ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2014
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 29.06.14
JUN-2014

Sub orice critică

Nu m-as mai intoarce vreodata

Din nefericire si din lipsa de informare, am ajuns sa ne petrecem vacanta la acest " hotel".

Problemele au inceput inca de cand am ajuns, cand domnul de la receptie, despre care mai tarziu am aflat ca este chiar proprietarul, ne-a invitat sa ne arate camera.

Tin sa precizez ca, am ales acest hotel pe baza unor poze prezentate de agentia de la care am cumparat sejurul, dar ca spre surprinderea nostra, acestea nu aveau nici o legatura cu realitatea.

Nu am fost cazati in cladirea principala a hotelului, ci intr-o anexa in care locuiau si menajerele.

Mobilierul parea desprins din hotelurile comuniste de la malul Marii Negre (voi atasa si poze), baia era oribila (nu avea nici macar o cabina de dus), in plus colegi de camera erau furnicile si paienjenii- care nu erau putini.

Cand nemultumiti, am cerut o alta camera, ni s-a raspuns ca hotelul este plin si nu mai au camere, dar ca vor incerca sa rezolve problema - se pare ca nu au reusit pentru ca acolo am ramas pana la sfarsitul sejurului.

Am mai avut o incercare de a le reaminti ca vrem totusi o alta camera (asta dupa vreo doua zile fara apa calda), insa doamna de la receptie - Cruella in persoana - ne-a spus zambind ca o sa rezolve problema si ca trebuia sa o anuntam din timp, facandu-ne semn sa luam distanta pentru ca deranjam.

Cat despre mancare, multumim lui Dumnezeu ca am fost cu masina, si ca ne-am putut duce in port sa mancam, pentru ca am fi murit de foame. Micul dejun a fost oarecum mancabil, insa cina a fost groznica. Nu am putut manca in nici o seara ce ne-au dat, ba mai mult, nu ti se da nici macar un pahar de apa, ci trebuie sa o platesti (1.5 E).

Pe tot parcursul sejurului personalul a avut o atitudine de parca eram refugiati si ne faceau o mare favoare ca ne primesc acolo.

Doamnele din camera alaturata, i-au reclamat Cruellei intr-o seara ca au gasit pe pat un miriapod, destul de mare, si au primit ca raspuns ca sunt norocoase ca nu au gasit un sarpe, este totusi o insula si suntem in natura, deci, cred ca va puteti imagina cu cata consideratie am fost tratati.

Nu m-as mai intoarce niciodata acolo!

Pentru binele vostru nu va duceti nici voi!

Trimis de ana_maria in 29.06.14 20:58:40
Validat / Publicat: 29.06.14 22:54:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 3927 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ana_maria); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.06.14 22:54:03]

@ana_maria: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Ce bine că există AmFostAcolo, nu?

Mulţumită ţie, oamenii care se interesează despre această locaţie vor putea alege, de acum încolo, în mai completă cunoaștere / informare

ufoman
    [29.06.14 23:16:00]

Ne poti spune si cat ai platit pentru aceasta experienta?

melena
    [30.06.14 11:06:43]

Buna ziua! Nu va mai luati dupa poze expuse la colt de strada!!!??? (prezentate de agentii!) Documentati va inainte temeinic, si apoi luati hotarirea definitiva, pentru a nu va strica vacanta!

Apropo cit a costat toata distractia?

Numai bine,

ana_mariaAUTOR REVIEW
    [30.06.14 18:00:00]

@melena: 400 e

Kiyomi
    [11.07.14 23:04:16]

Ana Maria, si noi am fost impresionate de cit bine arata aceasta vila in poze si ca ofera demipensiune la un pret atractiv, dar am vazut comentariul tau si m-a pus pe ginduri.

Ce au spus cei de la agentie referitor la cazare?

Si mai vreau sa te intreb daca ai ce sa faci seara in aceasta mica statiune sau poti sa vizitezi ceva din insula daca nu ai masina?

Multumesc frumos.

ana_mariaAUTOR REVIEW
    [12.07.14 09:16:41]

@Kiyomi: Am vrut sa le fac o mare reclamatie celor de la agentie, am cautat in zadar o adresa de mail de la biroul lor central (este o agentie mare si cunoscuta) dar surpriza!! nu erau decat adresele de mail de la sedii. Mail-ul ar fi ajuns bineinteles la vreuna din domnisoarele care iti vand pachetul si care mai mult ca sigur l-ar fi ascuns sub covor.

Mai exita varianta OPC dar traim in Romania si stim cu totii ca pentru asta iti trebuie mult timp si rabdare si nu intotdeauna rezultatul este in favoarea ta; asa ca incerc sa uit si sa am mai multa grija pe viitor. Nu ai ce face in aceasta parte ai insulei, daca vii cu autocarul risti sa mori de plictiseala. Incearca Potos.

Imi pare bine ca review-ul meu ti-a fost de folos, ascesta a fost si scopul pentru care a fost postat.

Kiyomi
    [12.07.14 09:21:19]

@ana_maria: Multumesc frumos, Ana Maria. Chiar ma ajuta sfaturile tale in luarea unei decizii.

ana_maria, Kiyomi, melena, ufoman
    Alte impresii din această RUBRICĂVilla Natassa Hotel: