mai mari de la un hotel de 4 stele. Inteleg ca si camerele sunt pe diferite categorii, si vad pe net poze frumoase din apartamente, dar cea in care am stat noi, standard, nu cred ca merita mai mult de 3.

Micul dejun a fost ok, fara sa exceleze la ceva dar, e adevarat, si fara sa ne dezamageasca. Asta e unul din avantajele hotelurilor de 4 stele: faptul ca la micul dejun servesc obligatoriu si mancare calda, si atunci automat oferta e mai diversificata.

Recomand asadar hotelul celor care au treaba in zona garii de sud sau care doresc sa ajunga la Parndorf mai usor. Altfel, un hotel de 3 stele in partea turistica a Vienei e mult mai ok (si probabil la acelasi pret).

Trimis de lizuk in 12.11.09 14:49:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în AUSTRIA.

VIZUALIZĂRI: 1606 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lizuk); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 51.00 EUR pe cameră

dandy_pete*
    [13.11.09 15:02:36]

Ceva poze de-ale tale din care sa reiasa cele 4* imbatranite?

[13.11.09 19:27:12]

Chiar m-am uitat inainte de a scrie review-ul daca am poze si am gasit doar imagini din Parndorf. Asta fusese scopul vizitei mele la Viena, de acea data. Si oricum de obicei nu fac poze cu camerele de hotel. Probabil de acum, ca stiu ca voi scrie pe site despre hoteluri, voi incerca sa tin cont si de acest aspect.

[30.12.09 17:54:22]

am pus eu poze!!! mie nu mi s-au parut invechite stelele!! cine stie, poate la dvoastra in orasul in care locuiti asa arata 4 stele invechite!!

[30.12.09 21:04:31]

aanaxor01: discutiile in contradictoriu sunt binevenite pe site, pot contribui in mod clar la o mai buna cunoastere. Important e insa si modul in care se duc aceste discutii - afirmatii precum cele din ultima parte a ecoului anterior nu sunt tolerate pe site. Considera-te te rog avertizat/a, o eventuala recidiva va fi tratata mai aspru.

[30.12.09 23:48:08]

nu cred ca am jignit pe cineva... si nu e dragutz sa ameninti... pana la urma urmei e un site de informare turistica... chiar nu inteleg cu ce am deranjat, dar in fine... cum se spune... sunt la tine acasa, numai ca mi-ai lasat un gust amar si nu o sa mai intru pe aici... nu am nevoie de observatii

[30.12.09 23:52:37]

Nu te-am amenintat, lol, ti-am comunicat care sunt regulile acestei comunitati, stabilite de mine. Nu sunt, crede-ma, altele decat cele ale oricarei comunitati in care bunul simt primeaza.

Daca nu-ti convin aceste reguli si in particular impunerea lor de catre mine, te poti retrage linsitit/a.

[30.12.09 23:54:53]

am trait o vreme in comunism... si atunci ni se spunea ce sa spunem si ce sa nu spunem, cam asa si tu

o seara buna si fi convins ca o sa ma retrag

[30.12.09 23:58:53]

aanaxor - am 43 de ani si am trait probabil mai mult decat tine in comunism.

Ca sa intelegi mai bine ce am incercat sa spun mai sus, imi permit sa te parafrazez: probabil in orasul in care traiesti tu e considerat de bun simt sa ataci PERSOANA care emite anumite pareri, si nu parerile in sine. Ei bine, pe acest site NU ESTE.

Drum bun and take care.

[31.12.09 00:00:32]

Observ ca ati stat in acest hotel la doi ani dupa ce am fost eu cazata aici. Va ganditi ca poate a fost renovat? sau macar "cosmetizat"? Altfel, doamna, locuiesc in Bucuresti - ca dvs, de altfel - si nu stiu cum arata 4 stele pe aici, dar stiu ca am mai stat prin alte tari la 4 stele si pot face cat de cat diferenta... Or fi si la Prinz Eugen camere mai bune, dar ce am avut noi nu a fost de 4 stele. Si nici mosul ala uracios de la receptia aia la fel de batrana nu-mi inspira ca sunt la 4 stele.

Altfel, ce sa zic, felicitari pentru imagini, foarte relevante... Sunt foarte convingatoare pentru cine n-a ajuns pe aici. Numai ca n-am vazut nici una din camere. Gresesc?

[31.12.09 00:06:53]

dragutz... sterge te rog comentariile mele, fa-mi si mie o palacere in seara asta... ai putea sa nu mai folosesti majuscule? inteleg destul de bine si fara sa le folosesti... si multumesc ptr lectia de bun simt care mi-ai dat-o... foarte dragutz din partea ta a te ocupi si cu asa ceva... inca odata mii de multumiri

[31.12.09 00:07:41]

of Doamne , s-au pus doi barbati pe mine lol

[31.12.09 00:13:07]

Lizuk (lizuca) va suna a nume de barbat? daca e asa, inteleg de ce le vedem pe toate pe dos...

Si uite asa, cu atatea commenturi pe care lumea le va gasi pe site, review-ul despre acest hotel va avea noi cititori, din care poate unul-doi vor fi curiosi si vor vrea sa verifice la fata locului care din impresiile postate - a mea sau a dvs? - e adevarata? si asa isi mai castiga aia un client... departe de intentia mea initiala

[31.12.09 00:13:39]

Te asigur ca-mi pare sincer rau cand TREBUIE sa dau aceste "lectii" (personal le consider doar simple indrumari scrise cu atat tact cu cat sunt eu in stare), anaxor.

Tin insa foarte mult la respectarea acestor reguli pe al meu site, asa ca... daca-i musai, cu placere.

Dupa cum vezi, nu ti-am respectat rugamintea de a nu scrie cu majuscule. Poate e vorba despre dezavantajul exprimarii in scris versus cea vorbita, dar nu sunt deloc sigur ca intelegi lucrurile cu adevarat importante (pe care le-am subliniat folosind majuscule)...

[31.12.09 00:17:29]

orgolii mari!!! nu stiu cum sa-mi sterg contul acesta si tot ce am postat pe al dvoastra site. Daca aveti bunavinta va rog sa mi le stergeti pe toate. Nu meriti osteneala mea. o seara buna si astept sa-mi stergeti tot ce am postat aici si sa-mi stergeti si contul

[31.12.09 00:20:46]

Imi este imposibil sa-ti indeplinesc dorinta.

Sorry, nu am ceva particular/personal cu tine -- e raspunsul standard furnizat ORICAREI astfel de cereri.

rdruta
    [05.08.10 17:27:48]

Pacat ca se ajunge la astfel de discutii, foarte util postul, multumim Lizuk.

Am impresia ca se acorda mult prea usor aceste stele unor hoteluri din Vienna. Si noi am patit-o la fel ,acum 2 ani, cu un hotel cu stele invechite.

dandy_pete*, lizuk, rdruta
    Alte impresii din această RUBRICĂPrinz Eugen Hotel: