ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2014
DIN: Slobozia
ÎNSCRIS: 29.01.14
JUN-2014

Foarte Frumos Acest Complex

As vrea sa incep cu inceputul:

1- Thasso-Potos Superb ca peisaj!

2 - Locatie ca Complex Superb!

3 - Camerele sunt ok dar nu chiar de 4*, dar noi am fost multumiti ca si pozitionare camera... adica am avut camera cu nr 517... in fata Fantanei (cubului asbastru) !!

4 - Acum sa incep cu serviciul mesei, noi am avut demipensiune. a fost ok masa... buffet suedez dimineata si seara, dimineata putin saracacios pt barbate ok... dar complex pt doamne si copii. seara era ok... chiar aveai ce sa servesti, de la fructe de mare pana la carne de multe feluri... porc, miel, pui, frigarui etc etc!!

Am vazut unele comentarii foarte rautacioase la adresa cinei... DRAGILOR CARE SCRIETI AICI SI COMENTATI RAUTACIOS CA NU ATI AVUT CE SA MANCATI SEARA... SI CA SE REPETA FELURILE ODATA DE 2-3 ZILE... ASA ESTE... DAR EU VA INTREB: DE CATE ORI PE SAPTAMANA MANCATI FRUCTE DE MARE PROASPETE ACASA??? ASTEPT UN RASPUNS... !

VA ZIC EU... NU IESITI DIN FASOLE, CARNATI, CARTOFI SI TOATE ASTEA ROMANESTI! ASA CA NU MAI VA DATI IN STAMBA PRIN GRECIA SI FACETI NUMAI MOFTURI LA MANCARE...

CEL PUTIN DE ACEST COMPLEX...

CA MA REPET [...]

!! RUSINE SA VA FIE... ROMANI SUNTETI SI ROMANI VEI FI!

5 - Pe noi personal ne-au exasperat copii Romanilor, v-oi profitati ca-i luati degeaba si tot voi faceti figuri acolo!

Sunt foarte salbatici, needucati... de fapt pe totii copii care I-am vazut asa, iesiti din comun de obraznici, disperati, care tipau cat ai tinea gura... asa erau si parintii lor, ne aveau ce exemplu sa dea!

Romanilor cu copii le place sa se dea in stamba... toata ziua dar toata ziua stateau numai cu gura pe ei... nu fa aia... nu fa aia... !

Fratilor educativa copii ca ne faceti de ras in lume, educativa pe voi in primul rand! 1/3 din romanii erau numai de pe la tara... cu celebrul slip tras in pana la buric, ele vai de ele duduiele!

N-am avut pic de liniste la piscine (tipau, sareau in apa, etc etc (NO DIVING) dar pt parinti le era greu sa citeasca asta la piscina), dar nici la plaja de acesti mici MONSTRULETI! Romancele noastre nu stiu altceva decat sa faca copii ca le da statul 800 de lei si sa se faca de ras in lumea asta! Rusine Rusine!

Sa nu mai vorbesc ca au vazut cateva "cupluri" care veneau pe plaja si la piscina cu sarsanalele pline de bere Timisoreana... asta de acasa! L-i sa atras atentia de multe ori!

Sa-i fi vazut cum varsau farfuriile de fructe in sacosi dimineata...ca sa aiba ce manca "MONSTRULETII" si ele pe plaja, sa le ajunga tatilor banii de baut!!

Sa nu credeti ca daca veniti cu "MONSTRULETI" in grecia va puteti face de cap pe acolo si sa nu va pese de alti Turisti! cel putin in perioada 19-25 iunie Ati distrus vacanta la 1/3 din turistii din acest complex Alexandra Beach Resort!

Nu prea mai am mute de zis despre acest complex...

Aaaa era sa uit: LA CINA NU POTI INTRA IN PANTALONI SCURTI ETC ETC, doar in pantalon lung!!

Thassos adevenit a doua Albena - Nisipurile de Aur!

In Thassos... sau cel putin cu cele 3 autocare de la [agenţia] cu care am venit media de varsta era 50-65 sa zic!

Toti pensionarii platesc si ei 200 de euro pt cazare si mananca de pe la marketuri... dar sunt plini de fitze si figure... cel putin ce am vazut in autocarul nostru, am ramas afis cata nesimtire din partea pensionarilor! celebra doamna cu 9 -10 lantisoare de aur la gat si mai era o duduie cu gura intr-o parte... pe acolo, au facut un scandal monstru ca la intoarcere nu sau asezat pe acelasi loc cu care au venit! astia ne strica reputatia... care mancau din sacose... si celebra duduie cu lantisoarele care si le-a pus la gat de frica hotilor sa nu le sparga casa!! O rusine batranii nostril RUSINE!!!

In rest totul este ok in Thassos-Potos, se mananca ieftin la tavern, sunt excursii de facut, multe plaje de vazut, cu nisip si piatra, Giola este de vizitat, si toate plajele celebre pe care multi le stiti!!!

Este de Recomandat de visitat Thassos-Potos si nu numai, SI DACA NU FACETI PARTE DIN CATEGORIA SALAM PE PLAJA, BERE TIMISOREANA DE ACASA... chiar este ok, dar este de preferat sa nu vorbesti Romaneste... nici macar cu sotia sau iubita!

M-am plictisit cate reprosuri le-am facut la Celebrii Pensionari, copii needucati cu tati si mame lor de la tara! ei cu chiloti in bazar de 9 lei si ele cu celebrele costume de baie la 13 lei!!

MI-A FOST RUSINE CA SUNT ROMAN SI CA AM STAT LANGA ACESTI OAMENI...

DACA MAI POTI SA-I NUMESTI ASA!!!

Trimis de mss.radu in 29.06.14 15:24:35
Validat / Publicat: 29.06.14 22:15:13

VIZUALIZĂRI: 3706 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mss.radu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera: -)

• ECOURI la acest review - pg. 1 / 2

se afișează ecourile [1 - 30] din total 38
    [29.06.14 22:13:17]

@mss. radu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Îneţeleg că vrei să evidenţiezi anumite lucruri, dar te rog să eviţi pe viitor folosirea extensivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi! Vezi, de exemplu, aici

Am eliminat din textul inişial o expresie considerată jignitoare / ofensatoare, generalizare pripită (în opinia mea) la adresa unei largi categorii de turişti.

[29.06.14 22:31:30]

[29.06.14 23:15:30]

@mss. radu: nu te supara, dar m-am intristat citind postarea ta...

E prima data cand scriu un astfel de ecou, dar nu ma pot abtine.

In primul rand m-am simtit jignita de dispretul pe care il arati oamenilor de 50-65 ani. Si eu fac parte din categoria asta de varsta.

Iti pun trei intrebari, retorice probabil:

1. parintii tai nu fac parte din aceasta categorie?

2. nu crezi ca vei ajunge si tu la varsta asta?

3. Ce ai contra oamenilor de la tara? Crezi ca buna crestere si educatia sunt apanajul exclusiv al orasenilor?

Probabil ai dreptate cu deranjul produs de unii copii, dar chiar sa-i consideri monstruleti?

Nu generaliza, nu toti romanii se fac de rusine in vacanta.

Si inca ceva: fiecare se imbraca cum poate, cum ii permite bugetul...

Si daca nu-ti poti suporta compatriotii, esti liber sa calatoresti spre alte destinatii, unde afluxul de turisti romani e minim.

Personal cred ca ar trebui sa-ti ceri scuze, tot pe acest site, pentru expresia

"Unde sunt multi romani... sunt si foarte multe problem pt ca asta le faceti voi, RUSINE SA VA FIE!"

Iti doresc vacante fara romani.

Si intre timp poate mai revezi un pic gramatica limbii romane, cam multe greseli de ortografie (copii Romanilor, v-oi profitati, L-i sa atras atentia, ne-au exasperat copii Romanilor, v-oi profitati)

In rest, toate cele bune!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][15 voturi]
    tm67bru
    [29.06.14 23:28:14]

@adrianaglogo: bravo adriana, felicitări pentru luarea de poziţie.

Citindu-ţi ecoul, îmi dau seama că am parcurs probabil cam în diagonală textul, de am votat pozitiv - rog un moderator să-mi şteargă votul, aş dori să-l refac

by webm: rezolvat, votul tău a fost şters, se poate reface când doreşti

[29.06.14 23:37:19]

@tm67bru: multumesc, stii, chiar aveam emotii referitor la felul cum va fi primit ecoul meu.

Chiar si o singura apreciere din partea unui membru AFA imi e de ajuns!

anca_l*
    [30.06.14 00:29:50]

Cel mai dezagreabil review pe care l-am citit! Pacat de limba romana masacrata in asa fel! Bravo turistule, vorbeste in limbi straine, ca ne faci de ras!

Iti propun o lege in care sa nu avem voie sa ducem copiii in vacante, sa stea acasa cu bunicii, caci si ei sunt enervanti!

nicole33
    [30.06.14 00:34:11]

@mss. radu:

@adrianaglogo a sintetizat deja foarte bine multe din aspectele pe care doream și eu să le subliniez. Cu toate acestea, eu mai am câteva nelămuriri:

Nu am înțeles care ar fi problema cu respectivii care preferau acea marcă de bere. Că berea din sacoșă se încălzea la soare, este doar problema respectivilor. Ce lege interzice să bei bere pe plajă? Vorbim de o plajă publică. Dacă ai vrut să evidențiezi faptul că nu aruncau la coșul de gunoi cutiile / sticlele goale, acest lucru se putea întâmpla indiferent de marca berii, ține de cei 7 ani de acasă.

In Thassos... sau cel putin cu cele 3 autocare de la ...... cu care am venit media de varsta era 50-65 sa zic!

Sunt convinsă că toți pasagerii din autocarele respective au plătit exact aceeași sumă de bani ca și tine pentru transportul în Thassos și iarăși nu văd care ar fi problema.

Mă gândeam să-ți recomand o destinație ceva mai îndepărtată de unde m-am întors luna aceasta și unde timp de două săptămâni nu am auzit vorbindu-se românește în ditamai resortul, dar cred că nici acolo nu ți-ar plăcea, deoarece poți întâlni pensionari germani, canadieni și americani, precum și ruși cu copii nu tocmai educați, dar plini de bani.

tm67bru
    [30.06.14 00:37:40]

uaaaai, şi s-a luat şi de berea oraşului meu???!!!

Bine că mi-am refăcut votul...

nicole33
    [30.06.14 00:50:13]

@tm67bru:

Chestie de gust. Alții poate preferau Amstel.

[30.06.14 00:54:35]

@adrianaglogo: Acum ai doua aprecieri la luarea de pozitie

Of... cata suferinta si cate imperfectiuni in vacanta bietului om, toate transpuse intr-un review despre un hotel.

Am aflat in concluzie, ca nu-i frumos sa mergem in vacante de 200 euro (cum a mers si domnul mss. radu) sau daca mergem ar fi bine sa ne lasam acasa atat copii (in caz ca sunt sanatosi si cu chef de joaca) cat si bijuteriile. Nu se face sa mergi intr-o vacanta asa de ieftina cu bunurile la vedere.

In rest, review-ul incepe cu o cacofonie si continua cu un amalgam de greseli de ortografie, punctuatie, exprimare, incat chiar nu mai conteaza ca a calatorit la acest hotel si vrea sa ne impartaseasca impresii.

Concluzia mea, asa, la cald, este sa nu mergem la Alexandra, ca riscam sa ne intalnim cu pesonaje extremiste sau mult prea stresate.

[30.06.14 00:59:24]

@mss. radu: Rusine sa ne fie!?! Pai ne e rusine, ca esti roman ca si noi si totusi ai ajuns la 30-40 de ani sa nu stii sa scrii in limba materna!

Ne e rusine pentru ca nu ne dam seama ce fel de om poate sa dispretuiasca orice categorie din care el (sau iubita/sotia) nu face parte (inca) mame, copii, pensionari.

Ne e rusine ca desi calatoresti, fie si in vacante de 200 de euro, ca atat iti permiti, nu-i bai, vii pe AFA, de unde probabil te-ai si inspirat inainte sa pleci, un loc senzational unde oamenii isi aleg cuvintele in asa fel incat sa-i inspire pe altii, un loc cu mult, mult bun simt, desi creat si moderat de romani. Vii si, sub pretextul ca ne zici ceva despre hotelul in care ai stat, ne urli in fata, ne jignesti pe toti la gramada.

Vorba cuiva de aici, de ce nu-ti alegi niste insule mai exclusiviste, unde romanii nu au cum sa te deranjeze?

Stii ce? Daca mai calatoresti cumva in viata asta, nu ne mai povesti! Preferam sa mergem la ghici, neinformati, decat sa mai citim "impresiile" tale din calatorie.

ebirsan
    [30.06.14 01:42:42]

@mss. radu: In principiu as putea fi de acord cu unele din observatiile dvs., in special cu cele legate de lipsa celor "7 ani de acasa" la copii si parintii lor.

Personal nici pe mine nu ma incinta locatiile externe in care turistii romani detin majoritatea pt. ca (trebuie sa recunoastem chair daca ne place sau nu) de regula "manelismul" este predominant.

Din pacate pt. dvs. mss.radu nu stapiniti suficient de bine limba romana pt. a va permite sa fiti atit de critica (in scris) fata de ceilalti romani din jur. Avind in vedere ca-i dispretuiti de cei care sunt "de la tara" (adica din mediul rural), banuiesc ca va considerati un orasean get-beget. Ca urmare in privinta carentelor de exprimare nu aveti nici macar scuza ca "sunteti de la tara" si din aceasta cauza accesul dvs. la educatie a fost mai limitat.

In privinta costumelor de baie, banuiesc ca nici ale dvs. nu erau chiar Versace sau Galliano avind in vedere ca ati ales Thassos la inceput de sezon si ati calatorit cu autocarul.

red_dog
    [30.06.14 02:09:40]

@webmaster: va rog, faceti ceva, textul este un atac la adresa limbii romane. Si un amalgam de frustrari, de consideratii si generalizari penibile, un amestec de fructe de mare cu chiloti la 9 lei. Si daca autorul vorbea de educatie, ar trebui sa stie ca aceasta include si exprimarea si scrisul in limba materna.

200 de euro pentru o vacanta in Grecia este echivalentul unui costum de baie de 3 lei, asa ca colegule (ca sa ma fac inteles si de autor), la anul cu suma asta, ia-ti un concediu de doua saptamani la un hotel bun din Slobozia.

iulian68
    [30.06.14 04:54:44]

@mss. radu: Am citit de doua ori review-ul tau, si chiar daca mi-am stricat ochii cu greselile de ortografie pe care le-ai facut, mi-am dat seama ca lipsa de cunostinte elementare ale limbii romane este "nimic" pe langa invectivele pe cate le aduci romanilor, in general... De ce nu iti faci tu, acolo la Slobozia, o lume numai a ta? (a mai fost unul care a facut acolo la voi) De ce te sacrifici si iesi in "lume"??? Copii sunt copii, nu te poti exprima asa despre ei, poate ai tai or fi "monstruleti" (daca ai, dar cred ca mai bine nu) iar pensionarii aia te-au facut pe tine om, la scoala (daca ai facut} si in societate!

Mai bine inchei aici, ca sa nu te jignesc mai rau, asa cum ai facut-o tu, indirect... Halal sa-ti fie!

rentea
    [30.06.14 13:14:28]

Da, am citit si m-a intristat in primul rand mutilarea limbii romane.

Trecand peste aceasta, bietul om a punctat si cateva lucruri cam adevarate, poate prea brutal si lipsit de politete, insa:

- pe plaja privata a acestui complex de calitate pe care il stiu, este un pic, sa zicem neobisnuit, sa aduci bere luata de nu stiu unde, pusa intr-o sacosa si desfacuta pe ascuns, asa... se practica, stiu, dar un hotel care se respecta nu prea admite... si mie, personal mi se pare corect; Inclusiv chestia cu sandvisul cu salam pe plaja privata sau piscina hotelului - stiu ca o sa spuna unii: domnule, dar e treaba mea ce fac, e dreptul meu sa beau timisoreana de acasa si sandvis cu salam. Le raspund ca da, e adevarat, dar trebuie sa respecti macar un pic si standardul hotelului/resortului unde te afli. Nu credeti?

- despre micutii @monstruleti@ cred sincer ca exagerati, pai sa ii vedeti pe micutii montruleti rusi... si in resorturi cu mult mai mult staif... dar, e o problema de educatie, in primul rand a parintilor si e universal valabila.

[30.06.14 17:49:17]

@webmaster: uitandu-ma pe usercard-ul lui mss. radu, am vazut ca are cartonas albastru. Cum i s-a acordat?

Il merita pe deplin!

As vrea sa/l vad cerandu-si scuze, dar nu cred ca o va face!

[30.06.14 18:06:14]

@adrianaglogo: e o poveste mai lungă

A primit iniţial roşu pentru limbaj suburban şi auto-descalificant, într-o intervenţie ştearsă de moderatori

Am revocat "roşu"-ul şi l-am înlocuit cu un "albastru", considerând că are dreptul la o a doua şansă şi mai ales -- după expirarea celor 7 zile de suspendare - să se poată apăra.

Ulterior personajul ne-a trimis o serie de mesaje cu un limbaj mult inferior oricări demnităţii umane, motiv pentru care voi revoca "albastrul" şi voi reactiva cartonaşul roşu primit iniţial.

'Geaba, câteodată - nu ai "cu cine", oricât ai vrea...

[30.06.14 21:58:10]

@Admin: ia uite ce specimen!!!

Si eu aproape ca regretam dupa ce am postat ecoul, mi-am zis: " ce am eu cu bietul om sa ma iau de el? "

As fi curioasa daca, dupa citirea acestor ecouri, isi da seama ca a fost deplasat si daca si-ar cere scuze. Probabil ca nu, daca v-a trimis asemenea mesaje...

Deci isi merita "rosul"

iulian68
    [30.06.14 22:29:51]

@adrianaglogo: Nu te astepta la regrete, nu le poate avea, asta doar daca nu ar ajunge in postura regretatului Gheorhe Dinica in filmul "Dacii"... Atunci ai putea citi ceva de genul: ' In nemernicia mea ", s. a. m. d.

[01.07.14 13:15:16]

@puiu1978: să nu întindem acest flame mai mult decât e necesar; am șters ecoul tău, oricum autorul acestui „fermecător” articol a părăsit saitul și nici nu cred că mai citește pe aici.

Corina70
    [01.07.14 14:21:16]

dom'le, nu-i frumos deloc sa radeti de persoanele cu afectiuni psihice. :-)

pentru ca doar o astfel de problema majora de sanatate ar putea justifica impresiile postate. sau neluarea la timp a medicamentelor prescrise, le-o fi uitat acasa, cine stie.

urat si jignitor mesaj. ghinionul autorului? tot roman este, practic se autocatalogheaza. si nici macar nu-si da seama...

puiu1978
    [01.07.14 14:30:53]

@webmaster: Ok.

cosminp
    [01.07.14 21:11:02]

cumva aveau pe costumele de baie erau scrise preturile cu pix???

ce crema de plaja foloseau?probabil untura de la borcan?

comentarii aiurea, fara sa se gandeasca ca si autorul este tot roman.

mie nu mi-a fost rusine sa vorbesc romaneste niciunde am fost. si am tot fost.

scuze de la cine? cine a scris un astfel de review nu-si cere scuze, eventual scoate pistolul cu bile la semafor.

nu cred ca vom duce lipsa unui astfel de personaj.

[02.07.14 17:44:10]

@anca_l: sunt convinsa ca turistul asta care a facut greseli gramaticale, a platit acelasi pret la un hotel de 4 stele am vazut, nu la vile cu chicineta, deci cred ca avea tot dreptul sa se simta deranjat de zgomotul copiilor,

am avut aceiasi problema, fara suparare, dar daca stiam ca sunt atat de multi copii adusi in vacanta doar pentru ca e cazarea si masa gratuita, nu mai alegem acest hotel.

Am platit sa ma relaxez, nu sa plec obosita de tipetele copiilor altor cupluri.

Si da, copiii ar trebui sa aiba vacanta lor, dar din lipsa de fonduri oamenii cu copii folosesc aceiasi vacanta...

Oricum am scris un review... ca alti tineri sa stie ca nu e un loc pentru tineret, poate doar pentru cei cu copii, si cei care vor sa consume bere si mancare doar de la market

cosminp
    [02.07.14 20:07:33]

@blonduta_blue: fara suparare si fara ofensa: daca vrei sa fugi de locurile in care parintii vin cu copiii in vacanta, sunt cateva hoteluri chiar pe Thassos numai pentru adulti si copii peste 16 ani.

de fapt, daca vacarmul copiilor se domoleste in orele de odihna, care se respecta si in Grecia, totul este bine.

pe de alta parte, sunt destule persoane pe aici care scriu cu greseli in mod constant, nu doar din oboseala, si care isi dau aere de profesori de limba romana.

vorbim de greselile altora si nu le vedem pe ale noastre. proverbial.

vacanta frumoasa tuturor.

[03.07.14 00:13:40]

@MaraPara: eu cred ca nu suntem în măsura sa comentam greselile gramaticale, turistul a platit camera la hotel de 4 stele cu Dp. În niciun caz 200 de euro.

Sincer a cam avut dreptate, și educația a cam lipsit pe plajă și la piscina.

Nu cred că am văzut alti turiști in afara românilor desigur, cum scot berea luata de la market, la piscina hotelului, totuși... e un hotel cu pretenții, nu ștrandul din cartier.

Și da... în ceea ce privește gălăgia copiilor... sincer cred ca venise la relaxare... nu cred ca a platit relaxarea parintilor copiilor galăgioși.

Vacanța copiilor cuplata cu cea a părinților (probabil din lipsă de fonduri) consider că nu ar trebui să distrugă liniștea celorlalți turiști.

Dar asta e doar părerea mea (copiii mei niciodată nu au mers în vacanța mea, ei au vacanța lor)

red_dog
    [03.07.14 01:20:53]

@blonduta_blue: in primul rand cred ca suntem in masura sa sa comentam greselile gramaticale, daca avem ce comenta, bineintels. Nu sunt profesor de limba romana, insa nu sunt nici vreun cocalar ca sa vorbesc (scriu) in halul acela sau sa iau apararea unor astfel de organisme unicelulare.

Altfel, cred ca nu prea ati inteles mare lucru din ce s- a spus pana acum in legatura cu individul care a scris acest review. Aspect prea putin important pentru mine, insa altceva m-a frapat: sa afirme cineva, mai mult, o persoana de sex feminin, ca din lipsa fondurilor "oamenii cu copii folosesc aceiasi vacanta", mi se pare... ma opresc, totusi, pentru ca as risca un cartonas rosu, doua chiar.

Deja pot spune ca ii duc dorul individului cu pricina.

De asta exista o multime de surse de informare, ca sa citim, sa ne informam unde mergem, ce ni se potriveste, ce dorim de la o vacanta.

Doamna, recunosc nu am "fonduri" sa-mi trimit in Spania sau Turcia copiii de 4-5 ani. Si as sta si cu grija, sa nu ii insele localnicii la restul de la paine (ca nu sunt obisnuiti saracii cu euroii), sa nu vina cu berea lor pe plaja, ca sa ma faca de ras. De ce sa ma stresez in fiecare zi cu telefoane "ti-ai pus colacul cand ai intrat in apa, tati? ", "ai mancat singur sau ti-a dat papa domnu' ospatar? " De asta imi iau copiii cu mine in vacanta, nu pentru ca lucrez zece ore pe zi si abia astept sa ajung acasa sa ii vad, sau numar zilele si orele pana la vacanta pe care o facem impreuna. Vacanta in timpul careia, recunosc, mai scapa un strigat de bucurie cand intra in apa, mai plang, poate mai deranjeaza pe cineva... insa incerc sa ii invat ce inseamna bunul simt si respectul fata de cel de langa tine. Astfel "folosesc" eu vacanta.

Ma opresc aici, scuze daca m- am aprins, dar "asa cevaaaaaaaaaaaa... "

[03.07.14 09:30:22]

@blonduta_blue: atat eu cat si alti colegi de pe aici, dupa cum s-a observat, am simtit nevoia sa penalizam greselile grave gramaticale si de exprimare, pentru a descuraja genul acesta de limbaj, care il face de rusine pe personajul in cauza, iar noua ne da dureri de cap si de ochi. De altfel, ca si cetatean trecut de varsta claselor primare nu are nicio scuza sa scrie in halul asta, decat lipsa severa de educatie, pe care de altfel se grabeste sa o judece la altii.

Cat despre vacante cu copii, oameni buni, ce fel de viata duceti?!?!? Esti mama si ne povestesti ca ti se pare nefiresc sa-ti faci vacantele cu copiii tai? INCREDIBIL!!! Poti lua apararea unui individ care, nu mai conteaza cat de deranjat o fi fost, numeste copiii "monstruleti"??

Sa vii si sa pui la zid mame pe care nu le cunosti - ca fac copii pentru 800 de lei, pensionari - ca merg in excursii de 200 euro (ca si tine), copii care se bucura de vacanta, poate needucati, dar cine vorbeste de educatie..., sa judeci preturi la costumele de baie, intr-un review despre o zona turistica astea toate te fac sa pari dezaxat, nicidecum un partener de discutii onorabil.

Tocmai iti citesem review-ul si admirasem diferenta de clasa net superioara in exprimare, desi am intuit ca ai fost in aceeasi perioada cu "personajul". Acum te intreb, cum l-am intrebat si pe el, de ce nu va alegeti niste insule mai indepartate sau hoteluri adults only?

Atat tu cat si mss. radu si toti ceilalti deranjati de galagia copiilor sunteti turisti cu drepturi egale cu ale acestor parinti si trebuie sa invatati sa va adaptati la situatie. Vocile copiilor la joaca nu pot si NU TREBUIE sa fie oprite, nu sunt ca o muzica data excesiv de tare care ar fi trebuit totusi oprita ca sa va puteti voi odihni.

Poate ca prin mai multa educatie facuta la timpul potrivit copiii nu ar face asa o galagie infernala, dar ca si mama care nu-ti faci niciodata vacantele cu copiii tai, nici tu nu esti tocmai un model de educatie parentala. Fara suparare.

[03.07.14 09:43:49]

@cosminp: Sigur ca mai scapa greseli si prin multe alte review-uri, dar in cel de mai sus autorului nu i-a "scapat" nicio fraza scrisa corect. Si a scris ceva...

[03.07.14 09:56:27]

@MaraPara: imi pare rau sa-ti spun, dar galagia altor copii nu-mi pare sa fie muzica, nu merg in concediu sa urlu la copii, sa stau gura pe ei, copiii merg in vacanta de copii, cu bunicii, in locuri pentru copii. In niciun caz concediu nu mi-l platesc parintii copiilor de pe plaja, asa ca nu am cum sa agreez, mame disperate care striga numele copilului de 30 de ori pe minut... chiar nu am cum... dar aici nu copiii sunt de vina... ci parintii.

Fir de discuție ÎNCHIS - nu se mai pot scrie ECOURI.

[pentru solicitari de redeschidere, scrieti-mi pe Feedback]
    Daca ai fost acolo si doreşti sa ne povesteşti experienţa ta: Scrie impresii

Alte impresii din această RUBRICĂAlexandra Beach Hotel: