ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.07.2014
  • --- F ---
    ÎNSCRIS: 05.08.13
    JUN-2014

O vacanta frumoasa

Am avut un concediu foarte frumos si foarte relaxant.

Hotelul ne-a fost recomandat si de agentia cu care am plecat, dar am verificat si pe AFA impresii sa ne asiguram ca este totul ok.

Este un hotel de 4 stele care ofera tot ce aveti nevoie. Am fost cazati in corpul vechi, la etajul 1, cu vedere la strada, dar a fost foarte ok, am putut dormi noaptea si cu usa deschisa la balcon. Alti prieteni care au fost cazati la etajul 6, au avut vedere asupra orasului (vedeti poza). Am fost 4 camere si de la receptie fara a cere noi, ni le-au dat alaturate 2 la etajul 1,2 la etajul 6.

Noi am ajuns la hotel la 7 dimineata, dar nu ne-a intrebat nimeni nimic daca am vrut sa mergem pe plaja sau sa stam la piscina. Se mai uitau dupa bratari la restaurant si la bar. Bratarile le-am primit la ora 12, iar camera la ora 14. Odata cu cheia de la camera am primit si 2 carduri pentru prosoape (se pot ridica de la centru spa si schimba de cate ori aveti nevoie)

La capitolul mancare au stat foarte bine. Micul dejun foarte variat, precum si cina. La panz nu stateau foarte bine la capitolul fel principal, dar nu plecai nemancat. Gaseai ceva. Fructe in permanenta, niciodata nu s-a intamplat sa nu gasim ceva. Dulci foarte multe, torturi foarte mari si la fel, daca se termina ceva, aduceau imediat.

Au wifi in holul hotelului (noi la etajul 1 am prins si in camera, dar cei drept semnalul era slab), in gradina si pe plaja alte retele. Cand te loghezi iti cere numarul camerei si seria de la pasaport. Aveti grija ca de pe un telefon nu te poti loga cu mai mult de o camera, respectiv o serie.

Topoganele de la piscina merg din 2 in 2 ore, cate 30 min. Langa piscina acestora sta un salvamar care indruma pe toata lumea, nu te lasa sa te dai mai multi odata si are grija sa nu ii ranesti pe cei din piscina. Dupa ce se opresc piscina este folosita de copii, pentru ca are adancime mica de 1,20 cm.

Aveti un bar langa piscina, unul in gradina si unul la restaurantul de pe plaja, restaurant ce la pranz si seara puteti servii cine si pranzuri alternative, dar in regim a-la-carte. Foarte gustoasa mancarea de aici.

La plaja asesti sezlonguri si umbrela, in gradina la orice ora, dar tinand cont de palmierii din gradina, nu trebuie sa alergi dupa umbrela. Pentru sezlongurile de pe marginea piscinei trebuie sa te scoli dimineata, destul de devreme.

Au si alte activitati: teren de tenis de camp, teren de volei pe nisip, spaiu pentru trasul cu arcul, teren de minigolf, sah.

Per total a fost un sejur minunat si as mai reveni cu placere la Batihan.

Trimis de ionelab* in 01.07.14 21:42:50
    Validat / Publicat: 01.07.14 22:56:49
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 1953 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ionelab*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Zona piscine seara

alexalb [21.07.14 20:28:30] »

ma puteti ajuta cu informatia: Consumul din minibar din camera este contracost?

ionelab* [28.07.14 09:26:29] »

@alexalb: scuze ca am raspuns asa greu, dar abia am revenit din concediu.

Da minibarul este contra cost. Preturile sunt cu mult mai mari decat la magazin.

alexalb, ionelab*
    Alte impresii din această RUBRICĂBatihan Beach Resort [Long Beach]: