ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2014

Către satisfăcător
Sub orice critică
Foarte nemulțumit

Un Weekend ratat la Hanul Oierului

Buna ziua! NU HANUL OIERULUI!!!

Vreau si eu sa impartasesc impresii legate de week-end-ul petrecut la Pensiunea Hanul Oierului!

Incep prin a preciza oferta facuta la telefon de o anumita doamna , de la o anumita firma de turism - text inlocuit de wm26 – 375 lei “OFERTA SPECIALA” pt un week-end, 2 adulti + copil, 2 nopti cazare + mancare: md si cina. Am intrebat ce inseamna mancare?

D-na R. mi-a spus ca vom servi numai mancare traditional romaneasca, mai exact la md platouri cu branza de burduf, cascaval afumat, carnaciori, sunca, branza de oaie si alte produse specific locale. La cina a promis ca vor fi 2 feluri / ex. date de dumneaei: 1. bulz si sarmale, 2. carnaciori traditionali urmati de gratar cu garnitura si salata… etc.

Acolo am gasit ALTCEVA:

UN MIC DEJUN SUB ORICE CRITICA: o feliuta de rosie, un sfert de castravecior, 2 felii transparente de branza de burduf, o umbra de unt, o zacusca imputita pe mijlocul mesei, un ceai si o cafea apa chioara... asezate pe o farfuriuta similara celei de cafea, NU PLATOU!! Atasez poze!!

CINA: 1. Supa de taietei cu untura + 1 mititel, 2 cm de carne de berbecut, o umbra de pulpa inferioara, 2 cm de peste, piure si o lingura de salata de varza …

EXACT CAT PT. PITICII DIN ALBA CA ZAPADA!!! PENIBIL!!

D-na R. nu mi-a spus ca site-ul pensiunii nu este actualizat, nu exista bar, nu se poate comanda nimic in pensiune, nici de baut, nici mancare…mi-a spus ca pot servi ce doresc la pranz…MINCIUNI!!! Acolo nu se poate manca decat ce poate prepara si servi o singura d-na angajata, la md si cina! Dumneaei prepara si gateste cantitatea pe care i-o spune [***], nu ce doreste dumneaei!!!

Personalul (o doamna si un domn) au multe de facut: dumnealor sunt receptioneri, bucatari, ospatari, cameristi, gradinari, fac TOTUL…cand am fost eu erau aprox. 8 camere ocupate. Un volum de munca enorm si cu toate acestea faceau totul pt. turisti, erau f. amabili, doritori sa te ajute …

In pensiune nu s-a investit de ani de zile, totul este in degradare, locul unde este amenajat barul si masa de tenis din curte este infect…mizerabil!

Camera este relativ ok, lenjeria curata, la baie mai este de “lucrat” (nu merita mai mult de 80 lei/noapte/camera). Nu sunt 4 margarete, ESTE O MINCIUNA, SUNT MAX. 2 MARGARETE! Cred ca ar trebui reverificate conditiile pt. acordarea margaretelor!!!

CONCLUZIA: NU [firma de turism], vinde minciuni “ambalate” frumos!

NU HANUL OIERULUI!

Trimis de adina2014 in 30.06.14 20:30:29
Validat / Publicat: 30.06.14 21:07:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAN. A mai fost în/la: Club Vila Bran, Iaky, Phoenicia - Mamaia

VIZUALIZĂRI: 2653 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adina2014); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[30.06.14 20:48:06]

@adina2014: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE PE ACEST SITE

ddoru*
[03.07.14 15:05:47]

@adina2014: Acest comentariu mi se pare cel putin ciudat. Am fost de Paste, impreuna cu sotia mea, si nepoata mea, si am petrecut un sejur foarte frumos la Pensiunea Hanul Oierului. A fost deosebit de frumos, de nu mai vroiam sa plecam, a fost ca la mama acasa. A fost ideal si cu obiceiurile de Paste, vopsitul oualor, facutul cosului. In curte a fost o atmosfera intima, am fost ca o familie in pensiune, a fost ordine, liniste, cu mancare buna si suficienta. La toate acestea a fost o pata neagra, faptul ca un grup de la valcea a uitat de bunele maniere si bun simt, manifestandu-se zgomotos si la ore nepotrivite. PACAT. Sper sa nu ii mai intalnim. Cu toate acestea, noi suntem foarte multumiti de conditiile si serviciile pensiunii.

[03.07.14 15:07:57]

@ddoru: Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc).

[03.07.14 15:09:43]

@ddoru:

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

m_mirela72*
[03.07.14 15:15:33]

@adina2014: Ma numesc Marioara I. Am fost si eu la aceasta pensiune de mai multe ori. Sunt pensionara si preturile de la aceasta pensiune si serviciile m-au facut sa merg mai des. Am fost profesoara si nu accept servicii de slaba calitate sau lipsa de respect, insa la Hanul Oierului nu exista asa ceva. Draga Adina, ce asteptari aveai de la un sejur la o pensiune agroturistica, vroiai caviar si fructe de mare? Mergi la turci sau la greci, daca iti permiti, in Romania vrem mancare traditionala!

adina2014AUTOR REVIEW
[03.07.14 21:07:29]

@ddoru: Buna seara! Ma intreb domnule "ddoru", daca ati fost atat de incantat si ati petrecut un sejur "foarte frumos", de ce oare nu ati postat pana acum un review pozitiv pt. a le multumi celor de la pensiune pt. servicii?! De ce ati stat "la panda" sa asteptati un review negativ pt. a comenta la el?? Pe mine nu m-ati pacalit, FACETI PARTE DIN ADMINISTRATIA PENSIUNII! Decat sa va ganditi cum sa pacaliti si alti turisti sa mai vina, mai bine focusati-va sa oferiti servicii adevarate, nu "baloane de sapun"! Va puteti inspira, daca doriti, de la cateva pensiuni cu margarete reale din imprejurimi. Sunt multe pensiuni falimentare DE VANZARE langa dvs., daca nu va grabiti, veti ajunge la fel! Toate cele bune!

adina2014AUTOR REVIEW
[03.07.14 21:23:35]

@m_mirela72: Imi pare bine, d-na Marioara sau "m_mirela72" (anul 1972?) ! Ma numesc Adina si sunt tot profesoara. In procent de 90% este valabil si pt. dvs. ce i-am scris domnului "ddoru", sunteti persoane FOARTE MULTUMITE DE SERVICIILE PENSIUNII, dar alegeti sa nu scrieti "articole" pozitive, ci doar "ecouri"!! Si dvs. stati toata ziua pe net si urmariti review-urile la Pensiunea Hanul Oierului?! Pentru caviar si fructe de mare, stati linistita, am mers si merg in continuare la greci, turci, italieni sau spanioli. Tocmai pt. mancarea traditionala am ales pensiunea, dar noi nu am avut parte de ea. Daca dvs. considerati ca cele 3 poze postate de mine cu micul dejun reprezinta un exemplu bun de md traditional, va doresc sa il serviti cu placere in continuare la aceasta pensiune si sa va bucurati de "serviciile bune" oferite. Este evident ca avem asteptari diferite...

ddoru*
[04.07.14 17:36:23]

@adina2014: Draga doamna, in ultima perioada tot mai multi romani sunt obisnuiti cu regimul de all inclusive (***) de la turci, unde am ajuns de rasul europei ca plecam cu farfuriile pline ochi si mai luam si acasa. Sincer sper ca nu faceti parte din categoria asta, care face de rusine poporul roman si tara asta si asa mancata din toate partile, dar din modul in care puneti problema tare ma indoiesc. De cata mancare este nevoie oare pentru a satura un om, suntem noi chiar asa mai ‘altfel’ decat altii? Hai sa invatam sa ne bucuram de lucrurile simple si frumoase si sa mai lasam caliceala, nu asta este esenta unei vacante frumoase. Nu credeti!? Nici nu ma straduiesc sa va raspund la acuzatia cum ca as fi parte a personalului pensiunii - pacat ca nu acceptati si alte opinii.

HanulOierului*
[10.07.14 18:47:28]

@adina2014:

Stimata doamna,

Suntem foarte surprinsi de modul deformat in care prezentati locatia si de dorinta dumneavoastra de a denigra proprietarii pensiunii.

Este o chestiune personala?

In general o astfel de investitie presupune pe langa alocarea unor resurse materiale si crearea unor locuri de munca.

Atributiile intretinerii si exploatarii locatiei (pensiunii) apartin in exclusivitate personalului. In cazul nostru personalul s-a dovedit a raspunde cerintelor dumneavoastra.

Referitor la pachetul tip oferta speciala achizitionat de dumneavoastra acesta a insemnat in primul rand un pret scazut fata de preturile de baza. De exemplu: puteam sa va oferim o masa tip bufet contra sumei de 75 lei/cina sau dejun si mic dejun bufet contra sumei de 35 lei/persoana asa cum vi s-a explicat si la inscriere, dar dumneavoastra ati optat pentru un meniu tip oferta speciala ceea ce a insemnat 29 lei/zi/persoana pentru mic dejun si cina.

Personalul nostru de la pensiune sustine ca pe tot parcursul sejurului le-ati adresat numai cuvinte de lauda si nu ati avut solicitari suplimentare.

Administrator Pensiune - Hanul Oierului.

NB HanulOierului* este (sau a fost) reprezentant al unității
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
unplimbaret
[19.04.17 16:46:24]

Pensiunea si serviciile isi merita margaretele afisate! Pam pam!

NB unplimbaret este (sau a fost) reprezentant al unității

adina2014, ddoru*, HanulOierului*, m_mirela72*, unplimbaret
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Hanul Oierului (ex Valea Arginţilor) [Șimon]: