Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi?

29.06.2014
Avatar pingo_doce
DIN Piatra Neamț
înscris/ă în 03.05.11
JUN-2014

ARTICOL ARHIVAT

Restaurantul chinezesc Yummy Yum

Am ajuns si la restaurantul chinezesc Yummy Yum din Piata Mare.

Experienta nu prea buna. Mancarurile mi s-au parut statute si reincalzite. Nu aratau proaspat gata preparate atunci. Cred ca erau de cateva zile. Orezul prajit cu ou era a nu stiu cata oara reincalzit... aripile de pui aratau mumificate.

Personalul era ok. Mesele curate. Inauntru nu se vedea de la fum de tigara. Oribil. terasa arata destul de rau, ca o terasa in gara, scaunele oribile din lemn, tari si incomode.

Preturile mi se par foarte mari pentu ce ti se ofera. Am cerut sos de soia (si peste tot in lume acest sos de soia este ca si piperul, sarea) dar aici te taxeaza 2 sau 3 lei. Curios!!! Nemaipomenit! Nu mai revin! Nu am pentruce. Mancare vech, reincalzita. ma mir ca nu m-a taxat si pt servetele si tacamuri. chinezii astia...,

Impresii încărcate de pingo_doce in 29.06.2014 15:18:06

Validat / Publicat: 29.06.14 16:19:50

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pingo_doce); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

[29.06.14 21:00:58]

@pingo_doce: AM inteles ai luat toate restaurantele la rand in Sibiu in luna iunie 2014. Dar de cazat te-ai cazat pe undeva? sau ai mancat la toate in aceeasi zi - fiind in trecere prin Sibiu? Nu de alta dar vad ca esti din Piatra Neamt.

[29.06.14 21:28:24]

@Nasshu: stau la prieteni in Sibiu,

[29.06.14 21:29:19]

@pingo_doce: bv sa te bucuri de ei :)) asa prieteni mai rar sa te tina o luna pe la ei!!!

[29.06.14 21:38:37]

@Nasshu: ai vreo problema? Sau chiar nu ai ce comenta?

[29.06.14 21:45:09]

@pingo_doce: nu am nici o problema, dar daca stai la ''prieteni'' si te simti asa de bine, de ce erai curios aici

Va intereseaza cazare in regim hotelier in sibiu?

Prietenii tai ofera astfel de servicii? ma intereseaza si pe mine!

[29.06.14 21:58:09]

@Nasshu: am proprietate in sibiu.

[29.06.14 22:04:38]

@pingo_doce: pai ori stai la prieteni, ori ei stau la tine, ori tu cauti sa inchiriezi...

alege una!!

[29.06.14 22:27:45]

@Nasshu: am ales

[29.06.14 22:36:40]

@pingo_doce, Nasshu: vă invit să continuaţi conversaţia (îmi pare din ce în ce mai personală, ergo: deloc interesantă pentru ceilalţi cititori) prin mesaje private/pesonale (PM).

[09.11.17 10:54:46]

În procesul de reoganizare a impresiilor de tip ”Unde Mâncăm” (în București, cazul de față), am constatat că resturantul descris mai sus s-a închis.

Impresiile au fost notate ca fiind ARHIVATE.