ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2014
ÎNSCRIS: 08.02.11
JUN-2014

Vacanta In Nidri - principala statiune din Lefkada

Cred ca Nidri este principala statiune din Lefkada chiar daca capitala lefkada este mai mare din punct de vedere turistic este importanta mai mult pentru cei care vin cu iahturile.

Plaja In Nidri este Ingusta si cu pietricele In pofita acestui inconvenient au fost turisti In hotel care nu au parasit statiunea poate si din cauza vIrstei sau a banilor sau a vacantei prea scurte.

Statiunea este plina de magazine, taverne, centre de Inchiriat, daca nu ati facut un plan cu cele mai bune magazine si taverne, faceti un tur si comparati In functie de cIt de aglomerat este locul sau ce masini sau scutere noi au.

Daca nu vreti sa luati croaziera de la agentia Romana si Intelegeti foarte bine engleza cautati ofertele In statiune puteti iesi la juma de pret,

Cascada Dimossari aflata la 4 km de nidri este iar o locatie foarte frumoasa care nu trebuie ratata, peninsula geni aproape de Nidri 5.6 km. usor de ajuns cu bicicleta sau scuteru de vizitat biserica agia kiriaki, si cel mai impresionant muntele din spatele statiuni ofera de sus o panorama ametitoare

daca veti pleca sa explorati partea de vest aveti can 4 variante de traseu cea mai buna varianta mi sa parut la iesirea din nidri spre lefkada, pentru ca am folosit mai mult scuteru nu am avut gps, cumparati o harta de la magazin dar atentie drumurile sunt foarte prost semnalizate uitati-va atent daca semnele sunt puse pe stInga sau dreapta.

Am vrut sa luam barca dar nu te lasa sa te Indepartezi prea mult de mal si am renuntat,

Am Inchiriat si masina de la avis unde este necesar un card valabil pt. asigurare la alte agenti nu am gasit masina daca nu o comandai din timp oricum pretul nu difera prea mult si au masini foarte bune eu am nimerit un nisan micra automata care a consumat 5,5 litri la suta din cauza pantelor muntoase,

daca plecati cu scuteru aveti foarte mare grija la curbe sunt foarte strInse si asflatul sticla la cele intens circulate, noi am cazut a doua zi si nu am mai putut sa facem baie ne-a stricat un pic concediu, sau marginea soselei este cu gropi si pietris,

cam atIt despre nidri daca Imi mai aduc ceva aminte o sa scriu la plaejele din lefkada.

concediu placut, Doamne ajuta multa sanatate.

Trimis de RUSTICCO in 30.06.14 14:10:06
Validat / Publicat: 30.06.14 19:21:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 4300 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (RUSTICCO); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Cesere
[01.07.14 16:17:19]

ei... dar cine mai are bube made in lefkada? cam țafnos scuterul

vladdy22
[15.07.14 10:59:51]

Biciclete se pot inchiria din Nidri?

calatorul
[29.10.15 13:36:04]

Frumoase poze bine ca acum le putem vota si pe ele, si minunate locuri, imi pare rau pentru accidentare. Eu am tratat chiar cu apa de mare asemenea rani si desi a fost cam dur tratamentul a avut rezultate imediate si excelente. Succes si vacante frumoase!

calatorul, Cesere, vladdy22
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Nidri și împrejurimile: