Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi?

29.06.2014
Avatar pingo_doce
DIN Piatra Neamț
înscris/ă în 03.05.11
JUN-2014

încărcat de pe telefon!Restaurant Bufnița

Restaurant Bufnita

In sejurul in Sibiu am incercat sa mananc la restaurante diferite. am ales restaurantul Bufnita de pe Str Nicolae Balcescu din centru.

Restaurantul Bufnita ese destul de spatios si in timpul verii are o terasa mare afara. Personalul care serveste sunt aceeasi chelneri comunisti, acri...

Meniul este bun, diversificat si preturile sunt bune. Servirea lasa de dorit. Pizza este buna, mare, pretul este ok. Friptura la gratar este bine facuta, produsele proaspete. Cand serveti o cafea, vi se serveste cu o briosa proaspata.

Acord nota 8 acestui restaurant doar dincauza personalului nesuferit. Daca veti trece pe langa toate t3rasele restaurantelor, veti observa ca terasa de la restaurantul Bufnita este cam nepopulata in comparatie cu celelalte tarase. Oare de ce? Va zic eu, din cauza chelnerilor nesuferiti.

Recomand ciorba de vacuta! Portie mare la 10 lei. Foarte, foarte buna.

Impresii încărcate de pingo_doce in 29.06.2014 09:50:01

Validat / Publicat: 29.06.14 11:11:51

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pingo_doce); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  449 PMA (din 2 voturi) nota2

- krondia
[29.06.14 15:41:12]

Eu una am avut o experienţă foarte plăcută la Restaurantul Bufniţa. Am luat prânzul la ei în Duminica de Rusalii, cu ocazia Festivalului Internaţional de Teatru.

Terasa era arhi-plină, de-abia am găsit o masă liberă. Erau şi turişti străini care păreau să se simtă foarte bine.

Băiatul care m-a servit a fost deosebit de amabil deşi l-am cam bătut la cap şi am tot adăugat câte ceva la comandă. Noi am luat o porţie de ciolan cu fasole pe care până la urmă am făcut-o pe din două, porţia era uriaşă pentru o singură persoană şi a costat în jur de 20 lei - a se vedea poza.

Cu siguranţă voi mai trece pe la ei când voi mai avea drum prin Sibiu.

- pingo_doce
[29.06.14 19:04:29]

Pareri si pareri. Si acum sunt in Sibiu, este duminica, plin de turisti iar pe terasa de la Bufnita sunt doarcei 2 chelneri comunisti. Deci... ? Pot face poze in fiecare zi timp de o saptamana, la orele de varf si pot d3monstra ca terasa este goala. Deci...