ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.07.2014
ÎNSCRIS: 19.08.13
MAR-2014

'Multumesc' 'restaurantului' Capitals

Salut bucuresteni si nu numai. Va relatez pe scurt o experienta NEPLACUTA pe care am trait-o.

Intr-una din zile, fiind cu treaba prin Bucuresti, am fost nevoit sa intru la asa zisul restaurant Capitalis de pe soseaua Viilor (fostul La Castani) pentru ca persoana care ma insotea, adica sotia mea, avea anumite "nevoi". Nici nu a apucat sa intre bine ca o femeie dolofana si cu privire de killer, care se pare ca se ocupa cu curatenia in restaurant a dat-o afara pur si simplu motivand ca este seful acolo si iese scandal.

Am intrebat de ce nu se poate folosi toaleta, ce e asa rau daca face un... ma scuzati "pipi" mic, ca de... e femeie si trebuie sa o inteleaga ca se intampla uneori sa nu mai rezisti... nimic... e sefu' aici si nici nu e toaleta publica... etc... etc.

Am primit indicatii pretioase ca daca comand ceva poate folosi toaleta si desi m-a derajat constrangerea ei, am intrat in sala de restaurant sa comand "ceva" ca sa se deschida poarta raiului...

Intre timp am trimis sotia sa rezolve "problema" si am comandat latte macchiato, dar surpriza... restaurantul nu avea si mi-au recomandat sa comand o cafea.

Am zis ca la fel de bine pot sa inlocuiesc si cu o ciorba de potroace sau sau pastrama de berbecut, dar eu vreau sa beau un latte macchiato si ca e restaurant cica select, iar cerinta mea nu este una exagerata.

Pana la urma a aparut SEFU' care a incuiat toaleta cu sotia mea inauntru (ma gandeam sa chem politia pentru sechestrare de persoane si regret ca nu am facut-o) si apoi a inceput scandalul la propriu, mai mai sa ne luam la bataie pentru ca sotia mea a folosit toaleta iar eu nu am vrut sa consum altceva decat... culmea tupeului... latte macchiato.

Cam atat despre atitudinea comunista conducerii acestui restaurant al carui patron se crede buricul targului si care nu a auzut de bun simt si omenie.

Multumesc "domnule" patron de restaurant.

Trimis de mircea123 in 01.07.14 09:58:15
Validat / Publicat: 01.07.14 11:30:12
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 2679 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mircea123); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[01.07.14 10:56:56]

Conform Regulamentului AmFostAcolo, articolul va fi publicat fără note, întrucat nu aţi beneficiat efectiv de serviciile acestei unităti de alimentaţie publică.

voyager
[01.07.14 11:51:46]

cum am mai zis - ""ghiolbănisme" pure, în toată splendoarea lor...

O grăamdă de oameni nepotriviţi (ptr *acest domeniu*, poate în altele or fi super ok) s-au trezit că au "afaceri în turism"...

abancor CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[01.07.14 11:57:30]

Strict legat de cîrciuma de față, nu aș zice că e o „afacere în turism”.

Am căutat pe net, de curiozitate să văd unde e, iar pe Viilor am găsit un restaurant Capitals, nu Capitalis. Trebuie corectat numele în titlu.

mircea123AUTOR REVIEW
[01.07.14 12:02:21]

@abancor: Multumesc pentru corectie,

Este intr-adevar vorba de restaurantul Capitals

popescu2
[10.01.17 14:45:50]

Am avut botez si am fost dezamăgit de chelneri. Nu s-a anunțat nimic înnainte de tort, unii erau pe afara, chiar si eu tatăl copilului eram afară, ieșind de moment. Au stins lumina, au intrat cu tortul, cu artificea in mână, neaprinsă, ulterior s-a aprins si repede înnapoi fără să se mai cânte, La mulți ani! , a relatat cineva din interior. Nu au botezuri si nu stiu pasii la asta m-am gândit, vorbind cu cameramanul, fotograful.

popescu2
[14.01.17 22:23:42]

Nu recomand nimănui acest restaurant Capitals, fără apă caldă in ianuarie, plus că mirosea urât la baie. Foarte dezamăgit de chelneri, [***].

Imaginațivă eu tatăl copilului, am fost după tort, m-am uitat să arate bine, să fie bun, că odată e botezul în viață ca tot omul și să nu particip la eveniment, la aducerea tortului, la tăiere, fotografii cu tortul, nici fotograful, cameramanul nu stiau, deodată s- a stins lumina si repede cu tortul, fără artifice pe tort, aprizând- o ulterior.

A scos artificea din buzunar, [***].

Eu am ieși de moment să iau o gură de aer, probabil m-a pândit, a vrut să se termine repede să plece acasă.

Mi-a stricat evenimentul. Am facut comparație cu alte evenimente.

abancor, mircea123, popescu2
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în București?: